Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményed az új,2019-es...

Mi a véleményed az új,2019-es Oroszlánkirály filmről? Egyeseknek miért baj, hogy a sztori a 94-es rajzfilmre hasonlít?

Figyelt kérdés

Nekem életem kedvenc filmje, mert részben nagy állatbarát vagyok, részben meg az Oroszlánkirály gyerekkori kedvencem volt.


Úgy hallottam, hogy egyesek kritizálták az Oroszlánkirály remake-et azért, mert olyan, mint a 94-es Oroszlánkirály rajzfilm.


Ez nekem is tetszett az új filmben, meg a természetfilmszerű ábrázolás is.


Igen, a sztori nagyjából tényleg olyan, mint az eredeti, de vannak kisebb változtatások is, mint:

- az egeres jelenet hosszabb, láthattuk, hogy mit csinált egér barátunk azelőtt, hogy Zordonnal "randizott" volna

- Zazu új poénja, miszerint a bátyja fakopáncsnak képzeli magát

- a "Trón úgy csábít" dal díszlete sokkal életszerűbb, mint az eredeti mesében

- a hiénák félelmetesebbek, sőt a nőstény Shenzi a domináns egyed (ami a hiénáknál a valóságban is így van)

- miután Zordon megölte Mufasát és a hiénák üldözték Simbát, akkor látható volt (a mesével ellentétben), ahogy Simba a sivatagban sétál egyedül

- a Timon és Pumba környékén lakó állatok is újak, mint a fülesmaki, a lapáfülű róka és az elefántcickány (bár igaz, mellékszereplők)

- Zordon nem börtönözte be Zazut, látható volt, ahogy a hiénákkal vadászott az utolsó antilopokra

- Zordon királynőjének akarta a sógornőjét, Sarabit

- új jelenet, ahogy Nala Zazu segítségével megszökött Büszkebirtokról egy éjszaka

- az antilopos jelenet is új, amiben Simba barátkozni próbált vele, de az antilop félreértette

- a 94-es mesében nem láthattuk, ahogy Simba Pumbának, Timonnak, fülesmakinak és más állatkáknak egy termeszt várt bontott le

- Simba szőrének útját is bemutatta a vízeséstől, a zsiráfkakin át a hangyáig, aki Rafikihez vitte

- a "The Lion Sleeps Tonight" dal is hosszabb lett, amiben Pumba és Timon a környékbeli állatokkal is együtt mulatott

- Mufasa szelleme nem látszódott, amikor Simbának üzent a mennyből

- Timon hullatáncos trükk helyett a "Légy a vendégünk" dallal terelte el a hiénák figyelmét


Na, összeírtam, amibe más volt az eredetitől.


Akkor még milyen ettől másabb sztorira számítottok, hogy ne legyen olyan, mint az eredeti?


Szerintem a kisebb változtatásokon kívül nem lehetett a sztorit jelentősen megváltoztatni, mert az Oroszlánkirály nagy klasszikus, sok benne az ikonikus jelenet, generációk nőttek fel rajta.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#Oroszlánkirály #simba #Timon #Zordon #Shenzi #Zazu #Disney remake #Jon Favreu #Rafiki
2019. okt. 25. 14:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*termeszvárt bontott le
2019. okt. 25. 14:03
 2/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, egyszerre a 90%-százalékban az eredetivel való egyezés és a kisebb frissítések miatt is értékelem a filmet.
2019. okt. 25. 14:29
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert az égvilágon semmi szükség nem volt rá. Gyerekeknek jobb az eredeti, nosztalgiázó felnőtteknek pedig az eredeti nosztalgikus.
2019. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Az animáció élettelen, a látványvilág unalmas -jaja élethű, de élethűt látok a National Geography-n nekem érdekes kell. Az Oroszlánkirályban nem az volt a lényeg, hogy életszerű. Az antilopok örülnek annak hogy Simba megszületik? Ha felnő őket fogja megenni az istenért. Az Oroszlánkirály varázsa a látványvilág, ahogy Mufasa megjelenik a felhők között az egyik legcsodálatosabb jelenet a Disney filmek között erre nincs benne. Az egész csupán azért volt, hogy Disney még egy kicsit birtokolhassa a jogokat, az összes élőszereplős film ezért van. Az emberek azért emlegetik fel, hogy ugyan olyan mint az eredeti, mert arra utalnak hogy az új filmre semmi szükség. A 3D élethű animáció nem felsőbbrendű a 2D kézzelt rajzolhoz képest,(sőt, elvesz, az eredeti sokkal kifejezőbb, színesebb, érdekesebb) az nem ad hozzá semmit az új filmhez-akkor meg minek? Minek csinálják meg? Aha, hogy tovább lehessen fejni a tehenet.
2019. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami az agyamra ment, amit áttekertem az a Magyar énekhang...


Az eredeti mesében ott normális igazi jó hangon énekeltek, most meg a sok sok új díszf**asz újraénekelte az egészet...


Az énekléssel borzalmasan elrontották az egészet, nálam 10 pontból 5 pontot az éneklés rontott.

2019. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti rajzolói nagyon keményen tanulmányozták az állatok mozgását és viselkedését. Ezért az is elég élethű volt.

De az oroszlánkirály mondanivalója a lényeg. És nem volt indokolt felújításnak.


Ha sikerült 0ra kihozni, akkor Nekik sem érte meg.

2019. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Eddig a készítés árának 3xosa jött vissza.

Ennyi.

Ez igazolja, hogy megérte megcsinálni. Most van pénz még egyre.

2019. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem tökéletes és gyönyörű. Pontosan ezt vártam tőle. Szerintem jó ötlet volt korszerűsíteni, így az animáció világában felnövő gyerekeknek újra át lehet adni az üzenetét. Nekem nagy öröm volt, hogy amin felnőttem újra láthatom, picit másként. Aki mást várt az mondja már el mi a rákot kellett volna másképp csinálni. Szerintem egyáltalán nem volt felesleges megcsinálni, fentebb le is írtam miért. Sok véleményen jól látható a 21. századi örök elégedetlen ember.
2020. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges volt.


Nekem nem is nagy kedvencem az eredeti, de engem is felbosszantott, hogy a dalok sokkal rövidebbek és gyengék. Nincs semmi koreagráfia, nincs az a stilusos színvilág a Trón úgy csábítnál. A Zordon dala az egy nagy nulla volt, amikor épp elkezdett rendesen énekelni vége az egésznek. Én ott pont kikapcsoltam. Még jó hogy nem moziban néztem, mert követeltem volna vissza a jegy árát. Hihetetlen, hogy egy ilyet ki mernek adni és mozikba küldeni.

2021. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Balasa Bence ***** válasza:

Mert a rajzfilm még egy eredeti, új ötlet volt, mély mondanivalóval.


Bár sokat olvastam, hogy Miki egérke valójában ezt is csak lopta, egy japán manga, és a későbbi animesorozat alapján: "Kimba a fehér oroszlán."

2022. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!