Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek van benne valami,...

Szerintetek van benne valami, vagy nincs? Van benne költő hajlam?

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván ne József Attilához viszonyítsunk, hanem egy átlag emberhez. Ezek átlagos költői képességek?


Kérem, csak az írjon aki normálisan elolvassa.


2019. jan. 9. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a cél az önkifejezés. Nem úgy történik, hogy leülök és akkot most írok egy verset. Ezért sincsenek rímek se normálisan.
2019. jan. 9. 12:47
 2/8 anonim ***** válasza:
Te magad is leírtad, a cél az önkifejezés. Ha neked tetszenek, és jól esik megírni őket, akkor elérték a céljukat.
2019. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én speciel a hagyományos, rímekkel és ritmussal rendelkező verselés konzervatív híve vagyok, de szerintem nem rossz.

Nekem mondjuk nem minden képzettársítás jön át érzelmi tartalomként, talán nem vagyok eléggé elvont, túl praktikus a gondolkodásom.


Közel sem vagyok költő, ne várj jobbat a tiednél, de azért fogadd cserébe ezt a kis pár soros, pár perces szösszenetemet (most ennyi időm volt összerakni valamit), mint a naiv impresszionizmus kis csomagját. :)



A hó, a nap vakít, az ég mélykék,

Tündöklő, fagyott szappanbuborék.

Égtől földig s földtől égig ér,

S zord szabadsággá fagy a nyílt tér.


Ropogva terül a zenit hideg fénye,

Sziporkázva hull a lét fagyott reménye.

Átfagyok én is, de érzem legbelül,

Hogy a jégburokban vad tavasz feszül.

2019. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Wadmalac, te tényleg mindenhez (is) értesz. Tök jó vers. Nem is akarom elhinni hogy pár perc alatt írtad.
2019. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
Nem jó ez, tényleg csak egy skicc. Kb. 10 percem volt rá.
2019. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A linkelt vers inkább egy slam poetry.

Wadmalac, leborulok előtted! :)

2019. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát Barbi,eléggé megfogott a hangulata a versnek. Szivesen olvasnék még tőled és nagyon kiváncsi vagyok mi járt a fejedben mikor írtad. Nagyon érdekes embernek tűnsz,teljesen egyedi látásmóddal,ami a költészetben hatalmas előny. Ahogy pedig átadod a gondolataidat az zseniális. Gratulálok!
2019. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy van-e neve a "stílusodnak", de én imádom ezt. Nem sok helyen láttam ilyesmit, és mindenhol másképp mutatkozott meg, de valami közös volt mindben, és ez benne van a tiédben is... Bármiféle témától eltekintve, van valami "vibe"-ja ezeknek a verseknek, amit úgy írnék le, hogy nem szokványos, a mélynél is mélyebb jelentéssel bír, valahogy olyan, mintha nem emberi nyelven lenne írva, hanem valami idegen, mégis ismerős, érthetetlen, mégis sokkal érthetőbb, mint az érthető. Mintha nem is ember írta volna, hanem egy lény, aki nem az emberek szintjén van. Szintjén... Elnézést, ez nem egy videojáték. Inkább, hullámhosszán, ezt kellett volna használnom.
2019. jan. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!