Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ríviai geralt vagy darth...

Ríviai geralt vagy darth vader nyerne egy kardpárbajban?

Figyelt kérdés

Vader és geralt sem használhat sem erőt,sem semmi előnyhöz juttató szert.


Mindketten egy fénykardal csatáznának hogy egyenlő legyen a küzdelem.


Ki nyerne a párbajukban?



2020. jan. 25. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
A saját világukban mindketten kitűnő vívók. Egy közös világban, lényegében akit az író akar, mivel ha kizárólag a vívótudást vesszük figyelembe, akkor semmi olyan lényegi különbség nincs köztük ami miatt egyértelműen bármelyik irányba dőlne a küzdelem.
2020. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akkor döntetlen lenne?


Mert vadernek és geraltnak is megvan a maga párbajstílusa és ezen stílusok gyenge pontjait is ki tudja használni aki jobb.

2020. jan. 25. 14:19
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos lényegében mindketten gyerekkoruk óta tanulnak vívni, és mindketten az adott világukban az egyik legjobbak ebben a tekintetben.


Viszont a párbaj nem lenne fair, mivel egy fénykarddal közel sem úgy kell vívni (a súlykülönbség miatt), mint egy rendes karddal/szablyával, tehát a logika szerint Vader nyerne. Geraltnak semmi tapasztalata nincs a fénykardokkal kapcsolatban. Ugyanúgy egy rendes karddal meg Geralt lenne a favorit.



Amúgy nem tudom, hogy Geralt a SW világa szerint milyen stílusban vív, a jellegzetes pörgő/forgó stílusa szerintem az Ataruhoz áll a legközelebb, esetleg Djem So (amit Vader is használ, bár amúgy rohadt könnyű bármit belemagyarázni így, a SW-ban egy meghatározott keretrendszer miatt jobban be voltak határozva a vívóstílusokba a különböző karakterek, legalábbis a régi legendákban), de szerintem a stílus amúgy nem oszt-szoroz annyira, ebben az esetben a párbajt úgy is a használt fegyver dönti el.

2020. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem döntetlen lenne, ha életre halálra megy a harc, akkor nyilván valaki nyerne. De hogy ki ez a valaki, az az író szimpátiáján múlna kizárólag, mert értelmezhetetlen egy olyan állítás, hogy most ki a jobb.
2020. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Akkor használhat fémkardot vader is és geralt is.


És akkor ki a star wars-ból aki egyenlő geraltal vívásban?

2020. jan. 25. 19:32
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

5

Hát jó kérdés.

Witcherrel kapcsolatban nem vagyok annyira tájékozott (játszottam a játékokkal meg láttam a sorozatot, de a könyveket nem ismerem, 2 kötet van meg de még nem jutottam olvasásig), azt se tudom, hogy Geralt mennyire jó vívó a saját univerzumában. Vadernél azért vannak jobb vívók, de szerintem Geraltnál is, tehát nagyjából egy szinten lehetnek.

Legendákból Raskta Lsu ellen pl kétlem hogy lenne esélye Geraltnak, mivel ő hihetetlenül kiemelkedik a saját univerzumában (habár ő nem kánon amúgy, kánonból nem tudnék senkit mondani, Sidious, Yoda, Mace jobb vívók mint Vader de túl kevés a különbség ahhoz hogy random rámondjam hogy jobbak mint Geralt, főleg, hogy még mindig nem tudom, hogy Geralt mennyire is erős a saját univerzumában.)


De amúgy ezt már leírtam, ha meg fémkardot használnának akkor meg Geralt lenne hatalmas előnyben és valszeg simán nyerne is, mivel kétlem, hogy Vader túl gyakran használt volna fémkardot (habár egyértelműen többször mint Geralt fénykardot, de na, Geralt egész életében hagyományos kardokkal vívott, ennek a mestere, ergo itt ő lenne hatalmas fölényben)

2020. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Amúgy 4, élet-halál harcot is ki lehet hozni döntetlenre :)
2020. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én csak a star warst ismerem de azt nagyon,ezért is kérdem a witcher szakértőket hogy ki az akit geralt legyőzne.


A jedik közül talán a legendák féle luke vagy yoda,a Sithek közül pedig vader vagy igaz nem sith de grievous négy kardal.

2020. jan. 25. 19:56
 9/19 A kérdező kommentje:
Mármint a felsoroltak tudnák geraltot legyőzni.
2020. jan. 25. 19:56
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Hát, se a Star Wars, se a Witcher nem Dragon Ball. Itt nincsenek ilyen erőpontok, hogy Songokunak van 80.000.000, Dermesztőnek meg csak 75.000.000, ezért Songoku nyer.
2020. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!