Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Anime/Manga stílusban szeretné...

Anime/Manga stílusban szeretnék megtanulni rajzolni. Valami gyakorlat vagy tipp van, ami segíthet ebben?

Figyelt kérdés
Ugyan szeretek rajzolni, de eddig nem nagyon vetettem bele magam komolyabban, így egyenlőre csak a sok gyakorlás maradt. Például, az áll megrajzolásával bajban szoktam lenni, ráadásul ahogy megfigyeltem, azonos sorozatokban a szereplők állai is más szögben záródnak, és egyenlőre nem vagyok tisztában, hogy ez az apró eltérés hogy változtat a végkifejleten. Természetesen szoktam tutorial videókat nézni.

2019. máj. 10. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a karaktert felbontani geometriai testekre (pl. törzset egy téglatessé stb.)

Először próbálj meg valódi embereket rajzolni. Nem részletesen, meg hú de életszerűen, csak hogy megtanuld mi hogy van az emberi testen, milyen izom hogy mozog.

Nézz speedpaint videókat, hogy mások hogy rajzolnak animésen (ajánlom Hyanna Natsu csatornáját Youtube-on, tutorial videója nincs, de abból is sokat lehet tanulni ha csak nézed, hogy csinálja.)

2019. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először tanulj meg normálisan rajzolni, mert ugyanazokat a készségeket használod a stilizált rajzokhoz is. Anatómia, arányok, perspektíva, színelmélet.


Ha nem érted és tanulod meg az alapokat, mielőtt beleugrasz a mangarajzolásba, a legjobb esetben is lassan fogsz fejlődni és rengeteg szemetet rajzolsz majd, aminél csak azt látod, hogy nem olyan, mint aminek elképzelted, de nem tudod pontosan mit rontottál el és hogyan javíthatnál rajta.

2019. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Könnyűnek látszik a stílus, de igazából nem az. Aki képregényt akar rajzolni, annak meg kell tanulnia realisztikusan is rajzolni.


Mi az iskolában így tanultuk sorrendben:


- Kockológia (ez nagyon fontos, ez az alapja mindennek)

-- Csak kocka, tégla, néha gömb forma

--- Székek, mindenféle szögből

---- Jenga építmények

× Ezek mind csak grafittal vagy szénnel.


- Drapéria

-- Szék és drapéria

--- Csendéletek (Drapéria + váza, virág, zöldség, gyümi, egyéb "bonyolultabb" formák)

× Itt jöttek be a színek és a különböző eszközök. Lehetett választani mindig, hogy ki mivel alkot, ezek voltak a legnépszerűbbek: festék (víz általában, később olaj), színes ceruza, porkréta)


- Természet rajzok

-- Növények, levelek, termések

--- Undi halott bogarak


- Csontváz

-- Csontok külön-külön, csonti feje reeeengetegszer

--- Csonti baba részletei, ahol a csontok már illeszkedtek egymáshoz

---- Csontváz egyben


- Portré

-- Kezdetben egymást ültük körbe és maximum mellig rajzolhattuk egymást


- Emberek

-- Meztelen nénik-bácsik különböző pozíciókban, általában grafittal vagy szénnel és fehér ceruzával



Nagyon fontos a kocka rajzolást gyakorolni. Baromi unalmas, utálatos dolog, de tényleg arra épül minden.

2019. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol tartasz a rajzolásban. Ha eleve nem rajzoltál előtte, akkor fogadd meg, amit a többiek írtak.


Ha már jól tudsz formákat, embert rajzolni, akkor nézz szét deviantarton, mert rengeteg a tutorial.

2019. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!