Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az ír (2019) c. film valós...

Az ír (2019) c. film valós történetet dolgoz fel vagy csak fikció?

Figyelt kérdés

2019. nov. 27. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Szeretném felhívni a figyelmet, hogy a kettő nem zárja ki egymást!
2019. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Juj, le lettem pontozva. Pedig pont azt írtam, amit DeNiro bácsi is állít a filmről:


De Niro has defended the writing process of the film by stating, "we're not saying we're telling the actual story [...] we're telling our story."


Bár gondolom ezt te is tudnád, ha használnád a Google keresőt és nem csak itt kérdezgetnél.

2019. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le! Csak most értékeltelek a második hozzászólásodat olvasva, pozitívan.


Értem, magam is erre gondoltam, amolyan fikció ez a film, amely nyomokban valóságot is tartalmaz. :-)


Nekem eléggé vegyesek az érzéseim evvel a filmmel kapcsolatban. Miután átszenvedtem magam az alkotáson, inkább a nem tetszik felé hajlik a véleményem. De azért nyomokban tartalmazott a film jó részeket is, ill. pozitív érzéseket is keltett bennem.

A Scorsese rajongók egyértelműen elfogultan értékelik túl ezt a művet. Ahogy látom, szinte csak ők mernek hozzászólni, véleményezni, amivel jelenleg jól felpontozzák. Amint érkezik negatív hozzászóló, már ekézik is ki, a Scorsese rajongók.

A valós értékelés majd idővel kialakul, amikor egyre többen nézik meg, nem csupán egy szűk rajongói réteg. Az értékelés problémát abban is látom, hogy a mai fiatalokat nem érdekli ez a film. Tehát meg sem nézik, ezért nem mennek be a moziba. Itthon még nem sokan használják a Netflix-et, akit mégis érdekel megvárja a letöltési lehetőséget.

Scorsese akárhogy kritizálta a Marvel filmeket, a fiatalokat nem tudja befolyásolni. Én 50. évemben járok, 30-40 éves korom előtt engem sem izgattak túlságosan a hasonló filmek. Ahhoz, hogy megértse ezeket az ember, szükség van élettapasztalatra, ill. egy lelassuló életmódra.

Scorsese Marvel kritikáiról Mark Ruffalo véleménye lehet a legmegfelelőbb, miszerint ez egyfajta reklámfogás volt Az ír c. film promóciós részlegétől. :-)


Számomra nagyon vontatott, sok helyen eseménytelen a film. Egyet kell értemen azokkal, akik szerint 90 percben el lehetett volna mesélni. A színészek megfiatalítása nem sikerült, ráadásul nagyon látszott, hogy 70 pluszos színészek játsszák a harmincas - negyvenes szerepeket is. Főként az akciósnak nevezhető részeknél. Pl. mikor kilökdösi a boltost az üvegajtón, majd megrugdossa. :-(

Ha idős ember meséli a fiatalkori történetét, akkor két módon szokás megoldani. Idős színész játssza az öreg szerepet, egy hozzá kicsit hasonló színész alakítja a fiatal énjét. Másik verzió, egy fiatal színészt idősre sminkelnek, majd ő játssza el a valódi korának megfelelő fiatalabb szerepet. De ez, hogy az idős színészt még öregebbnek sminkelik, majd a 76 - 79 éves színészek próbálják eljátszani a 30-40 éves szerepet... :-(

(A következő mi lesz, 80 - 90 évesek, akik eljátsszák a tizenéves Rómeó és Júlia szerepét?)

Négy gyermekes (50 éves) családapaként mondom, az a normális, ha teret engedünk a fiataloknak, főleg a tehetségeseknek! Sok jó színészt lehetett volna találni erre a filmre. Minden korosztály játssza a neki való szerepet!

2019. nov. 28. 15:42
 4/5 anonim válasza:

A film forgatókönyvét Charles Brandt: Hallom szobafestő vagy című könyvéből készítették. A film egy része valós és egy része fikció. A múlt hónapban nyilatkozott P. Moscato Jr és azt mondta, hogy igazából Salvatore "Sally Bugs" Briguglio ölte meg Jimmy Hoffát.

[link]

Ettől függetlenül szerintem ez egy jó film.

2019. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
#4-es nem tidjuk, ki ölte meg Hoffát. Valaki szerint Sally Bugs, valaki szerint Frak Sheeran. És már soha sem fogjuk megtudni az igazságot valószínűleg.
2021. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!