Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki nyerne egy Angmari boszorká...

Ki nyerne egy Angmari boszorkányúr vs. Darth Maul párbajt?

Figyelt kérdés

2019. dec. 23. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Két külön univerzum
2019. dec. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akit az író akar.
2019. dec. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja: nem ugyanabban az univerzumban "léteznek", és még inkább, nem ugyanabban az időben. Boszorkányúr egy középkori világban él, míg Dart Maul valahol a távoli jövőben. Ennyi erővel meg lehetne kérdezni, hogy Hunyadi János és Kovács Gyula törzsőrmester közül ki nyerne. Nyilván, hogy Gyula, mivel golyót eresztene Hunyadiba, még mielőtt az a kardjáért nyúlna... Darth Maul fénykardja is gond nélkül átvágná a Boszorkányúr páncélzatát, tönkretenné a fegyvereit, stb. De ez nem az erejéről árulkodik, hanem az általa használt technológiáról.
2019. dec. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

"míg Dart Maul valahol a távoli jövőben"


Múltban!


"Réges-régen egy messzi, messzi galaxisban."

2019. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A boszorkányurat nem ölheti meg férfi, így ő nyerne.
2019. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, a nazgúlok hallhatatlanok.
2020. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem halhatatlanok. Boszorkányúr ott és akkor elpusztult, mikor Éowyn lecsapta a fejét. És neki még csak nem is tündék által kovácsolt fegyvere volt, mint Trufának. Én úgy értelmezem, nem arról van szó, hogy valamiféle mágia miatt nem ölheti meg őt férfi, hanem ez egy jóslat volt, miszerint férfiember nem fog vele végezni.
2020. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elvileg a közönséges fegyverek elporladnak, ha hozzájuk ér. Valahol olvastam, hogy a hercegnőnek (nem tudom a nevét, aki megölte), valamilyen speciális kardja volt.

Kérdés, hogy a fénykarddal mi történne ilyenkor, mert ugye a rendes fémkardok nem használnak rajta.

Kell ide egy Lotr szakértő is, mert én érdemben csak a star wars részéhez tudok hozzászólni.

2020. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Itt vagyok, mint LotR "szakértő". Én írtam a #5 választ.

"A boszorkányurat nem ölheti meg férfi, így ő nyerne." Ezt a válaszomat azzal egészíteném ki, hogy a filmek alapján ez érvényes, lényegtelen, hogy milyen fegyverrel támadják.

Ha a könyvet vesszük alapul, ott a jóslat valahogy úgy hangzik "nem eleven ember fia fog végezni vele". Ez alapján akár megölheti Maul is, hiszen ő nem "eleven EMBER fia".

2020. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Éowyn ölte meg, és én kétszer olvastam a könyvet, de nem rémlik, hogy speckó kardja lett volna. Ettől még persze lehet. A magyar félrefordításban Trufa ilyen logika alapján öli meg Boszorkányurat, szóval akár még működhetne is a dolog.
2020. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!