Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A négerek miért tartják így a...

A négerek miért tartják így a pisztolyt a filmekben?

Figyelt kérdés

Rengeteg sorozatban, filmben láttam már, hogy a bandákban levő négerek a pisztolyt 90 fokkal elfordítja tartják.


Ezen a képen látszik mire gondolok: [link]


Gondolom ennek van valami valóságalapja. Miért jó így tartani? Jobban lehet célozni vagy stabilabb? Soha nem használtam pisztolyt és nem is tervezem, csupán eszembe jutott mikor már sokadjára láttam ezt a kéztartást.



2019. szept. 12. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a négerek tartják ferdén, hanem olyanok, akiknek nem fontos a pontos célzás (talán nem is tudnak), de a gyorsaság igen. A kinyújtott kézzel ferdén tartott pisztoly elég fenyegetően néz ki.

Általában azok hadonásznak így vele, aki csak a frást akáarják ráhozni az emberekre. Mondjuk bankrablás közben, bandák közötti összecsapások esetén stb.

2019. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azt szimbolizálja, hogy közelről nyomják az arcodba a stukkert. Ferde pisztollyal nem lehet célozni, de közelről nem is kell.
2019. szept. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az tartja így, aki még sosem lőtt. A csukló olyan irányban nem. Képes a hátra rúgást tompítani, így célozni sem fog tudni és ki is esik majd a kezéből.


De! A fenyegetés a lényeg, ahogy azt okosan írta előttem más. Ilyen pózban a fegyver egésze látszik, hiszen az ember lefelé néz és az egyenesen tartott stukker pszichológiai szempontból nem olyan félelmetes. Ez meg olyan szemnek, aki használt már stukit, egyszerre röhejes és félelmetes.

2019. szept. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Warren Scott ***** válasza:
100%

A képet sajnos nem látom mobilon, de tudom mire gondolsz.


A cél csak a "menőzés" meg hogy az illető lazának látszódjon még akkor is mikor halálosan fenyeget valakit.


A legtöbb pisztoly esetében a töltényhüvely jobbra fog távozni a lövés után, így ha valaki 90°-ban balra fordítva tartja a pisztolyt még azt is elérheti vele, hogy a forró hüvely a kezén landoljon.


A pisztoly nem arra van tervezve, hogy elfordítva tartsák és használják, de mondjuk a "gettóban" ahol bandázás zajlik (nem csak négerek esetében) nem nagyon találnál oktatást a pisztoly megfelelő használatáról, így talán érthető is.

2019. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Filmekben a rendőrök stb is úgy fogják /rántják elő a fegyvert hogy az látványos de a valóságban használhatatlan úgy. Nagyon jó példa erre a vakbélnél hordás elterjedése is. Ott is csak olyak hordják akik megakarnak halni mert ha úgy véletlenül elsütöd a combartériát találod el és pillanatok alatt levérzik az ember. ( lehet jönni azzal hogy nem fogja elsütni képzett ember de stresszhelyzetben adneralinnal pumpálva ez igenis megeshet hogy a ravaszon landol az ujjad amikor nyúlsz érte )
2019. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!