Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért és csak én leszek...

Miért és csak én leszek ideges ha rajzfilm/animációs film helyett azt mondják/írják, hogy mese? És miért leszek kicsit ettől ideges?

Figyelt kérdés

2018. okt. 18. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert kukacoskodóbb vagy mint a többiek. Ilyesmin felidegesíteni magad... bárcsak minden embernek ennyi problémája lenne csak. :)


"A mese szövegvilágát vizsgálva felsorolhatók a mese jellemzői, de mindenre kiterjedő, átfogó mesedefiníció eddig még nem született. Lovász azt javasolja, hogy a különböző szempontú (filozófiai, antropológiai, néprajzi, stb.) mese elméletek mindegyikét fogadjuk el érvényes definícióként, melyek részben fedik, részben pedig kiegészítik egymást. Ezzel a szemlélettel megőrizzük a mesevilág sokszínűségét."

2018. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pl hol? Nem tudom elképzelni a helyzetet, de lehet engem is zavarna. Olyan ez mintha a filmeknél nem azt írnák hogy vígjaték vagy horror, hanem hogy kitalált történet. Nem mindegy, hogy műfaj vagy kategória. Egy animációs film nem biztos hogy mese.
2018. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azért mert ma Magyarországon a rajzfilmeket a gyerekmesékkel azonosítják és ez lealacsonyítóan hat, pedig rengeteg rajzfilm készül felnőtteknek is
2018. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rick és morty és south park? :D
2018. okt. 22. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
meg a Family Guy, Kertvárosi gettó, és még van pár
2018. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem csak te leszel ideges, engem is mindig idegesített, viszont kioktatni az embereket nem szoktam, mert az nem igazán vezet előre szerintem. Annyi, hogy én figyelek rá, hogy sosem mondok mesének olyat, amiről azt gondolom, hogy nem csak gyerekeknek szól. :)


Mese = legtöbben úgy használjuk, hogy olyan animációra/történetre gondolunk, ami kisebb gyerekeknek készült. Sajnos ez mostanában magában hordozza azt is, hogy kisebb komplexitású és hogy egy felnőtt nem talál benne magának szórakoztató dolgokat.

Animációs film: bármi lehet, a "film" szó miatt is itt inkább olyanra gondol az ember, ami lehet akár egy horror rövidfilm vagy családi, stb.

2018. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!