Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A 3D-s filmek 2D-s TV-n miért...

A 3D-s filmek 2D-s TV-n miért osztott képesek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam máshogy elmagyarázni, de a lényege annyi, hogy ugyanaz a 2 kép helyezkedik el egymás mellett vagy alatt :D
2019. aug. 28. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert a 3D képesség abból áll, hogy a tévében van olyan hardver ami ezt a "side by side" képet képes átalakítani 3D módban, valós időben egymásra helyezve minimális eltolással, amit a 3D szemüvegen keresztül majd térhatásúnak fogsz látni.

Ha neked ez a funkció hiányzik a tévédből, értelemszerűen a kép nem lesz 3D-s sem. Tehát olyan nincs, hogy te fogod és megnéznél egy 3D filmet, hiszen az letölthető a netről, de a 3D képességgel nem rendelkező eszközön majd neked úgy fog a videó működni, ahogy eredetileg kellene. Nem véletlen, hogy a 3D képesség egy funkció, amit bele kell építeni a készülékbe. Nem futott be nagy karriert, úgyhogy az új tévékben már nincs is, valamikor a 2010-es évek elején-közepén volt kis felfutása.

2019. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én csak, azért kérdeztem egyébként, mert leszedtem a Batman vs Supermant csak nem figyeltem oda, hogy 3D. Köszönöm a válaszod, ment a zöld :)
2019. aug. 28. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Így sajnos marad az egymás melletti képek lejátszása, ha nincs 3D megjelenítőd. Az 3D módban összefésülné a két képet egymásra. Gépen lejátszva lehet csak a médialejátszódban kellene módot váltani, de attól még ugyanúgy nézhetetlen maradna a kép, mert az egymásra fésült képek minimálisan el vannak csúsztatva. Ettől pedig homályos vagy szellemképszerű effektet fogsz látni végig.
2019. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most nézegetek 3D-s projektorokat :) elég jó vélemények vannak róla
2019. aug. 28. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!