Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem érhető el sok...

Miért nem érhető el sok film/sorozat magyarul a Netflixen?

Figyelt kérdés

Rákerestem pár filmre/sorozatra Netflixen és nagyon kevésnél találtam magyar szinkront.

(filmeknél szinte nem is találtam)


Azt talán fontos leszegeznem, hogy nagybátyámét használom, aki Romániában lakik.

Nem tudom ez mennyire befolyásolja ezt az egészet.

De nem a legújabb filmek, amik más oldalakon fent vannak magyar szinkronnal, azt itt csak angolul láttam.

Tehát még az sincs, hogy románul az összes elérhető, mert akkor egyértelmű lenne mi a probléma forrása.


A filmeket/sorozatokat

legtöbbször angolul, spanyolul, törökül, franciául láttam fent.


Be is írtam keresőbe, hogy magyar és akkor kidkbta az összes olyat amit talált magyarul.

(pl. magyar: Witcher, Sex education, Stranger Things meg még pár sorozat)

Filmek közül max 4 magyar szikronosat dobott ki.

Ez így mind elég gyanús.



Ha esetleg valaki, aki itt Magyarországon fizetett elő Netflixre megnézné nekem, hogy az alábbi filmek -amiket én például nem találtam magyar szinkronnal- megnezné a sajátján azt nagyon megköszönném! :)


Eredet, Bad boys, Rick and Morty


Lehet tényleg nincsenek magyarul, de akkor meg nem vágom, hogy ez miért éri meg az embereknek.

Mert az oké, hogy a leghíresebb sorozatok mennek magyarul, de fogom magam és felmegyek egy random oldalra neten és ott is meg tudom nezni.



Válaszokat előre köszönöm!



2020. jan. 18. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, hogy megdöbbentő lesz olvasni, de...


Nem mindenki ragad le a segédmunkás szinten, és megtanul legalább egy idegen nyelvet, társalgási szinten, és érti is azt. A másik fele pedig tud olvasni, és nézi felirattal. Elképesztő!

2020. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a f. Aszt mint az első.

Az Eredet pont az a film, ami magyarul is kicsit nehezen érthető, középfokú nyelvvizsgával meg kb érthetetlen.

2020. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm első!

Sajnos egyáltalán nem beszélek más nyelven és nem tudok magyarul olvasni.

További (ennél kicsivel hasznosabb) válaszokat elfogadok! :)

2020. jan. 18. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos egyáltalán nem beszélek más nyelven és nem tudok magyarul olvasni."


Akkor az itt leírt válaszoknak se fogod hasznát venni. :)

2020. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
basszus srácok nekem egy értelmes válasz is elég😄 nem akarok háborút kirobbantani
2020. jan. 18. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A szinkronok ugyebár nem a fán teremnek, azokat el kell készíteni, ami nem olcsó mulatság. Csupán néhány éve érhető el Magyarországon a Netflix, de lényegében csak az utóbbi egy évben indult be a szinkronizálás náluk (gondolom mostanra érte el azt a szintet a hazai előfizetők száma, ami után már ki tudja termelni a szinkronokat). Jelenleg úgy áll a dolog, hogy a netflixes filmek és sorozatok már többnyire egyből vagy rövid időn belül szinkront kapnak, illetve folyamatosan bővítik visszafele is a kínálatot, tehát a régebbi évadokhoz is gyártanak.


Az gondolom érthető, hogy a külsős filmek és sorozatok nem élveznek prioritást.


Az illegális terjesztéseket ne keverd ide, nincs semmi köze a témához.

2020. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jan. 18. 23:36
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Nincs rá akkora igény, hogy megérje a belefektetett munkát.

Én is például angolul nézek mindent, ahogy az ismerőseim többsége, és amíg a többség így tesz (ami amúgy nem rossz dolog), nem fog nagy tereket hódítani a magyar szinkron a Netflixen.

2020. jan. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!