Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem szeretik a Star...

Miért nem szeretik a Star Wars filmekben Jar-Jar Binkset?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vicces és szerethető figura.
2019. nov. 20. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem, sokaknak idegesítő figura a sok bugyuta szövegelésével.
2019. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem se volt vele semmi bajom, tény hogy kissé bugyuta és felesleges figura, de bőven elfér, amúgy sem azért nézek filmet hogy a hibákat keressem benne. Sokan viszont élet-halál kérdést csinálnak belőle hogy ki tud több hibát, idegesítő vagy felesleges dolgot találni egy filmben, és ennek a létező összes fórumon hangot ad. Sajnálom az ilyen embereket, mert ebből látszik hogy képtelenek szórakozni és élvezni egy filmet.
2019. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem se volt bajom vele. Az új (disney) trilógiarol lenne sok kritikám.. De hagyjuk. Fos.
2019. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Oda nem illő, felesleges karakter erőltetett humorforrásnak.
2019. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Ja, mert a guruló r2d2 copy nem az...
2019. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"felesleges karakter"


Ezt nem értem, hogy miért lenne felesleges.

2019. nov. 21. 08:24
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Hogy ne lenne felesleges? Egyetlen rendes hozzájárulása a sztorihoz, hogy elvezeti a két Jedit a vízalatti városba. Innentől fogva lényegében semmi narratív szerepe nincs, legalábbis az I. epizódban. Lucasnak biztos több terve volt vele, de érthetően lecsökkentette a szerepét a többi részben a negatív visszajelzések miatt. Ergo így egy még feleslegesebb szereplő let belőle. Utána nem volt semmi szerepe azon kívül, hogy segített Sheev 'bának hatalomra jutni egy pár mondatos, félrebeszéléssel teli szöveggel, de ezt szinte bármelyik más szereplő megtehette volna.

Irritáló, túlanimált, magára vonja a figyelmet és lerombolja a többi jelenet hangulatát, plusz ordít róla, hogy ő nem több, mint a gyerekek figyelmének lekötésére szánt marketingfigura, akiről sok játékot akartak eladni. Mert Lucas valamiért úgy hitte, hogy a gyerekeknek nem elég a sok űrhajó, lézerfény meg akció, hanem még egy összevissza beszélő, idétlen mozgású, ganéjba lépő bohóc is kell. Ő maga és a többi filmkészítő is tudta, hogy durván benézték a dolgot, ott van a híres színfalak mögötti videó, amiben a stáb elborzadva nézi, hogy részben Jar Jarnak köszönhetően mekkora káosz a filmvégi csatajelenet-egyveleg, és maga Lucas is bevallja, hogy "I may have gone too far in a few places", azaz túlzásokba esett és tönkretette a film hangulatát és felépítését. Ezzel a sok öncélú, alpári idétlenkedéssel nemcsak az I. epizód, hanem a teljes Star Wars filmszéria hangulatát és komolyan vehetőségét lerontotta.

Mellékesen Amerikában a faji kérdés egész máig egy kényes téma, és Jar Jart sokan rasszista sztereotípiának tartották, mert az egész karaktere pont olyan klisékből áll, amikkel az amerikai feketéket figurázták ki a nagyon régi színpadi műsorokban: rongyos viselet, nagy fülek, kidülledő szemek, nagy ajkak, görnyedt testtartás, túlzásba vitt gesztikuláció, helytelen beszédmód, szolgaszerű behódolás. Képzeld el, milyen lenne, ha Jar Jar egy "dik má more" típusú szövegekben beszélő cigány sztereotípia lenne, és akkor jobban érteni fogod, hogy mit gondoltak róla az amerikaiak.

2019. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%
#7 a szakértő... XD
2019. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!