Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vaják (Witcher) sorozat! A...

Vaják (Witcher) sorozat! A szinkronban miért ejtik direkt rosszul a szavakat? Két t helyett eggyel?

Figyelt kérdés
Halottat halotnak ejtik vagy miatt helyett miat de még egy csomó példát írtam fel: láttalak/látalak, itt/it, visszautasította/viszautasitota, karokkal/karokal, tudtam/tutam stb. Minden részben van vagy egy tucat ilyen szó amit rosszul ejtenek. Legtöbbször amiben két t van azt egynek ejtik. Először azt hittem a lejátszóval van gond de a többi sorozatnál, filmnél minden ok. Nem tudom csak a magyar verzioba van-e így de nagyon zavaró sztem, miért van így?
2019. dec. 25. 03:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Miért néz 2019ben még bárki is szinkronosan filmet?


Amúgy ezzel elvileg a népies, "parasztos" beszédet akarták elérni.

2019. dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod, hogy csak a magyarban van-e. Nézd meg azt a részt angolul is.
2019. dec. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul, így hiába hallanám a szavakat nem tudnám h helyesen van-e kiejtve. Németül tanultam sajna de úgy meg nem fogom nezni mert nem szeretem a nemet nyelvet.
2019. dec. 25. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Német nehezebb nyelv, és jobban fizet németeknél.
2019. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnt fel.
2019. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön keverték fel a szinkront, ott azt hitték hiba és kivágták a dupla betűket.
2019. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan a #6-os mondja.


Bár a szinkront ugye itthon veszik fel, de a vágást, ráillesztést, minden utómunkát, hangzás alapján az eredeti studio intézi.

Elég sok Netflix Original műnél van ez a magyar szinkronnal.

2019. dec. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Engem már annyira idegesített , hogy 4ik résznél át kapcsoltam angol nyelvre.
2020. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

A rövidített tt-k (és amúgy kk, bb, stb) titka:

A szinkron utómunkáinál alkalmazott gate effekt nagyon gyorsra van állítva, így elveszi a perkusszívabb hangzóink élét, túl hamar zár, ezért egy tének hallatszódik ami orbitális hiba.

Alapvetően ezt az effektet azért alkalmazzák, hogy a stúdióban felvett alapzajok, lapozások, bármi haszontalan anyag ne kerüljön bele a hasznos anyagba. Ez effektíve egy hangerő automatizáció, amelyben be lehet állítani, hogy hány decibelnél milyen gyorsan tekerje le a hangerőt nullára, vagy éppen engedje át a jelet.

Ezért lehetséges az, hogy amikor megvolt a kellő amplitúdó a nyersanyagban akkor át tudott menni a két té, ahol nem, ott csapott a gate és levágta a végeket.

2020. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 m00 válasza:

A Netflixnek jelezték a magyar szinkron készítői a hibákat és kijavították a szinkront.

Ahogy előttem leírták, az automata rendszer túl finomra volt hangolva és a bevett szokással ellentétben nem ellenőriztették a felkvert szinkront a magyar szinkronstúdió szakembereivel.

Azt remélem, hogy a következő évadnál jobban fognak figyelni.

2020. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!