Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A külföldi színésznők miért...

A külföldi színésznők miért beszélnek a filmjeikben annyira orrból?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a magyar szinkron tök jó a csajoknál, ha meg átváltok eredeti angol nyelvre, akkor 10-ből 8 színésznő úgy beszél mintha csipesz lenne az orrán vagy akkorát behúztak volna nekik hogy eltört volna az orruk. Karen Gillan, Scarlett Johansson, Gal Gadot legjobb példák, magyar szinkronjuk tök oké, meg így rájuk nézel és azt hiszed hogy tök aranyos nőies hangjuk lesz, erre megszólalnak és mint aki 30 éve napi 6 doboz cigit szív vagy nem is tudom (csak nem olyan érdes a hangjuk). Ez szerintetek véletlen? Mi lehet ennek az oka? Mert azt ne mondja senki, hogy külföldön minden nőnek egyforma a hangja, csak nálunk változatos... Ez valami filmtechnikai dolog, torzítanak a hangjukon valami miatt?

2019. aug. 25. 22:42
 1/3 AncsA(6)3 ***** válasza:

Nincs senkinek se a hangja eltorzítva. Az meg elég nagy problémája a szinkronnak, hogy minden nőnek "tök aranyos nőies" hangot adnak..bármit is jelentsen ez..a pasik meg mind mélyhangúak.


A legtermészetesebb dolog, hogy vannak nők akiknek nem magas hangjuk van. (plusz Gal Gadotnak még csak nem is az angol az anyanyelve szóval ő még ott is koncentrál)


Személyesen én inkább azt mondanám hogy a magyar szinkronban vab teljsesen ugyanolyan hangjuk az embereknek már olyan szinten, hogyha a háttérben megy valami akkor azt se tudom, hogy hányan beszélgetnek.

2019. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magyar szinkron a világ legjobbja, persze, hogy jobb, mint az eredeti. Pl. a Bolygó neve halálban az egyik katona hangja Juhász Jácint volt (talán Hicks-é). Utána meghallottam mással, azt hittem elájulok olyan rossz volt hozzá képest. És ez érvényes Ripleyre is.
2021. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért van, mert a külföldi színésznők 95%-a plasztikai sebésszel megműttette az orrát. Magyarországon, sok celebnél is megfigyelhető ez: Kulcsár Edina, Ganxta Zoli, Lagzi Lajcsi felesége( csodálom, hogy kap levegőt). Sokat gondolkoztam, hogy korrigáltassak-e az orromon, de ezt a jelenséget (amit egyébként elcseszett orrműtétnek tudok be) elnézve, lemondok róla. Rohadtul idegesítene, ha orrhangom lenne.
2021. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!