Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem szar film a...

Csak szerintem szar film a Tűnj el?

Figyelt kérdés

Szerintem értelme nincs. A álbarátnő klisét már a 15. percben felismertem. Feszültség semmi, félelemkeltés semmi, mondanivalója kimerül a rasszizmusban.

Erre utána olvasok, és négy oscar jelölés, ign-n 8 feletti értékelés. Wtf? Valaki magyarázza el mi benne az értékelhető.



2019. okt. 22. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Az a film gyakorlatilag nézhetetlen.

Teljesen igazad van abban amit írsz, csak annyiban módosítanék (vagy ha te is így értetted, akkor elnézést), hogy ebben a filmben a feketék a rasszisták. A film elejétől a főszereplő srác az összes fehéret méregeti és lenézi, míg ők próbálnak kedvesek lenni vele, ha kicsit furcsák is. Emellett a film azt is állítja, hogy a fehérek feketék akarnak lenni. Szóval ha itt valaki rasszista, az egyértelműen Jordan Peele, az író-rendező.

Az Oscar semmit nem jelent. Stúdiók által alapított díj, hogy díjazzák és ezzel reklámozzák a saját filmjeiket. Ellentétben az összes többi fesztivállal, szinte semmilyen szakmai szempontot nem vesznek figyelembe a díjazásnál. Hogy is tehetnék? Mára olyan filmesztéták szavaznak filmekre, mint Kobe Bryant.

Ez a film azért lett ennyire díjazva, mert ha egy feka csinál filmet rasszizmusról, azt minimum jelölniük kell a pc és főleg a közvélemény miatt. (Lásd: Spike Lee, Steve McQueen - a rendező - filmek és most ez)

2019. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett, bár az én ízlés világom amúgy is fura. Kell hozzá lehet egy ficam hogy élvezhető legyen🤣
2019. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

#1es filmkritikajaval ellentétben a tűnj el a liberális, baloldali rasszizmusrol szól, ami jóval sunyibb és alattomosabb mint a jobbos, nyíltan frocsogo rasszizmus.

A liberális rasszizmus az a tipikus "én obamara szavaztam ám" és "nincsen bajom a feketékkel, rengeteg fekete barátom van" mantrakat mondogato, de a feketékből parazitáskodó fehérekről szól, ami lehet hogy túl sokaknak lépett a tyúkszemére, ami nem baj.

Azon lehet vitázni higy a megvalósítás milyen volt, hiszen ez Jordan első filmje, de maga a mondanivaló 10/10. (persze csak annak, aki felfogja, és nem magyaráz bele hülyeségeket sértettségből)

2019. okt. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos az elmém megpróbálta kitörölni ezt a celluloid hulladékot, ezért nem sok mindenre emlékszem belőle, viszont hogy sértettségből utáltam volna, azt erősen kétlem.

Amellett, hogy a "válaszodból" megtudhattam (ugyan csak sugalmazva), hogy ostoba vagyok, legalább megismertettél egy általam eddig ismeretlen széles társadalmi réteggel is, a feketéken parazitáskodó fehérekkel. Nyilván ez olyan szintű probléma a mai USA-ban, hogy egy ilyen mély és komplex üzenetet jól meg kell díjazni annak ellenére is, hogy a film gyakorlatilag nézhetetlen. Egyáltalán nem arról van szó, hogy egy fekete rendező csinált egy ezredik rasszizmus filmet, amit ha nem jelölnek minimum néhány kategóriában, akkor a szélsődemokrata elit megint a feketék elleni támadásnak fogja venni. Értelek.

2019. okt. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem mélyreszántó a rasszizmussal kapcsolatban, hogy elvigye a hátán a filmet.
2019. okt. 28. 00:38
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Olyan is van, hogy "a feketéken parazitáskodó fehér"? Nem fordítva szokott lenni?
2019. nov. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!