Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek hogy tetszett a Sex...

Nektek hogy tetszett a Sex Education (Szexoktatás) 2. évada?

Figyelt kérdés

Nekem az első évad eléggé tetszett, persze egyértelműen a tinik a célközönség, meg azért ez egy könnyed sorozat, nyílván nem váltja meg a világot... Ezzel nincs is baj, nem ez a célja.

De a maga műfajában szerintem a legjobb.


A második évad is tetszett összességében, de SPOILER...



... talán kicsit túl pc lett és sok a girlpower.


Pedig nekem ilyesmivel sosem szokott bajom lenni, és az első évad is azért ilyesmi volt, tartalmazott ilyen elemeket, de ott számomra a karakterek azért reálisabbnak tűntek...


Maeve karaktere az első évadban szerethető volt, de azért követett el hibákat, tipikusan olyanokat amit egy 16-17 éves lány, hasonló családi háttérrel elkövethet akár a valóságban is.

(Nyílván az egész sorozat amúgy nem túl reális, hiszen annak ellenére hogy Walesben játszódik, a gimi az egy totál amerikai stílusú fantázia gimi, amilyenek még amerikában sincsenek...)


Ehhez képest Maeve az új évadban szinte tökéletes volt, mindenben Ő lett az áldozat, senkit sem bántott, mindenkinek segíteni akart, Őt viszont mégis mindenki bántotta.

Illetve hirtelen maximálisan felvilágosult is lett, pedig az első évadban az is tetszett, hogy a pozitív szereplők, még ha inteligensek is és műveltek (mint Maeve) is, nem tudtak mindent a szexről (gondoljunk csak az egyik első jelenetre, amikor Maeve rosszul jelöli be a vagina részeit)... Ennek ellenére ezek a karakterek mégis aktív szexuális életet éltek, s ott volt Otis, aki pont fordítva volt, ismerte az elméletet, felvilágosult volt szexuálisan, de nehezen tudott ismerkedni, stresszes volt, és ezért szűz.


Nekem ez az ellentét az első évadban sokkal látványosabb volt, s tetszett, ezt egy reális vonalnak éreztem, de ebből az évadból szerintem eléggé kiveszett.


Ami még szintén zavar, hogy szerintem az Otis - Ola szál az túl lett tolva, számomra Ola egy nagyon unalmas karakter...

Lehet, hogy ezzel csak én vagyok így.


Szerintem Otis anyja is elég negatív irányba fejlődött, és szakmailag sem írták valami túl hitelesre... Szerintem.


A legnagyobb probléma talán, hogy nagyon kevés időt kapott Otis és Maeve együtt, ez elég érthetetlen...

Valamint annál a jelenetnél amikor Otis részeg volt, szerintem az írók elég sok mindent leromboltak, amit az első évadban felépítettek.

Illetve Maeve például először járt Otisék házában, de ezzel a szituációval nem kezdtek semmit.


Nekem Isaac karaktere érdekesnek tűnik eddig, a színész sem rossz...

A befejezéssel szerintem nem az a probléma, amit Isaac csinált, hanem hogy ezzel lett vége az évadnak.

Még kettő rész kellett volna az évadba, ez a befejezés egy sima rész befejezésének jó, egy évadénak mem...

Sajnos szerintem nem sokat haladt a sorozat az első évadhoz képest, majdnem ugyanott vagyunk, ahol voltunk.


A Jacksonos szál nekem kifejezetten tetszett, illetve az Adames szál is, az Ő karakterfejlődése...

Valamint az a pár jelenet ahol a Ruby nevű karakter volt a középpontban, szerintem azok is jók voltak.


Ti mit gondoltok?



2020. jan. 20. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tök jókat írsz!

Pár dolgot máshogy látok.


Otisban rengeteg minden el van folytva, ami részegen jött ki belőle. Ez elég rendesen tálálva van mind2 évadban.

Nagyon nem spontán, hanem karót nyelt. Ez elejétől fogva látszik rajta. Az is, hogy ez nem csak egy jellemvonása, nem a személyisége,, hanem ez csak egy viselkedéa és ennek okai vannak, amiket főleg otthonról hoz. Első alkalommal kap visszajelzést arról, hogy ez nála nagyon szélsőséges, mire tagadja, azaz nem akar tudatosan ilyen lenni, neki ez szintén feszkót jelent és azért próbál spontán lenni a bulival, mert saját magának is bizonyítani akar. Aztán ami ott történik, az önromboló alkoholizmus, az gyerekes dac és féltékenység. Amikor már annyit ivott, hogy a tudata kezdett kikapcsolni, elő jött a tudat alatti és a primitív érzelmekkel dolgozó énje, amiből kitört ami kitört. Főleg a szégyen.


Ola kedves. Nagyon kedves. Ez a szuperképessége. És nem kihívó, nem vad, mint Mave és ráadásul szimpatikus, hiszen egyedül neveli az ellenkező nemű szülője. Mave-vel való kapcsolat után nem egy idea, egy pattern után járt Otis agya, hanem olyat keresett, amit addig nem talált. Ez volt Ola.

Nem voltak egymásnak valók. Igen. Ez teljesen életszerű. Azok, akik nem keresnek eleteg, azt találják meg, aki nem hozzájuk való. Van, aki így éli le a életét, hogy nem hozzávalóval van együtt.


Gimiben nem szexel mindenki orrba szájba. Ez az első évadban sem volt kicsit sem valós. De pont azt akarta megmutatni sok karakteren keresztül, mennyi vonulata van ennek a témának! Nagyon sokan járnak a gimibe még, akiket csak 2. évadban mutattak be és még ezen felül is sokan járnak oda. Róluk nem szól, a sorozat első évadja, de ott voltak. Mutatja ezzel a valosabb képet az, hogy nem mindenki olyan, mint amit ott ábrázolnak.

2020. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Otis anyja (aki titokban Scully ügynök), Jean Milburn miért is fejlődött negatív irányba? És mi az, ami miatt nem hiteles szakmailag? Ezt mire alapozod?

A pszichológusok pontosan nem látják a saját háztartásukban lévő banálisan egyértelmű jeleket. Ez teljesen valóságos.

2020. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
75%
Szerintem tökéletes volt ez a kettő évad. A 3.ra kíváncsi leszek. Belett rendelve a 3.évad. Elvileg már forgatják.
2020. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

Igazából igazat adok nektek



Most, hogy leülepedett, már nem feltétlenül van problémám azokkal a dolgokkal amiket írtam.


A fő különbség az első évadhoz képest, igazából annyi, hogy ez jobban koncentrált az üzenetére, illetve a mellékszereplőknek több teret adott.


Otis anyjával annyi a problémám, hogy számomra nem reális, hogy egy PhD-s pszichológus ráijesszen egy gimisre, s ne vegye észre, hogy a saját kapcsolatához kér tanácsot...


Azt tudom, hogy berendelték a 3. évadot, sőt nagyon sok kommentet olvasok a youtubeon arról, hogy még idén augusztusban, vagy szeptemberben jön, de nem tudom hogy honnan szedik.

Hivatalós infót erről nem találtam.

2020. jan. 30. 17:56
 5/11 anonim válasza:
Mikor jön a harmadik? Nem bírok várni :D :D
2020. ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Utolsó: nagyjából januárban fog kijönni; egyrészt a korona miatt, másrészt meg (ha jól tudom) mindig januárban jött ki. De persze nem biztos
2020. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most fejeztem be a sorozatot. Nagyon tetszett. Végig drukkoltam hogy Otis és Maeve jöjjenek öszse. Én is úgy láttam hogy keveset szerepltek együtt Otis és Maeve. Isaac amit csinált nem volt baj, nyilván engem bosszantott, de így befejezetlen a sorozat, oké a Netflix már a megjelenés után 1 hónappal bejelentette hogy jön a 3. évad, direkt csinálták így a befejezést. Csak bosszant, hogy megint elkerülték egymást, Isaac törölte az üzenetet, ami miatt megint nem fognak összejönni. Maeve összejön Isaaccal, aztán Isaac lebukik hogy törölte az üzenetet, aztán mikor Otis és Maeve megint összejönnének megint történik majd valami ami miatt nem fognak összejönni... Azt hogy idén jön nem tudom honnan jött sokaknak. Én annyit tudok, hogy Idén Áprilisban tervezték a forgatást, de a Covid miatt csúszott és Szeptemerbe kezték el forgatni, ez miatt szerintem csúzsik a bemutató is januárról pl Márciusra. Remélem szinkron is lesz hozzá.
2020. dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ismét!


Szerintem tuti késik pár hónapot a Covid miatt... Szinkron sem biztos, hogy lesz, mivel egy csomó Netflix folytatás esetében nem volt.

Ami a nagyobb gond, hogy sok nem is érhető el, eredeti nyelven sem Európában, csak hetekkel vagy hónapokkal később, azért mert nem tudott hozzá szinkron készülni és sokat akkor akarnak csak kiadni bizonyos európai országokban, ha már van hozzá szinkron is.

Pedig én speciel eleve sokkal jobban szeretem eredeti nyelven nézni a sorozatokat és mivel ugyanúgy fizetek a Netflix előfizetésemért, engem az mélységesen felháborít ha valamit később vagy egyáltalán nem érek el, csak mondjuk VPN-el.


Talán ennél a sorozatnál nem lesz ilyen, mivel nem amerikai.

2020. dec. 21. 01:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Találtam egy cikket, ahol arról van írva hogy a forgatást Szeptemberbe tudták elkezdeni a Covid miatt. Májusba tervezték voln hivatalosan, és állítólag Februárig tart. Kb nyáron jöhet az új évad a cikk szerint. Bár a 2. évad szinkronnal jött, remélem hogy ha nem is szinkronnal, de lesz hozzá szinkron, ha nem marad a felirat.
2020. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os. Covid miatt Szeptem,berbe tudták ellkezdeni forgatni, Április helyett. Nme tudom a Netflix milyen gyorsan dolgozik, de szerintem csúzsni fog nem Január lesz abemutató, de hátha mégis valahogy
2020. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!