Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Netflixről mennyire lehet...

Netflixről mennyire lehet angolt tanulni? Ha mondjuk angolul nézem felirattal? És még annyi, hogy sok sorozat kapott magyar feliratot?

Figyelt kérdés

2019. aug. 26. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én HBO GOs vagyok.


De a válaszom: sokat lehet.

Mivel látod, hogyan is folyik az igazi beszélgetés angolul.

Például: amerikában alig használnak he/she/it -et.

Nem teljes mondatokban beszélnek, és sokat segít, ha angolul beszélsz a képernyőhöz.

2019. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, van HBO GO-m is amit laptopon nézek, de ugye a Netflixen sokkal több sorozat van amik jobban is érdekelnek. Köszi amúgy.
2019. aug. 26. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tanulni. De én az angol feliratot jobban ajánlom, mint a magyart. Mármint, ha már tartasz ott, hogy a nagy részét megérted, akkor inkább angollal nézd. De én is sorozatokból tanultam meg egyébként angolul. Mármint a nyelvtant nem, de sok kifejezést, szavat onnan tanultam. Illetve a kiejtésen is segíthet.
2019. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Dr. House-t néztem. Angolul, angol felirattal. 5 évad után (ami valóságban 1.5 év volt) nulláról eljutottam a 80%os közepefokúig.
2019. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem zavart, hogy nem nagyon értetted?
2019. aug. 28. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen rengeteget lehet. Azért jó,ha már valamennyire tudsz angolul, aztán meg ha naponta egy 20-30 percet nézel, radikálisan javulni fog az angol! rengeteg embert ismereK, akik májusban angol órákon egy szót nem bírtak kinyögni, nyáron néztek egy rakat sorozatot, aztán úgy beszéltek hogy hű! Nagyot dob a kiejtéseden, az olyan szavakat is megtanít amit tankönyvből tuti nem tanulnál, szókincsed is jó lesz.
2019. dec. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem értettem, azt kiszótáraztam, utána olvastam a nyelvtani dolgoknak.
2019. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Most 11.-es vagyok. Könnyebben megértem a szabályokat mióta angolul nézem a sorozatai, filmjeim. Mellette YouTube-on is sok videót nézek angolul, és zenék.


Gyenge hármasról erős négyes lettem, majdnem 5-ös. Szóval eléggé segít, ha úgy nézed.

2019. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!