Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca - Szerintetek...

Trónok harca - Szerintetek hány évadosnak kellett volna lennie a sorozatnak, hogy ehhez a végkifejlethez ésszerűen eljuttassák a karaktereket?

Figyelt kérdés
Mert amit kaptunk az valami borzalom. Az első 4 évad nálam rendben van. A televíziózás történetének a legjobbja addig a pontig szerintem. Bár addig is volt 1-2 gagyi jelenet(Yara kísérlete Theon kimentésére pl.) de azt még el lehetett viselni, mert a nagyja több mint rendben volt. Aztán az 5. évadban elkezdődött egy nagy hanyatlás Dorneal, Barristannel, Stannissel...a 6-ban folytatódott Euronnal, FeketeHallal, Brannel, Éjkirály gagyi teremtése...a 7. évados ''Zombirablás''-ra nincs szó...a 8. évad meg, de főleg a 2. rész után 40 IQ felett nézhetetlen. Szerintem a 7-8-nak is 10 részesnek kellett volna lennie és kellett volna még 2x10 vagy 3x10 rész, hogy tűrhető magyarázatokat kapjunk ahhoz, ahova a karaktereket eljuttatták. Vélemények?

2020. jan. 1. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

A végén erősen érzik az időszűke, hogy hirtelen mindennek meg kell történnie átvezetés nélkül. Mindkét oldalról lehetne panaszkodni persze: ha nem rendelik be a 8. évadot, akkor az a baj hogy hol a vége. Ha meg berendeltek belőle 6 részt, akkor nem elég. Ha meg berendeltek volna mondjuk még 20 részt a végét előkészítve, lehet az lett volna a baj, hogy tele van üresjárattal és nyújtják mint a rétestésztát, mert a költségvetés szét van osztva a sok részre, vagy visszatartanak mindent hogy a drága nagy fináléra durranjon minden.

Bármilyen végkifejletet veszel, valakinek úgysem fog tetszeni valamiért. Viszont eltelt már vagy fél év a vége óta, a sorozatot már felejteni kell, vagy csak a jóra emlékezni, mikor valami durva után jön a néma stáblista.


[link]

2020. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a showrunnereket kellett volna leváltani. Lehet nem ugyanaz lett volna a végkifejlet, de összességében a sorozat kielégítő marad és újra lehetne nézni.

Itt a fő gond nem csak a rohanás volt, hanem az, hogy a két készítőnek a filozófiája a "subverting expectations" volt, a példaképük Rian Johnson után. (Annyira be akartak talán nyalni a Disneynek vagy nem tudom.)


Én azt mondom, hogy ennyi epizóddal is lehetett volna normálisan zárni, ha nincs az 5. évadtól annyi fan service és plot armor. A vörös nász után pedig mindig valami sokkoló jelenetet akartak belerakni, hogy növeljék a nézettséget.

A másik hibájuk, hogy a karaktereket átalakították a színészek javára. Ellaria pl. Indira Varma miatt lett olyan nyomorék, ami magával rántotta az egész plotot.

2020. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kettővel több évad, illetve mindegyik évad 10 rész esetén lett volna elég idő a történet megfelelő lezárására.

6-7 évadon keresztül építették fel az éjkirály és a háromszemű holló történetszálát, utóbbival nem kezdtek végül semmit, előbbit meg egy késszúrással elintézték.

Nem lett semmi Azor Ahai próféciájából, és Jon kilétét is csak arra használták fel, hogy azon vesszenek össze Dany-vel. Az aranykompánia is volt,-nincs a nagy felvezetés után.


Bőven lett volna mit csinálni itt még további két évadban, ha nem csapják össze a végét, elvégre az egész sorozat központi eleme a mások legyőzése, és a Westerosi trón megszerzése lett volna, amit cirka 6-7 évadon keresztül készítettek elő, hogy aztán úgy zárják le, mintha elfogyott volna az érdeklődés a sorozat iránt, vagy mintha kifogytak volna a pénzből.

2020. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy 10 évad jó lett volna.

Persze az se a dumb és dumber duóval.Adaptálni jól adaptáltak,írni maguktól már nem tudnak.

2020. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!