Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok ajánlani ilyen...

Tudnátok ajánlani ilyen filmeket/sorozatokat/könyveket?

Figyelt kérdés

Engem a mély, elgondolkodtató filmek/sorozatok/könyvek nagyon le tudnak súlytani. Szeretek megborzongni, és napokig csak gondolkozni a látottakon. Ezek nagyban formálnak engem, és szeretnék megismerni még hasonlókat.

Felsorolok néhány kontentet amik nagy hatással voltak/vannak rám, ilyesmi jellegűek jöhetnek:


filmek/sorozatok:


Black mirror

13 okom volt

Biutiful

Winter's bone

Whiplash

127 óra

Das Experiment

A hetedik

A 23-as szám

12 dühös ember

A nagy hal


Könyveknél ezek voltak rám a legnagyobb hatással:

Anne Frank naplója

1984

Állatfarm

Semmi

Asszony a fronton

A könyvtolvaj

Árvácska

40 ősz

A parfüm

illetve nagyon kedvelem Csáth Géza, Kosztolányi Dezső, Gogol és Murakami Haruki alkotásait


2019. dec. 9. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Könyv

Szabó Magda: Katalin utca

Lev Tolsztoj: Feltámadás

Anne C. Voorhoeve: Liverpool Street

Elizabeth Wein: Fedőneve Verity

Hemingway: Novellák


Film

A kisherceg (2015)

Hívj egy imáért

A félszemű

Engem ezek a filmek lekötöttek egy ideig a megnézésük után. Több sajnos nem jut eszembe.

2019. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Filmek/sorozatok:


Beszélnünk kell Kevinről

Mindhunter

A tett

Szeretlek most halj meg

Hannibal

2019. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Exam(a vizsga), Pillango hatàs, Hatodik érzék, Ready Player One, Csúcshatàs, Eredet, Felpörgetve, Upgrade, Frekvencia
2019. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Komoly témájú könyvek:

Kerry Lonsdale: Minden, amit eltitkoltunk - Everything We Keep (Minden 1.)

Kathleen Glasgow: Lány, darabokban - Girl in pieces

Edith Eva Eger: A döntés

Léonor de Recondo: Váltóláz - Point cardinal

Raphaëlle Giordano: A második életed akkor kezdődik, amikor megérted, hogy csak egy van - Ta deuxième vie commence quand tu comprends que tu n'en as qu'une

Jay Asher: Tizenhárom okom volt - Thirteen Reasons Why

Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában - Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Ned Vizzini: Nyomás alatt - It's Kind of a Funny Story

Dr. Csernus Imre: Egy életed van


Sorozatok és filmeket nem tudok, bocsi:(

A felsorolt könyvekből csak egyet olvastam ki és az egyikbe csak belekezdtem, de nekem az túl komoly volt az akkori állapotomhoz. Remélem mind tetszeni fog vagy megtetszik egy-kettő:D

2019. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mar és Max, csodálatos gyurmafilm, ami az egyik pillanatban szeretget a másik pillanatban pedig ott üt ahol a legjobban fáj.

Egyébként A nagy halhoz hasonló film pedig Amelie csodálatos élte, Tajtékos napok és szerintem Wes Anderson filmjei is hasonlóak.

2019. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Könyveket tudnék ajánlani:

Bocsáss meg, Leonard Peacock! Ez egy fiúról szól, aki elhatározza, hogy megöli magát, de előtte végez egy osztálytársával is. Felkeresi azokat az embereket, akiktől el szeretne búcsúzni, közben pedik kibontakozik az ok, amiért erre a döntésre jutott.

Ököl/jog Ez egy srácról szól, aki egy családon belüli erőszakkal teli családban él. Megszökik otthonról a rég lelépett testvéréhez, és próbálja kitervelni, hogyan mentse meg az anyját az erőszakos apjától.

Lakótárs kerestetik - ez talán kicsit kilóg, mert alapjáraton egy humoros könyvről van szó, de a sorok között olvasva a humornál sokkal többet rejt. Egy fiúról szól, aki egyedül neveli a szellemileg visszamaradott bátyját, de egyszerűen sehol sem találnak olyan helyet, ahol szívesen látnák őket. Aztán nagy szerencséjükre egy csapat egyetemista befogadja őket. A humort a szellemi fogyatékos srác egyedi látásmódja adja, valamint az, ahogy felforgatja a fiatalok életét, akik egyre jobban megszeretik őt, de másfelől ott van a testvére küzdelme, aki nem szeretné őt intézménybe küldeni, de ő maga még kiskorú, így szorul a hurok. Szerintem ez az egyik legcsodálatosabb könyv, amit valaha olvastam.


Filmek, amik közben eszembe jutottak:

Esőember

Nevem Sam

A hullám

A nővérem húga

Derült égből apu

A tehetség

Életrevalók - habár kétlem hogy erről még nem hallottál, de azért leírom.

2019. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úú, köszönöm szépen az eddigi válaszokat, mentek a zöld kezek^^

Az ajánlottak kb 25-30%át ismerem és szeretem, de mindegyik válasz tartalmazott olyat amit még nem láttam/ovastam, szóval nagyon hálás vagyok :)

2019. dec. 9. 23:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Sorozat: Lost - Eltűntek
2019. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!