Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek Quentin...

Mi a véleményetek Quentin Tarantinóról?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Egy remek filmötletet futtat 30 éve minden filmje pofázås, az unalmas gagyiságot ismétli drága színėszekkel . Ennyi .
2019. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Tud jó filmeket is, de néha badarságokat is kitalálni. 50-50, az fix hogy az ürgének valami agybaja van.
2019. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
túl hypeolt fickó sajátos vízióval. de persze divat sztárolni,főleg filmes körökben. vannak viszont vitathatatlanul nagy filmjei ez tény
2019. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Jó filmrendező, de tényleg sok a fölösleges pofázás a filmjeiben.
2019. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Én szeretem a filmjeit, értékelem, hogy saját történeteket, karaktereket visz vászonra, nem pedig adaptációkat, szeretem a párbeszédeit, és az olykor nyers, szókimondó stílusát.

Mindegyik filmjét élveztem és szerettem, amit eddig láttam, a kedvencem talán az első három alkotása, de én imádtam a sokak által kritizált Aljas nyolcast is, mert olyan szintű feszültséget tudott teremteni, amit csak kevés más alkotás volt képes elérni (különösen napjainkban), ugyanakkor.


Összességében én úgy gondolom, hogy napjaink egyik legegyedibb rendezője, aki nem áll be az aktuális trendek mögé. Persze ez a személyes véleményem, amivel nem kell egyet érteni, de én így látom.


Holnap pedig megyek megnézni a Volt egyszer egy Hollywoodot, ma pedig még újranézem a p

Ponyvaregényt, ezúttal eredeti nyelven. :) (4 éve láttam, itt az ideje, ha tavaly és idén, pótoltam az összes filmjét akkor erről is legyen friss élményem.)

2019. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szórakoztatni akár és pénzt keresni.

Mindkettőhöz ért.


Tudtátok, hogy (majdnem) "minden" jelenlétét más filmekből rakta össze és értelmezte újra? Pl a Kill Bill egy az egyben az a story, amit a Pulp Fictionben mesél el Uma Thurman, aki végül saját, Ponyvaregényben említett sorozat szerepét játsza el a menyasszony szerepében?

A kedvence a brutális erőszak és a gorr.


Ilyen szempontból egyedi és korszak alkotó.

De koránt sem való mindenkinek!

2019. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Tarantino elsősorban írónak vallja magát, legalábbis egy jó pár éve látott interjúban ezt mondta magáról. Ez inkább a későbbi filmjein látszik meg, amikben néha nekem is túl sok volt a szöveg. Ugyanakkor egy nagyon tehetséges író, rendező, és szerintem színésznek sem utolsó, bár nyilván nem Oscar esélyes szerepeket oszt magára. Látszik rajta, hogy imádja, amit csinál, és jól is csinálja. Valószínűleg maga is érzi, hogy fárad, hogy már nem mindig annyira frissek azok a párbeszédek. Amúgy még így is köröket ver a többségre. Van egy saját stílusa, amit az ember akkor is felismerne, ha történetesen nem tudná, hogy ő a rendező. Például a tiszta románcról nem tudtam, hogy ő az író, de erősen gyanakodtam, miközben néztem.

Szokás őt bírálni az indokolatlanul sok erőszakért, de ezek a jelenetek nem naturálisak, inkább szándékosan eltúlzottak és hatásvadászok, mert az alapanyag, ami őt egész életére megihlette éppen ilyen eltúlzott volt.

Attól meg végképp a falnak megyek, mikor azt mondják, hogy minden filmje abból áll, amit innen-onnan összelopkodott. Igen. Bevallottan sok esetben igen. Ezt hívják ihletnek. És szerintem nincs azzal semmi baj, ha valaki lát egy filmet vagy egy jelenetet, és azt mondja, "én ezt tudom jobban is", és megcsinálja. Biztos lopott jó filmből is, most nekem nem jut eszembe ilyesmi. Meg lopott egy csomó rossz, méltán elfeledett filmből, és ezekből mindig összekalapált egy tök jó filmet. Amúgy meg a filmművészetben kétfajta lopás létezik: mikor azért lopnak, hogy meglovagoljanak egy divathullámot, és pénzt keressenek más ötletével; mikor azért lopnak, hogy tisztelegjenek egy nagy kedvenc előtt.

2019. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

mindig is az volt a benyomásom hogy egy perverz beteg állat. ez már a mindig is koravén fején látszott.


OK, tehetséges.

OK, rendezni tud.

OK, a filmezéshez maximálisan ért.

TEHETSÉGES ebbz.


Ezt nem is vitatom. De olyan mértékű kegyetlenség, erőszak van a filmjeiben hogy azt nem tudom elfogadni. Persze lehet én vagyok érzékeny

2019. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

#8 megértem. Nem is való mindenkinek.

Ő is nyíltan vállalja, hogy imádja filmen az erőszakot. Érdekes módon nagyon higgadt és nyugodt, békés ember. De filmeken kijön ez a perverzitása.

2019. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!