Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyarokon kívül melyek...

Kpe kérdése:

A magyarokon kívül melyek azok az országok, ahol szinkronosan vetítenek filmet? A németekről olvastam, hogy ott is szoktak szinkronizálni.

Figyelt kérdés
Mi a helyzet a többi európai,ázsiai országokban? Hol népszerűek még a szinkronos filmek,sorozatok? Melyek azok az országok,ahol kevésbé népszerű a szinkronizálás?

2019. nov. 22. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Japánban, ha jól tudom.
2019. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelországban pl nem igazán jellemző a normál szinkron, inkább a hangalámondásos. Anno lengyel lakótársam által volt szerencsém látni ahogy Big Bang Theoryt nézett, ahol is egyetlen fickó monoton hangon mondta a szinkront minden szereplőnek. Még érdeklődtem is, hogy ez valami kalózszinkron, de nem, azt mondta náluk ez megszokott dolog.

Angliában abszolút nem divat a szinkron. Jó, mondjuk a legtöbb műsor és film az Egyesült Államokból jön, szóval nem is kell szinkronizálni, de ha épp idegen nyelvű filmről van szó, azt inkább feliratozzák.


Németországban meg Ausztriában pedig hasonló a helyzet mint nálunk, a legtöbb műsornak van rendes anyanyelvi szinkronja.

2019. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Romániában szinte egyáltalán nincs szinkron, feliratos az összes film és sorozat.

A rajzfilmeket is egy, esetleg két ember mondja, közben alatta hallatszik az eredeti hangsáv is

2019. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Franciaországban csak bizonyos csatornákon adnak feliratos filmeket, a többit mind szinkonizálják.

Van azonban egy olyan ingyenes lehetőség, hogy eredetiben nézhesd, felirattal vagy anélkül.

A mozikban minden film szinkronzált. De van néhány olyan speciális filmszínház, ahol erdeti nyelven vetítenek.

2019. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Svájc német területéről tudok nyilatkozni. Itt megveszik a német szinkronos filmet (nem csinálnak külön szinkront svájci némettel) . Ha elérhető akkor a tévén ki tudod választani hogy eredeti nyelven vagy szinkronnal szeretnéd nézni. Moziban kb fele-fele arány, meg lehet találni ugyanazt a filmet eredeti nyelven vagy németül is. A francia és olasz területen nem tudom, de gondolom hasonlóan lehet ott is.
2019. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!