Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tévedek ha azt állítom hogy a...

Tévedek ha azt állítom hogy a Majmok bolygója (1968), a valaha születet legjobb sci fi film?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szerint más a legjobb, abszolút szubjektív, hogy kinek mi tetszik.


Szerintem az Alien jobb, de mint írtam, mindenkinek más.


Felesleges azon versengeni, hogy melyik a jobb. Manapság is készülnek jó és rossz sci-fik.


Nem tévedsz, de igazad sincs.


18/L

2019. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem az egyik legjobb. Főleg, hogy elég jól átadta a regény végi csavart, amit képernyőn lehetetlen lett volna megoldani úgy. Nem tudom a filmben ki találta ki a szobros megoldást, de le a kalappal előtte.
2019. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi, az én kedvencem a 2001: A Space Odyssey, és az első Blade Runner, de az általad írt alkotást is szeretem.


Tedd hozzá, hogy szerinted a legjobb, és akkor nincs gond. :)


(Egyébként mindig öröm látni, amikor valaki nem azt mondja, hogy Star Wars. :D)

2019. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem is kicsit... :)
2019. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy nem tévedsz, de mi alapján állítod ezt?

Milyen jegyek alapján rangsoroltad a filmeket?

2019. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös,láttam egy pár filmet életembe.Amiért mondom hogy a legjobb:a téma,helyszín,maszkok,és főleg a vége.Ritka az ilyen ütős vég egy filmnél.50 éves,de még mindig ott van.Van még egy film,a címét elfelejtettem.2 tag befizet,2 különböző helyszínre.Az egyik középkori szerepkörbe jut,a másik vadnyugati.Az ott lévők többsége emberi kinézetű robot.Nem tudod hogy ki ember és ki nem.A robotok meghibásodnak és az emberek ellen fordulnak. Ez is elég régi film.Ezt mondanám a 2-ik legjobbnak,címét elfelejtettem.Úgy emlékszem hogy szerepelt benne a vadnyugat szó.
2019. szept. 3. 20:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Feltámad a vadnyugat(1973),ez a címe.Én ezt tenném a második helyre.
2019. szept. 3. 21:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Maszkok tekintetében a Majmok bolygója nagyon ügyes volt!

A témája is jó. A végén a csattanó kifejezetten emel a filmen és új megvilágításba helyezi azt.

Ezek alapján valóban egy kiemelkedően jó film. Ha sci-f


Ezek alapján a The Man from Earth nem is jó film, hiszen nincsenek benne maszkok. A helyszín egy szoba. A végén ugyan van egy csattanó, a téma meg inkább érdekes, mintsem elképesztő.

Vagy a Marsi: A téma: hazahozni az elveszett embert. Maszk semmi. Helyszín: sivatag és az űr, csattanó nincs a végén, az elején van.


Amit mondani akarok, hogy igen, bár jó film a Majmok Bolygója ezek alapján a szempontok alapján elég sok filmet ki lehet zárni magából a listából is. Ezért érdekelt, hogy mi alapján rangsorolsz.


Csattanó nem ritka a scifi műfajban. eXistenZ, A Clockwork Orange, Armitage, Twelve Monkeys, Shi Gan, Hunter Prey, The Mist, Abre los ojos, Shi gan (előbb említett The Man from Earth), Dark City, Moon. Ezek közül melyik mekkorát csattant?


Szóval, amikor a kijelentés az, hogy "a valaha született legjobb", akkor kell tudni rangsorolni és ismerni kell az összes sci-fi-t, ami valaha született. Én csak 200 sci-fit láttam, ami szerintem egy ilyen mintához kevés.

2019. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Egy olyan kritikusi vagy közönségszavazós lista sincs, ahol a te kedvenced lenne a legjobb sci-finek nevezve, szóval igen, tévedsz. Jobb lenne úgy fogalmazni, hogy ez a te kedvenc sci-fid ahelyett, hogy kinyilatkoztatnál. :)
2019. szept. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a "szerintem a legjobb sci-fi" kifejezés szerencsésebb. Ugyanakkor egy halandó közember, aki nem képvisel sem istent, sem hazát, akarom írni, egy nagyobb tömeget, tehát egy átlagos, internetes felhasználó bármit mond, az csak szerinte az, az csak az ő véleménye.


Ezek finomságok. Ennek ellenére az érvelésen van a hangsúly. El lehet adni bármit, akár azt is, hogy ez az egyik legjobb :)

Nyilván való, hogy azért, mert a világ azt szavazza meg, hogy a Shawshank a legjobb film, attól még tudok jobb filmet. Tehát az, hogy egy listán szerepel, az sem jelenti, hogy a legjobb. Csak azt, hogy egy nagy közönségnek az tetszett a legjobban mindenféle indok nélkül. :)


Ugyan itt már nagyon messze megy a téma, hiszen, de valóban az ilyen állítások érvelési hibája könnyen megfogható.


:)

2019. szept. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!