Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » The hogyan rangsorolod az...

The hogyan rangsorolod az eddig megjelent Star Wars filmeket?

Figyelt kérdés

1.A Sith-ek bosszúja

2.A Jedi visszatér

3.Zsivány Egyes

4.Skywalker kora

5.Baljós árnyak

6.A Birodalom visszavág

7.A Klónok támadása

8.Solo

9.Egy új remény

10.Az Utolsó Jedi

11.Az Ébredő erő



2020. jan. 1. 22:46
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A leírásba a saját sorrendemet írtam.
2020. jan. 1. 22:48
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

---A JÓ kategória:

1. Az utolsó Jedik

2. A Birodalom visszavág

3. Zsivány Egyes

4. Egy új remény

5. A Jedi visszatér

---A nem olyan jó kategória:

6. Skywalker kora

7. Az ébredő erő

8. A Sith-ek bosszúja

9. Solo

---A kifejezetten rossz kategória:

10. A klónok támadása

11. Baljós árnyak

2020. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%

1. Birodalom visszavág

2. Új remény

3. Jedi visszatér

4. Zsivány egyes (ez a kakukktojás a disney filmem közül)

5. Sithek bosszúja

6. Baljós árnyak

7. Klónok támadása


És a tré kategória, ami nem méltó a Star Wars névre:

8. Ébredő erő

9. Solo

10. Utolsó jedik

11. Skywalker kora

2020. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

1.A sithek bosszúja

2.A birodalom visszavág

3.Egy új remény

4.A klónok támadása

5.A jedi visszatér

6.Zsivány egyes

7.Skywalker kora

8.Baljós árnyak

9.Solo

10.Ébredő erő

11.Utolsó jedik

2020. jan. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

1. Egy új remény

2. Birodalom visszavág

3. A Jedi visszatér

4. Ébredő erő

5. Zsivány egyes

6. Baljós árnyak

7. A Sithek bosszúja

8. Az utolsó Jedik

9. Skywalker kora

10. A klónok támadása

11. Solo


Számomra nehéz volt megírni. Lehet, hogy egy év múlva máshogy írnám.

2020. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

1. Egy új remény

2. A Birodalom visszavág

3. A Jedi visszatér

4. Az utolsó Jedik

5. Zsivány egyes

6. A Sith-ek bosszúja

7. Az ébredő erő

8. A klónok támadása

9. Baljós árnyak

10. Solo

11. Skywalker kora

2020. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

Én nagyon szeretem az összeset, szerintem semelyik sem tette tönkre se a gyerekkorom, se a SW-t, de ha élvezeti érték szempontjából kell sorba raknom, akkor a következő:


1. Sithek bosszúja

2. Zsivány Egyes

3. A birodalom visszavág

4. Az utolsó Jedik

5. Solo

6. A Jedi visszatér

7. Skywalker kora

8. Az ébredő Erő

9. Baljós árnyak

10. Egy új remény

11. A klónok támadása

2020. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

1. A Birodalom Visszavág

Azt hiszem ezen nincs mit ecsetelni, a rajongók zöme számára ez az etalon, ami mindent megtestesít amit egy Star Wars filmtől várhat az ember.

10/10


2. Skywalker kora

Lehet hogy ezzel nem leszek népszerű, de nekem kimondottan tetszett a film. Jó egyensúlyt talált a merész újítások és a nosztalgiának szánt részek között. A látvány az egyik leglenyűgözőbb volt, az újítások tetszettek, a film cselekménye jól ütemezett, a lezárás tökéletesen eltalált. Voltak ugyan hibák a filmben, de ezek eltörpültek a pozitívumok mellett.

9/10



3. Új remény

Az a bizonyos legelső, az újdonság varázsa, amit egyetlen másik epizód sem nyújthat már újra. Noha közel sem hibátlan a film, a személyes elfogultság ott van, anno gyerekként mégiscsak ez a rész vezetett be a Star Wars világába.

8,5/10


4. Az Utolsó Jedik

Egy hónapja még jóval bizonytalanabb volt az epizód helyzete a szememben a jó pár megválaszolatlanul hagyott kérdése miatt, de a Skywalker korában megkaptuk ezeket a válaszokat (nagyrészt). Kimondottan tetszett, hogy az Ébredő erő után mertek újítani, de kíméletlenül. Már csak emiatt is több meglepetéssel is szolgált a film, amit kimondottan szeretek.

A történet egy-két helyen kicsit monoton, illetve egy jelenetet szvsz kimondottan elrontottak (az a bizonyos mentőakció, ami fájdalmasan törte ketté Finn két filmen át ívelt karakterfejlődését). Összességében egy igazán szórakoztató mozi volt, de emiatt csak

8/10


5. A Jedi Visszatér

A Birodalom visszavág irtó magasra tette a lécet, és sajnos a folytatásnak nem is sikerült megugrania azt. Noha több egyértelműen legendás jelenet is köthető a filmhez, és összességében egy erősen pozitív film, azért van egy-két pontja ami erősen lefelé húzza azt a bizonyos pontot, ezért is nincs előrébb a listán. A mai napig fájó pont hogy milyen egy inkompetens bagázsnak állították be a birodalmi hadsereget, csak hogy szerencsétlen ewokoknak legalább valami reális esélye legyen...

7/10


6. A Sithek Bosszúja

A film kétségkívül látványos és egy szép lezárása a trilógiának, de a látványnak sokszor a logika látta kárát. Gondolok itt például a fénykardharcokra, ahol sajnos elég kevés mozdulatnak lett volna tényleges értelme egy küzdelemben. De legalább látványos volt széles vásznon.

Plusz amennyire fájt a Birodalom inkompetenciája, legalább annyira rosszul érintett az is, hogy a droidsereget hogy meggyalázták ahogy halálosztásra programozott precíz robotok helyett több jelenetben is infantilis idiótákként viselkednek.

Mindenesetre a sztori jól eltalált, ügyesen vezeti fel az eredeti trilógiát, a zenék igazán jók. Összességében

6,5/10


7. Az Ébredő Erő

A film felvállaltan a nosztalgiára épít, nagyrészt másolva az Új Reményt. De amíg történetben nem nyújt semmi újat, ügyesen vezeti be az új karaktereket, és épít fel egy alapot a további két epizódhoz.

6/10


8. Zsivány Egyes

Az utolsó fél óra igazán lenyűgöző volt, főleg az a bizonyos végső jelenet. Viszont nagyjából ennyi is a pozitívum, amit el tudok mondani a filmről. A történet összességében iszonyú lapos, a karakterek pedig nagyrészt teljesen egysíkúak. Értem én, hogy egyszer használatos karakterekkel operált a film, de azért ki lehetett volna hozni belőlük többet is.

Több jelenetnél meg azért erősen fogtam a fejem, pl annál a bizonyos botos jelenetnél.

A filmvégi űrcsata jelentős felhúzó erő, de így is csak

5/10


9. Solo

Nem mondanám, hogy rossz, de igazából azt sem, hogy jó. Olyan semmilyen lett a film. Voltak jó jelenetek, de nem kiemelkedőek. Voltak rossz jelenetek, de nem olyanok, amikre facepalm-ot nyomtam volna. A színészek is olyan se nem szörnyű, de se nem jó alkotást nyújtottak. Jól elszórakoztam rajta amíg néztem, de gyakorlatilag semmi extrát nem nyújtott.

4,5/10


10. Baljós árnyak

Na itt már volt facepalm bőven.

Eleve nem értem azóta sem, hogy gondolhatta valaki jó ötletnek hogy egy monumentális, eposzi történet felvezetéséhez egy totál érdektelen kereskedelmi konfliktust? Értem én hogy Palpatine így nyerte el a pozícióját, de ez olyasmi amit egy félmondatos kitéréssel le lehetett volna tudni egy egész másmilyen sztoriban.

A kölyök Anakin iszonyú hiteltelen és irritáló, Jar-Jar és a gunganek szintúgy, a sztori hemzseg a logikai hibáktól.

Ugyan voltak benne kimondottan látványos jelenetek, némelyik betétzene pedig abszolút fantasztikus, összességében nem egy jó film.

3/10


11. A Klónok Támadása

Az arénaharctól eltekintve ez a film úgy egy nagy hiba, ahogy van. A szerelmi szál egy katasztrófa, az ugribugri Yoda nevetséges, Anakinban nem egy hőst kapunk akinek a végzete hogy elbukjon, hanem egy buta és hisztis kamaszt aki egymásra halmozza a rosszabbnál rosszabb döntéseket, a merényletek olyanok mintha egy ovis tervelte volna ki őket, a jedik pedig a galaxis bölcsei helyett úgy vannak ábrázolva mintha egy inkompetens öregek otthona bentlakóit néznénk, akiknek valódi bölcsességek helyett csak közhelyekre futja.

A Star Wars abszolút mélypontja a film.

2/10

2020. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

1. Új remény

2. Birodalom visszavág

3. Jedi visszatér

4. Baljós árnyak

5. Sithek bosszúja

5.5 Zsivány

6. Utolsó jedi

7. Skywalker kora

8. Ébredő erő

9. Klónok támadása


Solo-t nem néztem meg. Én nagyon sok mindent eltűrök, de a Solo írójának kommentjei meggyőztek, hogy ezek annyit sem érdemelnek, hogy letorrentezzem a filmjüket.

2020. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

1. A Birodalom visszavág


2. A Jedi visszatér


3. A Sith-ek bosszúja


4. Egy új remény


5. Zsivány Egyes


6. A Klónok támadása


7. Baljós árnyak


8. Az Ébredő erő


9. Skywalker kora


10. Az Utolsó Jedik


11. Solo

2020. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!