Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezt csak én nem értettem a...

Ezt csak én nem értettem a Végjátékban? (spoileres)

Figyelt kérdés

Amikor van a végén a nagy csata Thanos és seregei, valamint a hősök között, akkor megjelennek a titkos tanok mesterei is Doctor Strange meg Wong vezetésével. Ők ugye tudnak olyan dimenziókaput vagy mit nyitni, mint láttuk sokszor korábban.

Most egyet nem értek: ennél a csatánál nem volt ott Thanosnál egyik kő sem, mind a Bosszúállóknál volt összegyűjtve és Tony mechanikus kesztyűjébe berakva, és utána azon ment az egész móka hogy amíg a hősök meg Thanos seregei gyepálják egymást, addig ide-oda dobálták a kesztyűt mint valami kidobónál, hol Sólyomszem szaladgált vele (ami szerinten tök felesleges volt, a csávót bárki simán utoléri), hol Pókember, hol Marvel kapitány (aki szintén elrepülhetett volna vele a kozmoszba és akkor úgyse tudnak hirtelen utána menni Thanosék), hol meg Hangya.

Tehát mint írtam eleve Marvel kapitány miét nem húzott el vele jó messze, de ennél is lett volna még jobb megoldás: Strange vagy Wong nyit valahova a világ másik végére egy portált, beledobják a kesztyűt és probléma megoldva. Thanos a kövek nélkül nem tud teleportálni, meg visszaforgatni az időt, szóval utána már csak simán le kellett volna őket gyűrni, utána meg a portálon keresztól visszahozni a kesztyűt és slussz. Tony és életben maradt volna.

Miért van az hogy sokszor sok hős nem használj a tök evidens és előnyös képességit, csak akkor ha amúgy meg nem lenne fontos? Nem hiszem el hogy Strange nem gondolt erre.



2019. szept. 11. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

túl komolyan veszed, ez csak egy mese

*grabs popcorn*

2019. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg túl komolyan veszed. Ilyen "hibákat" vagy logikai bakikat bármelyik filmben lehet találni.
2019. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Megbuktál disney-ből, mert elkezdtél gondolkodni. Ez most egyes, legközelebb csak nézd a kedvenc szuperhőseidet meg a sok szép cgi effektet, meg a szexi képernyővillanásokat.
2019. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az volt a cél hogy visszaküldjék a köveket a múltba, nem az hogy a jelenben eltüntessék.

Plusz valószínűleg el is bukták volna a harcot Tony csettintése nélkül, Thanos serege sokszoros túlerőben volt.

2019. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írta a kérdező, hogy el kellett volna tűntetni. Hanem ideiglenesen kivonni a forgalomból, hogy Thanos ne szerezhesse meg, amíg legyőzik őt a Bosszúállók.


Szerintem amúgy, ha nem kellett volna a kesztyűvel foglalkozni, akkor is legyőzték volna Thanost. Hiába olyan erős, kövek nélkül nem annyira. Így is el lett túlozva szerintem kicsit a kövek nélküli ereje. Amikor Thorral és Amerika kapitánnyal harcolt, félig meddig esélyük sem volt Thanos ellen, pedig szerintem erősebbek kellettek volna legyenek. Mármint így érzésre úgy gondolom. De bárki bármit beleláthat, hiszen fikció csak. Ízlések és pofonok.

2019. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve annyit hozzátennék még, hogyha nem a kezét kell lefogni, hanem tényleg harcolni vele úgy, hogy senkinek sem kell foglalkoznia a kesztyűkkel közben, akkor Marvel Kapitány meg Skarlát boszi ketten kivégeznék Thanost a kövek nélkül. A többiek pedig elbírnak Thanos seregével. Dr. Strange meg ugye ki lett vonva a dologból, nem tudott segíteni közvetlenül. Hulk sem segített. De így is erősebbek voltak szerintem jóval!!
2019. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert elvileg ez volt az egyetlen lehetséges megoldás, amivel nyerhettek. Dr. Strange több mint 14 millió variációt pörgetett végig és azt mondta 1x győztek. Persze, a varázslók sok mindent csinálhattak volna, csak éppen Dr. Strange ezt nem akarta, hanem úgy alakította a dolgokat, hogy minden úgy történjen, ahogy a filmben láttuk.

Engem inkább az érdekelne, hogy Strange egyáltalán igazat mondott-e? Én valószínűnek tartom, hogy kissé csúsztatott és a győzelmet ő máshogy értelmezte mint a többiek. Mert mondjuk lehet hogy egy pillanatnyi győzelem, hosszútávon (akár évek múltán) végleges vereséghez vezetett volna. Számomra logikusnak tűnik, hogy nem csak a pillanatnyi csata lehetséges végkimeneteleit vizsgálta, hanem azt is nézte, hogy mi lenne akkor, ha most per pillanat elkergetnék, vagy akár legyőznék Thanost, de a kövek megmaradnak, Stark életben marad stb. Ki tudja, lehet hogy évtizedekre előre vizsgálta a lehetséges hatásait ennek a háborúnak és nem pusztán az ő világokra nézve, hanem akár az alternatív dimenziókat is figyelembe véve és így mindent összegezve csak ezt az egy megoldást választhatta. Ha így nézzük a dolgok, akkor viszont teljesen mindegy, hogy ki mit csinálhatott volna még a csata alatt, hogy megölhették volna Thanost másképpen is vagy sem, mert nem tudjuk, hogy az milyen hatással lett volna a későbbiekre, csak azt tudjuk, hogy Strange szerint rosszabb, mintha így alakultak volna a dolgok, és ezért ő ezt a variációt választotta. Szerintem ennek van a legtöbb értelme, mert én sem hiszem, hogy nem győzhettek volna másképpen, azt viszont már elhiszem, hogy Dr. Strange fájó szívvel ugyan, de lényegében beáldozta Starkot (és még másokat) a világ érdekében, ahogy egyébként ezt előre közölte is a Végtelen Háborúban.

2019. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!