Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A lányom egyik barátnője írt...

A lányom egyik barátnője írt a lányomnak sorozatokat, de nem tudom, hogy ebből az összeset nézheti-e egy 12 éves. Melyiket nem nézheti egy 12 éves?

Figyelt kérdés

1.Prison Break

2.Riverdale

3.A visszatérők

4.Hat nővér

5.A szolgálólány meséje

6.Jóbarátok

7.Modern család

8.Trónok harca

9.Hazug csajok társasága

10.Agymenők

11. The office

12. Westworld

13. Skam

14. Big Little Lies

15. Black Mirror

16. The end of the fucking world

17. Sex education

18. The umbrella academy

19. The good place

20. Stranger things

21. Everything sucks

22. Girlboss

23. Insatiable

24. Sense8

25. Lucifer

26. Brooklyn99

27. Money heist

28. Outlander

29. Ozark

30. Atypical

31. The rain

32. Pretty Little Liars

33. Trónok harca

34. A búra alatt

35. Gossip Girl

36. The Lying Game

37. Scream Queens

38. Így jártam anyátokkal

39. Elcserélt lányok

40. Született feleségek

41. Castle

42. Mentalista

43. Walking dead

44. Aranyélet

45. Vámpírnaplók

46. 10 dolog, amit utálok benned

47. Devious maids

48. Szépség és a szörnyeteg

49. Török kezdőknek

50. Raven8e

51. Kínos

52. Titkok és hazúgságok

53. Mondj egy mesét

54. Madman

55. The OA

56. Sabrina

57. Chernobyl

58. Jane the Virgin

59. Rick and Morty

60. Game of thrones

61. Gossipgirl

62. Riverdale

63. Hazuggy, ha tudsz

64. Sherlock

65. The 100

66. Mr. Robot

67. Narcos

68. Full house

69. Betépve

70. Drága örökösök

71. Egyszer volt hol nem volt

72. Pretty Little Liars: The Perfectionists

73. A főszerep

74. H2O: Sellõmesék - Egy vízcsepp elég

75. Teen Wolf - Farkasbőrben

76. Szívek szállodája

77. Így jártam anyátokkal

78. Younger

79. Skam

80. Kínos

81. Új csaj

82. Vészhelyzet

83. Doctor Who

84. Supernatural

85. Sherlock

86. Criminal Minds

87. Mentalista

88. Pretty Little liars

89. The 100

90. The Society

91. 13 reasons why

92. Szolgálólány meséje


Ezek közül mit nem nézhet egy 12 éves?



2019. aug. 31. 11:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézze:

Szolgálólány meséje: nem láttam, de olvasd el a szinopszist. Inkább ne nézze

13 reasons why: az egész egy tinilányról szól, aki öngyilkos lesz és felsorolja az indokokat, hogy miért.

Game of Thrones: szexuális erőszak, gyilkosságok, lefejezés, kivégzés, politikai játszmák...nope

Rick and Morty: animáció, de ne vedd gyereksorozatnak


Ezen kívül sok olyan van amiről nem hallottam, nem néztem de inkább idősebb tini sorozatnak mondanám (Stranger things, The end of the fucking world).

Nézz utána a többinek. Miről szól, milyen korhatáros. Ha rájuk keresel Google-ban biztos kihoz egy rövid ismertetőt.

2019. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
Stranger things nem való 12 évesnek. Horror és scifi ez.
2019. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Ó plusz még ne nézze: Westworld, Chernobyl
2019. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

Én ezekből egy csomót már néztem 12 évesen. :D De egyébként amit az előző hozzászólok említettek, illetve a Sex Educationt se ajánlanám. Nem durva, viszont ahogy a nevében is benne van, nem feltétlen kicsiknek való, illetve a The end of the fucking world se.


De egy csomó igazából attól függ, hogy félős-e, hogy áll a természetfeletti lényekkel... például Supernatural, Teen Wolf. Nem ijesztőek, de vannak benne természetfeletti lények, és most attól függ, hogy hogy viszonyul ezekhez. Mert pl. a Teen Wolfban van olyan, amikor mutatnak ketté vágott holttestet, ha jól emlékszem, de kb. ennyi.


Igazából ami szerintem mindenképp mehet, az a H2O, Szívek szállodája, Elcserélt lányok, Egyszer volt hol nem volt. Igazából nagyon sokat láttam már a felsoroltak közül, de ez most nagyon relatív, hogy melyiket nézheti egy 12 éves.


A Skam pedig leginkább a tinédzser problémákról szól, de igazából az még talán elmegy, mert nem nagyon van benne semmi olyan szerintem.


A Pretty Little Liars is okés szerintem, és a Pretty Little Liars: The Perfectionists is okés, viszont az a sima Pretty Little Liars testvérsorozata, szóval előbb az a jobb, ha azt nézi, utána a másikat.


A Szépség és szörnyeteg is szerintem mehet. Atypicalt én nem feltétlen ajánlanám még. Riverdalet én nem ajánlom. Nincs benne semmilyen izé, viszont az a sorozat egy kész katyvasz. Mármint, én örülök, ha valamennyire értem mi a pokolt hoznak össze az írók, nemhogy még egy 12 éves. :D


The 100, Modern Család is mehet szerintem.

2019. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Ez akkora lista, hogy évekig nézhetné.

Ami egy 12 éves korosztálynak való: nem felnőtt vígjátékok, és családbarát sorozatok:

6.Jóbarátok (236 epizód, de már nagyon retro)

38. Így jártam anyátokkal (208 epizód)

71. Egyszer volt hol nem volt (155 epizód)

74. H2O: Sellõmesék - Egy vízcsepp elég (78 epizód)


Csak ez a négy dolog több, mint 500 rész, és napi 2-3-nál többet aligha néz meg egy 12 éves gyerek.


A többi vagy teljesen felnőtt tartalom, vagy az idősebb tini korosztálynak szól. Vagy nem értené a cselekményt és történetet a többségnél, vagy nem is lenne való neki a szexuális, erőszakos, vulgáris tartalom miatt, vagy teljesen érdektelen lenne a számára, mert még gyerek.

2019. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom! 12 évesen! Tudod te mik vannak ezekben?

Az még csak hagyján, hogy vér, kínzások és olyan jelenetek, amikben az ember adrenalinszintje megkétszereződik.



Nemi erőszak. Lelki terror.


Nem is az a baj, hogy a gyerek mindezt végignézi, mert természetesen lassan őt is be kell vezetni a világba, hanem, hogy a sorozatokat az emberek kikapcsolódáskent, szórakozásból nézik, és pont az adrenalin, illetve az egyfajta passzív agyi tevékenységet lehetővé tévő állapot miatt függővé válnak.


Tehát a gyereked szórakozásbol fog ilyen kaliberű dolgokat bámulni.



Nem azt mondom. Jó sorozatok ezek. En is imádom pl. a Prison Breaket, a 13 reason whyt, a The 100at és a Black Mirrort (durván jó tarsadalomkritikus sorozat, különálló epizódokkal. Az első részben a miniszterelnököt kényszerítik arra, hogy élő adasban kozosuljon egy malaccal. Megeri nézni. NEKED! Nem a gyereknek! )

2019. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
91%

Én a fentiek mellett nem engedném még:


Black Mirror- Filozofálós sorozat erős morális kérdésekkel és durva vizuális ezközökkel(első részt nézzd meg)

A Búra Alatt- Stephen King...még feldolgozva is 16+os

Narcos-Drogkartellel foglalkozik én megnéznék pár részt

Doctor Who- Nagyon jó sorozat,csak van néhány lény ami ijesztő tud lenni

2019. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

"Ezek közül mit nem nézhet egy 12 éves?"

Csak átfutottam, de szerintem jobb kérdés, hogy "Mit nézhet belőle?", mert az a lista rövidebb lesz. Első ránézésre egyedül nagyjából egyiket sem, csak felnőttel.


Amit nem nézetnék egyáltalán: pl.

28. Outlander Ha jól tudom valami durva nemi erőszakkal zárul az első évad, szóval én felnőttként sem kezdtem bele.

8.Trónok harca Szerintem ezt nem kell magyarázni.

57. Chernobyl Szerintem túl sokkoló lehet. Sugárfertőzött haldoklók stb...

59. Rick and Morty Ez felnőtteknek készül, legalább 16+. Káromkodnak lépten-nyomon stb...

43. Walking dead Egy zombiapokalipszises horror sorozat.

17. Sex education A címe elég beszédes. 12 évesen?


Biztos van még, de nincs kedvem végigrágni. Ha valóban érdekel, hogy mit néz a lányod, akkor szerintem vedd a fáradságot és keress rájuk, nézz bele egy-egy részbe és ítéld meg te magad. Ahogy látom egyik sorozatnak sem kifejezetten a 12 évesek a célközönsége. Vagy túl félelmetes, vagy túl véres vagy egyszerűen a történetmesélése íródott felnőtteknek stb. pl. Van közte jó pár bűnügyi sorozat, nézze vagy ne nézze? Ezt neked kell eldönteni. Én azt mondom, felnőtt nélkül szerintem ne.

2019. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

Amiket láttam és nem ajánlom:


Sense8

Szolgálólány meséje

The Walking Dead

Trónok harca (Game of Thrones

Narcos

WestWorld



Black Mirror (18 felett viszont kötelező. Szerintem.)


A Stranger Thingsben tiniszereplők játszanak, de elég "húzós" jelenetek is vannak a sorozatban. Ha bírja a "mesehorrort" akkor talán...

Ugyan így a Dr. Who-t.


Egyébként a legtöbb sorozat a lajstromból, nem való 14 alatt, egy részük 18 felettieknek szól.


Ajánlom : Elcserélt lányok

2019. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Sztem ezek közül nem sok való egy 12 éves gyerekek.

Inkább nézzen Disney Channeles sorikat vagy nem tudom


De semmi képpen nem ajánlom:

Trónok Harca

A szolgálólány meséje

Westworld

Big Little Lies

Black Mirror

Sex education

13 reasons why

Stranger things

Sense8

A búra alatt

Scream Queens

Walking dead

Mondj egy mesét

Sabrina ( ha erre gondoltál chilling adventures of sabrina)

Chernobyl

Teen Wolf

Supernatural

The end of the fucking world

The umbrella academy


Amit sztem nézhet:

H2O:Egy vízcsepp elég

Atypicalt

Szívek szállodája

Modern család (hát van benne egy pár nem 12 évesnek való beszólás, de sztem ez még elmegy) ugyan így Brooklyn 99 Elcserélt lányok

Egyszer volt hol nem volt

2019. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!