Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Marvel filmekben miért hívják...

Marvel filmekben miért hívják a Földet a C-53-nak? Vagyis a Terrariak bolygója. Miért szoktak rossz véleményt mondani az űrlények erre a helyre? Csak én leszek mérges ilyenkor? És miért szoktam ilyenkor mérges lenni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A C-53 még egész elfogadható a 51 Pegasi b-hez képest (annak mi adtuk a nevét). Valószínűleg hozzánk hasonlóan nem minden bolygónak adtak nevet, néhányat számmal jelölnek tudományos közegben. A Terra meg Földet jelent.

Azért vannak rossz véleménnyel mint minden egyes földönkívüli az összes sci-fi-ben. Egymással háborúznak, kevésbé fejlettek stb. stb. de amennyire én észrevettem, a Marvel univerzumban nem igazán alkotnak erős véleményt a Földről.

2019. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1 Azért de, a galaxis őrzőiben is elhangzik azt hiszem hogy az emberek tök gázak, Nebula is mindig megvetően beszél az emberekről, Thanos szerint az emberek "bosszantó mitugrász kis mocskok", a Marvel kapitányban meg Minn-Erva mondja is hogy "jártam már a földön, egy putri", vagy valami hasonlót.

Szerintem egyszerűen lenéznek minket, mert fejlettebbek, intelligensebbek. Ez a sci-fik nagy részében így van, a földönkívüli fajok technikailag, értelmileg és társadalmilag is fejlettebbek szoktak lenni. Meg szerintem ez a Marvel részéről amolyan társadalomkritika is (ahogyan pl. Thanos népességfelezési terve is egy nagyon aktuális és valós problémára hivatott felhívni a figyelmet), pusztítjuk a saját otthonunk, egymást gyilkolásszuk, kapzsik vagyunk, a technológiát nem arra használjuk hogy jobb hely legyen a világ,a bolygó szennyzett stb. stb.

A C-53 szerintem egy véletlenszerű kódnév, lehet a képregényekben is így hívták már a Földet. A terra meg földet jelent szó szerint, talán a latinban.

2019. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!