Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Inuyashát mért nem szinkron...

Az Inuyashát mért nem szinkronizálták le végig?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam az ottani válaszokat.

Tehát az utolsó pár tíz rész sokkal durvább mint az első 115? Én most a 120.-nál tartok, feliratozva nézem, de közel nem olyan jó így mint szinkronosan. Nagyon furák az eredeti japán morgós hadarós hangok, sok szereplőnek teljesen más a hangszíne, mint ahogy megszoktam és megszerettem. A felirat is elég szűkszavú. Egyelőre nem látom, hogy durvább lenne mint az első részekben. Jó, nem 7-8 éves gyerekeknek való talán, de azért nem is egy horror, hogy csak késő este lehetne vetíteni. Ha jól emlékszem régen, amikor a tv-ben is adták, akkor a szombat reggeli gyereksávban ment. Ezek szerint akkor még le lehetett adni, most meg nem... Változnak az idők.

Mindegy ez van... Az RTL Klub szerint ezek szerint nagyobb igény van a valóvilág 57. szériájára mint az Inuyashára... Elég szomorú. :(

De legalább megtudtam az okát. Köszönöm még egyszer.

2020. febr. 2. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Most nézem vissza harmadjára szinkronosan.Meg persze láttam anno gyerekkoromban...nemsoká elérek ahhoz az epizódhoz ahol nincs már szinkron...:(
2020. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én már elértem. Nem olyan jó, hogy olvasgatni kell közbe. A szereplők hangja is olyan furcsa. Ráadásul olyan gyorsan elkapják a szöveget, hogy folyamatosan meg kell állítanom, különben képtelenség elolvasni azt az egy-két sort.
2020. febr. 21. 07:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Most értem el ismét a magyar szinkron végéhez...japán szinkronnal és magyar felirattal folytatom.

Ha következőnek nézem akkor ráveszem magam a német szinkronra :D

2020. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az InuYasha pedig egyik hivatalos műfaji besorolása horror. Az RTL úgy sorolta be 12+ korhatárba, hogy a 19. résztől cenzúrázta a sorozatot. Mivel 16-os karika kellett volna rá és ezt már az RTL tudta magától is, később az ORTT több indokból is megtámadta a reggeli vetítést.

Az RTL végig leszinkronizálta, de egyre véresebb jeleneteket követően levette az adásról. Illetve az ORTT kisebb túlkapással megtámadta a 103. részt, ami szintén betehetett az RTL-nek. Az RTL pedig nagyon hibás logikával esti-éjszakai időponttal semmiképpen nem akart animét vetíteni. Ezért kaszálta. Viszont a forgalmazó kikötése az volt, hogy az alap-tulajdonosnál kell előbb végetérnie a sorozatnak. Ezáltal az Animax nem kaphatta meg a 3. epizódcsomagot. (A 105. résztől.) Amikor pedig lejárt az RTL-jog, az Animax már csődbe került és hadovált nekünk össze-vissza.


Mindenki próbálja meg a Viasat-ot bíztatni arra, hogy a Dragon Ball után ezt is mentse meg nekünk. A Viasat jelenleg a spanyol médiahatósághoz tartozik, ahol úgyszólván lazább 16+ besorolású film vagy sorozat helyet kaphat egész nappallal. Pl. Mentalista, Dr. House, Szellem-suttogó.

2020. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Horror?! Hát ez vicces. Az alkotók valóban próbáltak több oldalról is az érzelmekre hatni. Vannak benne ijesztő alakok. Néha feldarabolnak egy-egy szellemet. De ezek csak rajzok!

Nem vagyok egy nagy film és sorozat néző. Annak idején mikor nyelvvizsgáztam és az egyik téma a kedvenc filmemről szóló beszéd volt, akkor eléggé bajban voltam mert akkor még nem volt ilyen. Az InuYasha szerintem magasan überel mindent, amit eddig láttam. Lassan a végére érek, már csak 9 rész van vissza. A Final Actban tetszik, hogy végre a kép méretarány is olyan, hogy jól lehet teljes képernyőn is nézni, nem csak egy "kockában". A felirat is így sokkal jobb, hogy nem az angol szövegre van rányomva a magyar. Így hogy nincs alatt más, sokkal jobban olvasható. A szereplők japán hangját is megszoktam. Sok szereplőnek nagyon hasonló a japán hangja. Kivétel pl Miroku, neki tök más. Több japán mondatot, kifejezést is már tudok kívülről, annyiszor mondták. :) 3 hónap alatt néztem végig az összes részt. De már tervezem, hogy ha vége lesz elkezdem előröl nézni, mert annyira jó. :) Sajnálom, hogy magyar szinkronnal ezek szerint nem fogjuk soha végig látni.

2020. ápr. 8. 16:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Kb 1 éve befejezték németül és spanyolul és a szinkronos részeket azthiszem...ott is hasonló galiba miatt akadt meg a közvetítés.

Azon szoktam viccelődni hogy hamarabb fogok megtanulni németül és német szinkronnal megnézni mint ahogy végre leadják nálunk magyarul :DDDD

2020. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Német vetítés: annak idején a német RTL II is cenzúrázta, a mi RTL-ünk tulajdonképpen onnan kapott vágási útmutatót. Én azt is olvastam régen valakitől, hogy a 104. részig konkrétan német kézből jött a sorozat és a sikeresség által a 105. résztől szerezte be máshonnan a mi RTL-ünk. Ha nem gyerekeknek szánta volna, akkor megelőztük volna a németeket. Ám így az RTL Klub saját szakállára intézte a vágásokat és az egészet lefújták a 113. résszel.


Egyéb érdekesség: az RTL Klubot két vetítésre is kötötte szerződés, az 52. rész után vágva újrakezdte a vetítást a 19. résszel, jogkötelesség miatt az 1-18 közötti epizódok adásba kerültek hajnalonként és 16-os karikával. Csal így folytathatták tovább. Kicsit pontosabban: 2006. augusztus-szeptember között. Majd az 53. résszel folytatódtak a vágott vetítések.

2020. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mellékesen: az A+ csatorna pedig a cseh médiahatósághoz tartozott és valójában nem is kellett volna magyar karikákat használni. Egészen pontosan nem ismerem a cseh médiarendszert, de pl. mostanában románokhoz hasonlóan 15-ös korhatár szerepel és ezáltal az A+ idején még biztosan más volt az egész. De az biztos, hogy 16-os korhatárba tartozó film már az A+ esti indulásakor is rögtön belefért volna.
2020. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!