Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mitől olyan sikeres az Agymenők?

Mitől olyan sikeres az Agymenők?

Figyelt kérdés

Régebben már próbálkoztam, sikertelenül...

Ma újra neki ültem és megnéztem 2-3 részt a sorozatból. Egyszerűen nem értem az egész koncepciót.


Ez mi lenne egyébként? Sitcom? Mármint, a sorozat alapvetően vígjáték akarna lenni, vagy csak valami ilyen ál-tudományos/fiktív ismeretterjesztő?

Minden második mondat után - gondolom teljesen random - lejátszanak egy nevetés hangeffektet ami néhány perc után rendkívül zavaró, nem is értem, hogy az miért szólal meg. Poént, tréfát nem kimondottan hallok/látok az epizódokban.


Én valódi humoron szocializálódtam, így kissé zavarba ejt, hogy az Agymenők vajon valóban komédiának lett-e szánva.


Sok helyen olvasom, hogy ez az úgy nevezett "nerd" vagyis kocka rétegnek szól, amit megint nem tudok hová tenni. 20 éve informatikus vagyok, a szabad időmet többnyire PC játékokkal töltöm virtuális közösségekben, illetve van egy elég jó olvasottságú filmes blogunk a csapattal. Fogjuk rá, hogy kocka vagyok, mármint valóban az. Mint olyan, jól tudom, hogy az Agymenők szereplőihez hasonló szociális/társadalmi réteg nem létezik, soha nem is létezett. Ennek nyilvánvaló okai vannak. Tehát ez is kitalált irányzat, avagy nincs valódi célközönség.


Humorosnak nem humoros. A jelenség, amit a szereplők megtestesítenek nem létező. A tudományos háttér inkább ál-tudományos, sokszor csak kitalált hablaty. Mi a sikere mégis? Aki szereti, az miért szereti?



2020. jan. 11. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

En az első rèszt bírtam megnézni. Tovább nemjutottam.

K**va idegesítő az alàvágott nevetés. Egy ilyen sorozatot se szeretek.

2020. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ízlés kérdése. Valakinek humoros a sorozat, valakinek nem.


Különbözőek vagyunk és, akinek ez a humor a zsánere, az imádni fogja, mondom ezt úgy, hogy nekem sem nyerte el kimondottan a tetszésem. Pár részt láttam, egyszer kétszer nevettem és ennyi.


Számomra pl a Rick & Morty sem annyira szórakoztató, mint a többségnek, tehát azért sikeres, mert sokakat megfog.

2020. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én végtelenségig nem tudom nézni, mert engem személy szerint borzalmasan irritál a Sheldon Cooper karaktere. ( való életben egy ilyen embert, én már rég kinyírtam volna, vagy legalábbis messzire elmentem volna, hogy ne lássam többé) de néha- néha megnézek prá részt, és vannak benne jó humorok, néha jókat nevetek rajta.

Nem a kedvencem. De ahogy írták. Mindenkinek más az ízlése, van aki szereti van aki nem. Én például hasonlóképpen nem értem a Jóbarátok, és az így jártam anyátokkal sorozat sikerét. 1 részt ha láttam, és elég is volt.

2020. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Én VaLóDi HuMoRoN sZoCiAlIzÁlÓdTaM. Ok boomer.
2020. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
84%
Hallod, én is pont így vagyok vele. Egyszerűen nem értem, hogy mitől vicces. Van viszont egy spin-offja, az Ifjú Sheldon, az nagyon jó.
2020. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a kedvenc sorozatom az első pár rész nekem sem tetszett annyira ès a nevetést pedig már észre sem veszem.
2020. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 marshmallowlover válasza:

helló!


azért sikeres mert sok ember ezt a humort szereti(köztük én) és szerintük ez a vicces

2020. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!