Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melegek a mindennapok filmjeib...

Melegek a mindennapok filmjeiben/sorozatokban. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről?

Lassan több homoszexuális szex jelenetet lehet látni, mintsem heterot.??

Nekem nincs bajom a homoszexuálisokkal, de kezdem unni hogy a filmekben/sorozatokban alap..

Meg persze az erős nő, de ez már nem ide tartozik!?



2019. nov. 27. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Melegként én keveslem és szerintem egyáltalán nincs sok. Nagyon kevés olyan sorozat van (vagy csak én nézek keveset), ahol rendes meleg főszereplő is van.

Én egyébként a heterokat unom már, de hát mit lehet tenni? Nekem sincs bajom velük, de melegként nem vagyok kíváncsi rájuk.


Szerintem egyébként azért van így, mert sokan úgy állnak hozzá a filmekhez és sorozatokhoz, mint te vagy én. Ezért szerepel benne mindenféle ember, hogy mi is azonosulni tudjunk valamennyire velük és nézzük.

2019. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam, hogy aránytalanul nagy szerepet kapnának, persze az igaz, hogy több a saját neméhez vonzódó karakter tűnik fel, de ennek az az oka, hogy kevésbé tabu a téma, és a vállalatok kifejezetten nyitni akarnak ezen réteg felé is, nem véletlen az sem, hogy több eltérő rassz, vagy vallás képviselteti magát a blockbuster filmekben, azt akarják, hogy a társadalom minden csoportja találjon legalább egy karaktert akivel azonosulni tud.


Ez az ipari filmgyártás, a cél, hogy szinte mindenkit megszólítson az alkotás, persze ennek gyakran az a vége, hogy igazán senkinek sem szól.


Összességében tehát azt tudnám mondani, hogy abban az esetben nem zavar, ha van is valami relevanciája a karakter szexualitásának, ha csak azért hozzák be a témát egy jelenet erejéig, hogy ezt is kipipálják, akkor nem tetszik, bár szerintem a hetero románcok többsége is eröltetett sok filmben.


Amúgy meg nem kötelező ilyen filmeket nézni, én eleve hanyagolok szinte minden franchise filmet. Idén eddig a Once Upon a Time In Hollywood és a Midsommar volt amiket láttam, és talán a The Irishman amit még megnézek.

2019. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A társadalomban ugyanúgy ott vannak a homoszexuális emberek, a film is csak a valóságra reflektál. Megpróbálhatsz úgy csinálni, mintha nem léteznének, de attól még ott vannak. Az USA-ban ugyanúgy a színes bőrűek meg a bevándorlók is teljesen hétköznapi jelenség. Pont attól lenne hiteltelen a film, hogy irreálisan homogén népességet akarnak bemutatni vele. A világ nem csak fehér férfiakból áll.
2019. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem engedi leírni amit akarok.


A lényeg, ha később értelmet nyer a dolog oké, de hogy ha nem miért rakják bele?

2019. nov. 27. 17:27
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

#4 Hogy legyen egy homoszexuális karakter, amivel meg tudják szólítani a saját nemükhöz vonzódó személyeket is. A jelenség amire panaszkodsz leginkább a blockbuster filmekre jellemző, azok esetében pedig nem az önkifejezés a cél, hanem a minél több pénz.


Ezért nem kell összemosni a filmművészetet és a filmipart.

2019. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó látni akkor hogy nem csak engem zavar :)
2019. nov. 27. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs több, csak te azokat veszed észre. A hetero párok ugye a normálisak, és te a normálistól eltérőt jobban észreveszed, úgy tűnik mintha sokkal több lenne.

De eddig meg a hetero volt az alap, azt is meg lehet unni egy idő után. Sajnos n/f f/f n/n felálláson kívül nem lehet nagyon variálni a párok nembeli felállásával.

2019. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak most, a kérdésedet olvasva jöttem rá, hogy mi zavar.

A legtöbb filmben (és könyvben), kb az az egyetlen tulajdonságuk ezeknek a karakterének, hogy melegek. Úgy értem, vagy ezen keseregnek, vagy ezt hirdetik. És az egész életük ekorul forog. Nem derul ki, hogy kedvencük a spenótos pizza, nem szeretnék bowlingozni, de mindenük a karácsonyi ronda pulcsi. Nincs személyiségük, csak és kizárólag melegek. Nem tudom elhinni, hogy a valóságban élnek melegek azert, hogy melegek legyenek. És így nem realisztikus. Most azért betenni meleg karaktert a filmbe, hogy néha smaroljon a pasijaval, nincs értelme. Nehogy már ezen kívül ne legyenek valakinek céljai, érdeklődési köre, személyisége.

Ez szerintem így nem jó senkinek. Nem lehet velük azonosulni, mert nincs mivel. A melegeknek nem jó, mert kb lealacsonyitja őket, aki meg homofob ettől nem fogja megszeretni őket - egyébként megjegyzés, jogosan. Senki nem szereti az üres karaktereket. És akkor vannak olyanok mint, én, akinek alapvetően mindegy lenne, de az ilyen karakterek meg engem is zavarnak.


(Ja és még vannak azok a visongo csajszikak, akik szerint melegnek lenni "aaaannyira cuuukiii". Nekik tok mindegy, amíg csorgathatjak a nyalukat.)

Errol jut eszembe meg egy dolog: a filmben a melegek tényleg kb mindig ilyen aranyos tinifiuk (vagy már egy párt alkotó 40es vicces figurakl. De valahogy mindenki elfelejti, hogy egy kigyurt ketajtos szekrény is lehet meleg. Meg a kevésbé jóképű, de gömböc fejű Petike a 10. A-bol. És a bunkó buszsofor. Stb...

Szóval ez az, ami zavar.

És itt minden meleg szót be lehet helyettesíteni az LMBT bármely másik szavával.

Amúgy vannak jó filmek is, ahol eltalaljak. Pl nekem az éretlensegi tetszett, ott a leszbikus lánynak tényleg volt kidolgozott személyisége.

2019. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem igazad van, tényleg van egy ilyen trend, valamiért főleg a fiatalabbaknak szóló sorozatokban. Eleinte nem érdekelt, de most már tényleg zavaró mértéket kezd ölteni.
2019. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem lehetne több is, mert még mindig alig vannak.
2019. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!