Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Breaking Bad kérdések?

Breaking Bad kérdések?

Figyelt kérdés

Kicsit spoileres talán...


Az egyik kérdésem az lenne, hogy Walter nobel díjas volt e?

Én majdnem biztos vagyok benne, hogy nem, hiszen akkor elég butaság lenne, hogy középiskolai tanár, meg ahtómosóban eladó...

De mégis úgy rémlik, mintha lett volna egy jelenet, amikor a falon egy kémiai nobel-díj van...


A másik kérdésem pedig az lenne, hogy miért pirosak a lövedékek az utolsó, ikonikus gépfegyveres jelenetnél?


Már vagy 5-6 év eltelt azóta, hogy láttam a sorozatot, így ezekre nem emlékszem tisztán.

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. szept. 1. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem volt Nobel-díjas, ez tuti.

A lövedékekre nem tudok magyarázatot adni, nem emlékszem a színűkre jó magam.

2019. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nobel díjról én sem tudok, valószínűnek tartom, hogy egy másfajta díj volt az, nem pedig Nobel.


Ami pedig a lövedékeket illeti, egyszerűen felhevültek a golyók miután egyrészt átfúrták magukat a kocsi karosszériáján, másrészt pedig az építmény falán. Van valóságalapja, bár a filmjelenet kicsit túlzott a hatáskedvéért.

2019. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Közben utána néztem, s ha jólértemx akkor az valóban egy Nobel-Díj, akkor nézi Walter amikor edzik...

De nem az övé, bár rajta van a neve, de az Walter H. White, aki a sgtori szerint az apja és valami proton rádiográfiai kutatásban segétkezett egy csapatnak amiért Nobel-Díjat kapott, bár azt nem tudom hogy ez miért kémia és nem fizika...


A piros lövedékeknél amúgy bennem felmerült, hogy valamilyenézer fegyvert épített, de azért sejtettem hogy nem így van, csak kicsit furcsán csinálták meg, hiszen elég hülyeség lett volna...

2019. szept. 1. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Diplomát kapott, PhD. És részese volt egy kutatásnak, amiből kivásárlták, a csapat eredményei miatt kaptak Nobel díjat. Csak előtte a nőjét, majd a sikert vette el tőle a társa.

Nem ő kapta. A csapat kapta. Nagy jelentősége volt a kutatásban Waltnak. De ő nem kapott.

2019. szept. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Contribute to research awarded the Nobel prize.

[link]


Tehát a csapat kapta, ő "csak" a projekt vezető volt.

2019. szept. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!