Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Joker filmért miért van...

Az új Joker filmért miért van mindenki úgy oda?! SPOILER!

Figyelt kérdés

Megnéztem.. nekem nem adott semmi újat. Láttam már ennél jobb "karakterdrámát", ha ez a film annak nevezhető-e. Viszont a legtöbb kritikában amit olvastam mind magasztalóan ír a filmről, hogy milyen mély üzenete van, fuu új korszak kezdődik stb....


!! SPOILER !!

Arról szólt az egész film, hogy él Gothamben egy pszichopata csávó, aki egyik nap hazafelé a metrón megöl három brókert. Emiatt rájön, hogy milyen jó ölni, ezért folytatja és elhatározza, hogy ezt fogja csinálni ezentúl... Ez miért akkora jó sztori? Eleve pszichopatának született, egy úgy is kirobbant volna akár milyen társadalomban is él az entitás.


A főszereplő színészi játéka viszont tetszett, de szerintem a Joker karaktere nem olyan bonyolult/érdekes, hogy egy különálló filmet érdemeljen.



2019. okt. 22. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Na essünk neki:


Először is youtubeon a retroshock videójat megnézni,magyarul elmondja a lényeget.



Másodszor:

Joker beteg,ezért mindenki cseszteti neki még elégé lessz és kinyitja a mocskos embereket.a brókerek=kizsákmányoló zs.-k

Médiában dolgozók=népbutitók

A gazdag emberek=lopós,mindenkit lenézők.

A rendőrök=a beteg világ fenntartói



Ezért nagy film mert a gazdag mocskos emberek és a mai beteg liberális világ ellen mer szót emelni.

2019. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem sem tetszett, mert egy pszichopata nem ilyen. Ha meg nem pszichopata, akkor elég nyögvenyelősen van levezényelve a megbuggyanása. Egyébként már nem egy filmben felbukkant, hogy a gazdagok lenézők, a tévé népbutító, a rendőrség meg fúj-fúj, szóval ilyen téren sem újdonság.

Sokkal jobban tetszett a Michael Douglas féle Összeomlás c. film.

2019. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Eleve azért robbant ki, mert megvonták a szociális támogatást, nem kapott gyógyszereket. Szóval nem, ha olyan társadalomban él, ami törődik a mentális betegekkel akkor nem történt volna meg. És a filmben is elég jól tisztázzák, hogy gyerekkori bántalmazások miatt lett beteg, nem úgy született.
2019. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

A színész szerintem remek volt és a karakter kibontakozása is.

Nem pszichopata a szereplő.Téveszmés (talán skizofrénia) beteg és ugye agyi,idegi gondjai is vannak,ami (szerintem) a gyermekkori bántalmazás miatt van,mert mondták,hogy súlyosan megsérült a feje.Ezért van kényszeres nevetése(egyébként ez egy létező betegség).Kidobják,megverik,hazudnak neki,elítélik...stb.Csupa rossz dolog történik vele.Aztán ugye gyógyszert sem kap,ami egy ilyen súlyos beteg esetében nem a legjobb dolog.Állítólag ez az egyik üzenet,hogy jobban figyeljünk a mentális betegekre,fejlesszük azt a részleget.Van benne egy kis politika is,de nem az a lényegé.Ha nincs mély üzenete,akkor vajon miért tiltották be pár helyen? (pl.Kína).

2019. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez annyira komolytalan mint a John Wick, amiben szintén egy beteg allat szétgyilkol mindenkit mert megolik a kutyáját.. És mindenki neki szurkol... Wtf
2019. okt. 25. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Azért van különbség aközött hogy egy embernek megölik a kutyáját és aközött hogy egy mentálisan sérült embertől megvonnak minden támogatást és egy olyan társadalomba lökik ami szarik rá. És a Jokernek nem kell szurkolni, csak azért mert a főszereplő, nem lesz hős is. Igen, vannak, akik egyetértenek vele, de mindig van valaki, aki egyetért a gonosszal, akkor is ha az egy gyerekgyilkos erőszaktevő. Ilyenek az emberek, ha egy karakternek szomorú háttértörténete van akkor szimpatizálni fognak.
2019. okt. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Wick film egy érdekes sajatsagos akciómozi . Spéci újításokkal amikor a tag bent a maffiapartyn techno zeneben megjelenik vagy egy kósza fleshnek velik vagy magának az ördögnek . Joker és Batman többféle feldolgozást előzmenyt kapott , sokkal sikeresebbek a Nolan és ujabb változatok mint a giccs comics verziók . Ezek adnak pluszt és nem hemzsegnek üres jelenetektől amik fele a menőzködésről szólnak . Azért is jobb ez a Joker mert elég siralmas volt a felhozatal , a kínalat között Tarantino ostobasága is oszi díjra van jelölve .Ez tökeletes mű és ez kapjon megérdemelten díjat .
2020. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem meg pont Tarantino filmje tetszett nagyon.
2020. jan. 24. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!