Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Filmek, sorozatok

A kérdés

A négerek miért tartják így a pisztolyt a filmekben?

Rengeteg sorozatban, filmben láttam már, hogy a bandákban levő négerek a pisztolyt 90 fokkal elfordítja tartják.

Ezen a képen látszik mire gondolok: [link]

Gondolom ennek van valami valóságalapja. Miért jó így tartani? Jobban lehet célozni vagy stabilabb? Soha nem használtam pisztolyt és nem is tervezem, csupán eszembe jutott mikor már sokadjára láttam ezt a kéztartást.

Keress kérdéseket hasonló témákban: akció, lőszer, fegyver, sorozat, fekete, néger, film, pisztoly

szept. 12. 00:10  Privát üzenet  

A válaszok

Nem a négerek tartják ferdén, hanem olyanok, akiknek nem fontos a pontos célzás (talán nem is tudnak), de a gyorsaság igen. A kinyújtott kézzel ferdén tartott pisztoly elég fenyegetően néz ki.

Általában azok hadonásznak így vele, aki csak a frást akáarják ráhozni az emberekre. Mondjuk bankrablás közben, bandák közötti összecsapások esetén stb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 12. 00:50 Privát üzenet
Szerintem ez azt szimbolizálja, hogy közelről nyomják az arcodba a stukkert. Ferde pisztollyal nem lehet célozni, de közelről nem is kell.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont szept. 12. 01:12 Privát üzenet

Az tartja így, aki még sosem lőtt. A csukló olyan irányban nem. Képes a hátra rúgást tompítani, így célozni sem fog tudni és ki is esik majd a kezéből.

De! A fenyegetés a lényeg, ahogy azt okosan írta előttem más. Ilyen pózban a fegyver egésze látszik, hiszen az ember lefelé néz és az egyenesen tartott stukker pszichológiai szempontból nem olyan félelmetes. Ez meg olyan szemnek, aki használt már stukit, egyszerre röhejes és félelmetes.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont szept. 12. 07:02 Privát üzenet
Warren Scott nevű felhasználó válasza:

A képet sajnos nem látom mobilon, de tudom mire gondolsz.

A cél csak a "menőzés" meg hogy az illető lazának látszódjon még akkor is mikor halálosan fenyeget valakit.

A legtöbb pisztoly esetében a töltényhüvely jobbra fog távozni a lövés után, így ha valaki 90°-ban balra fordítva tartja a pisztolyt még azt is elérheti vele, hogy a forró hüvely a kezén landoljon.

A pisztoly nem arra van tervezve, hogy elfordítva tartsák és használják, de mondjuk a "gettóban" ahol bandázás zajlik (nem csak négerek esetében) nem nagyon találnál oktatást a pisztoly megfelelő használatáról, így talán érthető is.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont szept. 12. 13:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért így csinálják meg a filmekben a hangokat?
Mi a neve annak a vadnyugati filmekben lévő gaznak, ami a leszámolás előtt gurul el a két fél között?
Nebula fog még szerepelni Marvel filmekben?
A filmekben miért van mindig sötét a műtőben?
Egyes filmekben miért nem fordítják le az idegen nyelveket legalább akcentus magyar nyelvre? Mondjuk rá a kínai nyelvet amikor csak 1 percig beszélnek úgy.
A filmekben amikor két emberke egymásra fogja a pisztolyt, akkor miért nem lövi le az egyik egyből a másikat?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Filmek, sorozatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!