Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Petőfi rádió reggeli műsorve...

A Petőfi rádió reggeli műsorvezetői a mai műsorban beszéltek az üreshordozó-díjról? Szerintük a letöltések tényleg ingyen vannak? Valóban a mentalitás, az igénytelenség és a spúrság az oka annak, hogy az emberek letöltik a filmeket és a zenéket?

Figyelt kérdés

[link]

Bármilyen üres adathordozót veszünk, annak egy részét a szerzői jogdíjak kifizetésére fordítják. Akkor is ha sosem láttad, sosem hallgattad az előadót, akkor is ha szerinted minősíthetetlen szart csinált, ha valahol máshol többen megnézik, te is fizetsz érte. Nincs ingyen a net, nincs ingyen az adathordozód, a lejátszó eszközöd.


Tényleg nyomorognak hazánk színészei és előadói? Több bevételre lenne szükségük? A letöltők miatt nem jutnak elég bevételhez?


Szerintetek Szabó Győző érti mit jelent egy átlag magyar családnak egy hétvégén moziba menni? Mert abból amit elmondott, szerintem nem. Hogy neki igénye van a minőségre, más meg sajnálja azt az 1000 pár forintot egy jegyre, vagy lemezre. Pedig szerintem nem erről van szó. A magyar emberek nem igénytelenek. Talán szerintük egyszerűen csak túlbecsült a "szellemi termék" amire valamiért úgy tekintenek, mint amiért egyszer elég munkát végezni, hogy aztán termeljen az idők végezetéig. Jaj nem, csak haláluk után még 70 évig! Ez kevés? Milyen életszínvonalhoz kevés az átlag magyar lakosságot nézve? Vagy ők nem munkát végeznek, ők már egy másik szinten hasznosítják a tudásukat és a képességeiket?


Ha ingyen lenne a mozi ti sokkal többször mennétek mint most? Nem lehet, hogy már a szabadidő is egy elég nagy luxus az átlag dolgozó magyarnak?


Tényleg érdekel, hogy ilyen igénytelen fajták lettünk mi itt az átlagélet színvonalán, és miattunk pusztul a nemzeti kultúra, vagy inkább azért mert hagyták azt eliparosodni, hogy még több és még több pénzt termeljenek ki belőle?



#Petőfi Rádió #Szabó Győző #megamásikműsorvezető
2019. nov. 22. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Zenet youtuberol hallgatsz, minden megtekintes számít, ők ezert megkapjak a pénzt. Ha letöltod és utana hallgatod mar nem kapnak. De ott van pl spotify. Nem draga, tamogatsz vele.

A filmjegy 1200 forint. Ez draga? Max a mélyszegénységben élőknek. Az atlag magyar csalad bőven kiad ennyit másra is havonta ami hülyeség. En jarok moziba a nagyon várós filmekre, es van amit online nezek, ingyen. Nem azert mert csoro vagyok, hanem mert nem érdekel annyira hogy pénzt is adjak erte. De mar erre is vannak olcsó lehetosegek, pl. Netflix vagy hbo előfizetés.

2019. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor is kapnak ha csak letöltöd, ezért nem is illegális letölteni semmit. Minden követhető, a letöltések, megtekintések száma. Az adathordozók után fizetett adónkból befolyó teljes összeget ezek alapján osztják szét és kapják meg.


Az alap 2D-s mozijegy annyi amennyit írtál. De szorozd meg ezt 4-5 fővel, és egy-egy üdítővel meg popcornnal. Én még 5 ezer alatt nem tudtam kijönni egy családi mozizásból, és nekem luxus egyedül elmenni, mint ahogy a legtöbb családos embernek. Nem pénzben, hanem időben. Havi 4-5 filmet és 2-3 sorozatot nézek meg, ami nem sok, többet is szeretnék, de kevés jó film van. Nem mindegyikről tudom eldönteni, hogy megérné-e nekem rááldozni 2 órát és néhány ezer forintot. Ha mindet moziban néznék meg ami érdekel, az a fizetésem több mint 10%-a lenne. Felsőfokú végzettségem van és főállásban dolgozok 15 éve. Nem élek mélyszegénységben.

2019. nov. 22. 10:18
 3/12 anonim ***** válasza:

"Akkor is kapnak ha csak letöltöd, ezért nem is illegális letölteni semmit."

Hát amúgy ez nem ilyen egyszerű. Ha random youtube downloaderbe beírod az URL címet, és az letölti neked, azért rohadtul nem fognak pénzt kapni a szerzők. Az online megnézett filmjeim után sem, és az Ncoreról letöltött filmek után sem.

Németországban ha letöltesz egy filmet, megy a pénzbüntetés, ami több mint egy nyavajás mozi jegy ára.

És havonta megnézni 2 mozifilmet a családdal, legyen 15 ezer forint. Azért egy családnak ha már van két gyerek, gondolom olyan fizetésre szültek, ahol nem gond havi minusz 15 ezer. Annyi egy cipőre is elmegy.

Sorozatra meg filmre is egyébként ott az HBO, Netflix, mint írtam, havi 3000 forint, és támogatsz vele.

2019. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a közvetlen a letöltések után, hanem közvetve a beszedett adóból kapják. Számolják az elhangzásokat a hallgatók függvényében és évente osztanak a nagy közösből. Ha te nem hallgatsz Nótár Mérit, de vettél egy pendrive-ot, akkor neki is fizettél.


Nem két filmet akarok megnézni havonta.


A fogyasztók és a technológia változások alkalmazkodjanak a piachoz, és nem fordítva.


Kit támogatsz szerinted? Mert én nem tudom. Nem hiszem, hogy ez a jó irány. Megfizetném egyébként azt amit érdemes. Meg is szoktam. De az amit elmondtak, majdhogynem arról szólt, hogy a fogyasztók igénytelensége pusztítja a tömegkultúrát. Nem a közmédia, nem a pénzéhes közszereplők, hanem a csóró alja nép aki letölt. Na én ezzel nem értek egyet, és nem azzal, hogy meg kell fizetni valaki munkáját.

2019. nov. 22. 18:00
 5/12 A kérdező kommentje:
És éppen ez az, ahol mondjuk van két gyerek, ott előbb vesznek cipőt... és bármilyen hihetetlen, tisztességes munka mellett, felelősen gyereket vállalva, ez esetben le kell mondani a moziról.
2019. nov. 22. 18:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Le kell mondani? Tényleg? Hát...mi mindig kaptunk pénzt mozira. Beszéljünk akkor könyvekről. Magyar szerző, Magyarország. Kiadat egy könyvet, amit megvesznek pár százan, talán ezren? Aztán szépen megy fel facere. :) Még ha a netünkért fizetünk is, szerinted az a havi 10 ezer mit finanszíroz, he? Meghallgatok több száz zenét, több sorozatot végig nézek, letöltök 10 filmet, mindezt egy hónap alatt. Szerinted ez kb. 10000 forint? És aegy adathordozó? 3000 forint. És használom 5 évig. Keményen támogattam akkor Beyoncet, miután lekalózkodtam a lemezeit.
2019. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Erre találták ki a dedikálásokat. Ezért vannak élő előadások. Nem támogatsz, fizetsz. Annak akinek osztják. Kik osztják? Tudod? Mennyi az éves bevétel az adókból ránéztél már? Sok nullát tegyél még a számok mögé! Nem az zavar ha valaki pénzt keres a munkájával, hanem hogy közben tömegével gyártják a szemetet, és ezt a fogyasztókra hárítják. Oké, csodás gyerekkorod volt, kaptál pénzt mozira, te képviseled a megfelelő életszínvonalt, gratulálok hozzá!
2019. nov. 22. 19:35
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha te nem hallgatsz Nótár Mérit, de vettél egy pendrive-ot, akkor neki is fizettél."

Én ezzel együtt tudok élni cserébe azért, hogy nem rúgja rám a TEK az ajtót, ha letöltök pár zenét a telefonomra.


"Nem két filmet akarok megnézni havonta."

Annyit nézel meg legálisan, amennyit a lehetőségeid engednek. Ezzel támogatod is a film készítőit.


"A fogyasztók és a technológia változások alkalmazkodjanak a piachoz, és nem fordítva."

Pont fordítva.:) Mindig a piacnak kell alkalmazkodnia a fogyasztói szokásokhoz, csak úgy működik a dolog. Emlékszel a Youtube indulására? Az emberek rakták fel sorban a klipeket, az előadók, kiadók meg nem győzték leszedetni őket. Aztán rájöttek, hogy széllel szemben nem lehet..., ha már úgyis felkerülnek, akkor ők maguk teszik fel, így pénzhez jutnak a nézettség után. Ma már ott tartunk, hogy teljesen természetes ha itt jelenik meg először egy klip, a megtekintések száma pedig fontosabb mint az, hogy a zenetévék mennyit játsszák.


"Kit támogatsz szerinted? Mert én nem tudom. Nem hiszem, hogy ez a jó irány."

Szerinted melyik lenne a jó irány? Én sem tudom, hogy kit támogatok vele, de ez a része egyébként az átlag felhasználót nem is érdekli. Örül annak, hogy békén hagyják a jogdíjakkal és nyugodtan tölthet le filmet, sorozatot, zenét. Ha meg annyira támogatni akar 1-1 előadót, filmet, akkor legálisan megvásárolja.

2019. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek írtál ki kerdest ha szerinted rajtad kívül ugyis mindenki hulyeseget beszel, es fel se fogod amit írunk.

Milyen adókról beszélsz? Ha? Amit en le adózok azt az allam megkapja. Es szerinted ők mire költik? Vagy az allam működésére, vagy a sajat zsebük megtömésére. Ebbol csak megint megkerdem, Beyonce hol kap jogdíjakat az en adómból.

Es igen meg mindig kaptam mozira pénzt, vagy a zsebpénzemből kifizettem, es akkor mi van? Szerintem ezt barmely atlagos ember megengedheti maganak. Sot, nem kell valasztania a cipo megvetele es a moziba menes kozt sem. Szomorú hogy a magyarokbol még mindig ez a nyers düh jon, ha megtudjak hogy a masiknak jobban megy. Túl misztifikálod ezt az egesz témát.

Jo hogy nem azt mondod hogy a filmek meg a zenék is legyenek ingyen, mert hogy te adózol. Azt ki a fraszt érdekel? Tudod te az allam mire kolti az adód? Ja bocs, nem, csak okoskodsz. Egy filmet 300 milláért forgatnak le, usd-ben számolva. Ha a moziba jároktol nem kapnanak pénzt, szted honnan lenne nekik a kövi filmre? Csak a reklámokból, meg a bena poszterekből, ujsagcikkekbol? Ez elenyésző.

2019. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"A fogyasztók és a technológia változások alkalmazkodjanak a piachoz, és nem fordítva."


Igen, bocs, ide kérdőjelet szántam. Vagyis ebben veled értek egyet.


A kérdés nem az illegalitásra vonatkozott elsősorban, hanem hogy tényleg az igénytelenség az oka a letöltéseknek, vagy inkább csak a készítők képtelenek alkalmazkodni az átalakult piaci viszonyokhoz.


Utolsó válaszoló, ha egy linket nem tudsz megnyitni és elolvasni, akkor ez nem a te értelmi szintednek megfelelő kérdés.

2019. nov. 23. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!