Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Meddig illik jelezni a spoiler...

Meddig illik jelezni a spoilereket?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem a Végjátékkal kapcsolatban, de nem tudom ki lehet-e már írni "rendesen" a kérdést, vagy még jelezni kell a spoilert. A film 4 hónapja jött ki.

2019. aug. 28. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Ó, most már bőven. Max. biggyeszd elé, hogy [Végjáték Spoiler!], a kérdés spoileres részét pedig lent a leírásban fejtsd ki, és akkor tuti nem lesz baleset :)


De most már azt se kell, akit érdekel az már látta, aki nem az meg magára vessen.


Trónok Harca Facebook csoportban 3 nap volt a spoilertilalom.


Szerintem ennél max. 2 hét.

2019. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer hallottam, hogy fél évig még "ki kell írni"
2019. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, már dvd-n is megjelent, úgyhogy szerintem aki akarta, már rég megnézte, így nem tartom bunkóságnak, ha valaki kiír egy spoilert. Viszont ettől függetlenül semmi plusz erőfeszítésbe nem kerül, hogy ne írd ki magába a kérdésbe a spoilert, csak a leírásba , így viszont nem rontod el annak az örömét sem, aki még valamiért nem tudta megnézni.
2019. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet úgy kérdezni, hogy ne legyen spoileres. Nem mindneki bunkóságból spoilerez. Ez valóban igaz.
2019. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

MINDIG illik jelezni. Rengeteg minden jön ki, elvileg is lehetetlen mindennel naprakész lenni, vagy akár csakmindent megnézni, elolvasni, stb a megjelenést követő egy hétben/hónapban/évben.


Aki csak önkényesen mond egy dátumot, hogy pl leggyakrabban 1 év után már szabad spoilerezni, az csak a saját bunkóságát akarja bagatellizálni, hogy annyi empátiára nem képes, hogy attól, hogy ő látott már valamit vagy attól, hogy neki pont nem számít a spoiler, még más nem feltétlenül van ezzel így.

2019. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Azért ne álljon már az egész világ vigyázzban, hogy te 8 milliárd emberre tekintettel semmit nem kérdezhetsz meg, mert valaki lehet nem tudja miről van szó és nem akarja hallani. Legyen meg a spoilerre való felhívás, de észszerű keretek között. 1 évvel a premier után aki nem nézte meg, azt nem érdekli a sztori. Ettől tovább várni semmi értelme, és még így korrekt maradtál.

Főleg a mai világban, ahol már a promózó cikkekben meg a közösségi mádiában ömlik a spoiler, és csak úgy tudod ezeket kikerülni ha vagy nem netezel, vagy nagyon megszűröd milyen oldalt látogatsz, vagy inkább te is megnézed az adott tartalmat, mert tarthatatlan hogy elsüssék a poént mások.


Ha te hónapokig nem nézed meg azt, ami érdekel annyira, hogy ne láss róla spoilert, akkor az a te hülyeséged marad és nem mások fognak hozzád igazodni.

2019. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

#6

Meg lehet kérdezni, csak odafigyelve, hogy ne úgy, hogy az is spoilerbe akadjon, aki nem akar.


Egyébként meg még van 50 éves film is, amit még nem láttam, mert egyszerűen nem volt alkalmam megtalálni, nem abból áll az életem, hogy 7/24-ben zsibbadok a TV előtt, és bízom benne ezzel te is így vagy.

2019. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!