Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Létezik MINŐSÉGI Zombi film?

Létezik MINŐSÉGI Zombi film?

Figyelt kérdés
Ahol normálisan az elterjedésétől kezdve bemutatják a vírus illetve nem ilyen zs kategóriás word war z szintű film:)
2020. febr. 8. 15:33
 1/5 October15 ***** válasza:

28 filmek és a [REC] például szerintem jók.

Mondjuk azért a World War Z egész poén csak más vonalat képvisel mint a fent említett filmek.

2020. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket láttam már:(
2020. febr. 9. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, a legtöbb zombifilm nem sokat árul el a vírus terjedéséről. De talán a Holtak hajnala (2004) a te filmed. Vannak benne jelenetek, a cím eleji stáblistában, ahol a kormányszóvivő tart sajtótájékoztatót, mondjuk kb. semmire nem tud válaszolni. Híradós felvételek támadásról, zavargásokról. Ha a DVD változatot szerzed be, az extrák között találsz egy kb. 1 órás híradást, amit nézve kicsit úgy érezheted, mintha épp megtörténne az egész. Sokat ne várj tőle, TV2 Tények szintű az egész... Az extrák között találsz még egy videónaplót Andy-től, a filmben ő egy fegyverboltost alakít, aki a saját üzletébe zárva reked. Egy egész háborút megnyerne, annyi fegyvere meg lőszere van, de a kajával már gondjai vannak. Nem javít a helyzetén az sem, hogy a szomszédban egy pláza van, néhány túlélővel és valószínűleg miattuk lepték el a környéket a zombik. Nincsenek sokan, pár ezren lehetnek...
2020. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nCore on rá kerestem a director cutba van a hiradas?
2020. febr. 19. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van az opening stáblista, az elején a kormányszóvivőt faggatják az újságírók, aki csak mantrázza a "nem tudjuk" szöveget. A director cut az a rendezői változat, kicsit hosszabb attól, mint ami a mozikba került, emlékeim szerint ahhoz is van szinkron. Manapság a director cut verzióknál a plusz jelenetekhez nincs szinkron, csak felirat.


Nekem anno DVD-n (rendes műsoros, "bóti" DVD-n) volt meg, de elkallódott, valakinek kölcsönadtam, ő valakinek kölcsönadta és ő meg költözés közben elhagyta. Szerezd be ezt a változatot, legálisan vagy ncore, és az extrákat nézd meg. Érdekesek az "eredeti" felvételek, a "híradások". Ezek feliratosak. Rendezői kommentárral is megnéztem egyszer, a rendező meg a producer kommentálja a filmet (szintén csak felirat), sokat nevettem a megjegyzéseiken, pl. Sarah Polley-t, a főszereplő csajt ekézték, hogy még mindig nem tudja, milyen filmre is írt alá (meg is lepődtek, hogy vállalta 😀 Kanadában híres színésznő, itthon a Váratlan utazás sorozatból ismerhetjük). De pl. így tudtam meg, hogy a dagadt női zombi igazából egy dagadt férfi. Vagy azért élethű, ha fejbelőnek valakit, mert repül a koponyacsont is hátra. Ezt meg kis robbanótöltettel érték el, amit igen, az emberek fejére tettek.


Vagy vannak hiányos végtagokkal rendelkező zombik, nekik a való életben is hiányzik a kezük/lábuk. Viszonylag kevés CGI van a filmben, azok is a tömegjelenetek (nem mindig volt elég statiszta), vagy mikor megmutatják először a plázát kívülről. A rendező meg a producer egyből elkezd ökörködni a CGI plázán, hogy Shrek is mindjárt megjelenik 😀 Meg vicces sztorikat meséltek, mikor egy hullát dobtak le a tetőről, a felvételkor a közeli templomban valami esemény volt, az emberek meg csak lestek 😀 Vagy a fekete zsaru karja megsérült, műseb van rajta és azt kell összevarrnia Sarah Polley-nak. Össze is varrja, de a műsebet is sikerült a pali kezéhez - a csávó csak a felvétel után szólt erről. Tele van érdekességgel a DVD változat, ha érdekel ezt keresd.

2020. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!