Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok olyan 2. világhábor...

Mondanátok olyan 2. világháborús (de emellett jöhet bármilyen más korból) témájú filmet, ami olyan nagy sikerű és drámai volt, mint az 1917?

Figyelt kérdés
Ha esetleg több van, akkor írjátok le mind, de 2. vh-s feltétlenül legyen közte és lehetőleg ne ilyen kora-Hollywood-i film, hanem max 30 éves. Tudom minden film sikeres lehet a saját korában, de az 1917 baromi látványos, drámai és hangulatos is volt egyszerre. Valami hasonlót szívesen megnéznék mert nagyon bejönnek nekem ezek a (fél)valós történetek alapján megszületett drámai hatású háborús/történelmi filmek legyen az bármilyen korból. Zárójelben: pl. az Utolsó szamuráj nagyon tetszett és nem tudom anno mennyi Oscar-t nyert, de ilyen filmeket is nyugodtan írhattok, ha esetleg nem 2. vh-s, de baromi jó drámai film.

2020. febr. 11. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ryan közlegény megmentése

Az őrület határán

A bukás

A dicsőség zászlaja

Levelek Ivo Dzsimáról

A fegyvertelen katona

Dunkirk

2020. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vaskereszt

Band of Brothers

2020. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Kurszk
2020. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 October15 ***** válasza:
100%

Ami még nem volt és


háborús filmdráma [ww2]:

Das boot [80-as évek, de piszkosul jó]

My way

Band of brothers [mini sorozat]

The Pacific [mini sorozat]

Enemy at the gates

-de ebből tényleg van annyi mint a retek...-


Karakterdrámák [ww1 /inter war / ww2 / after war]:

Darkest hour

The King's speech

Imitation game

Land of Mine


Háborús filmdráma [ww1]:

The red baron

War horse


Hidegháború alatt játszódó filmek:

Salyut 7

Bridge of spies

44th child

First man

Hidden figures

Chernobyl [mini sorozat]

Das schweigende Klassenzimmer [A néma forradalom]

2020. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4: Nem is sejtettem, hogy ilyen sok, az 1917-hez hasonló korszakalkotó és kategóriájában kimagasló 2. vh-s film készült. 🤔

Természetesen azért köszönöm a felsorolást, de van egy sanda gyanúm, hogy ebből azért szemezgetnem kell majd.

2020. febr. 13. 15:17
 6/7 October15 ***** válasza:

Ez a műfaj neve, Háborús filmdráma. :D Eléggé el kell qrnod ahhoz hogy ne legyen drámai és hatásos. :D


Az 1917-et még nem láttam de amiket írtam azok vagy mocsok híresek és nem véletlenül vagy kb nem hallottál róla pedig kellett volna. :D [Egyedül a War horse-t nem láttam a listáról de mivel elég ritkák az ww1 filmek ezért beraktam.]


Áh még 1: Szürke senkik [magyar film]. Az is egész korrekt és ww1, bár nem a fronton játszódik.

2020. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyszerű szovjet film!

Csendesek a hajnalok


Szintén szovjet/ grúz film:

A katona apja


Régiek már, de nagyszerű háborús filmdrámák.

2023. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!