Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy pár kérdés a Star Wars 9-ből?

Egy pár kérdés a Star Wars 9-ből?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy akkor SW-ben Snoke ki is valójából? Amit tudunk az az, hogy Sidius vissza tért az életbe. Ez is egy kérdés részemről, hogyan tért vissza. Talán megtanulta valamelyik ősi sith pl Plageous vagy Vitate képességét, és így fel tudta támasztani magát? Nem hiszem, mert akkor szerintem nem úgy kelett volna visdza térnie mint egy zombi! És elvileg klonozta Snoket. Csinált belőle több másolatot! Azonban magát ha klonozhatta is, akkor sem kreálhatott egy másik nem létező testet. Tehát akkor Snoke, Sidius titkos tanítványa volt már akkor amikor Vader meghalt vagy már előtte? És őlte ugye megőlte Kylo. De azt a Snoket klonozta le, vagy mi van? Mekkora ereje van amúgy is Snokenak, Sidiushoz képest? Rye miért tudta alkalmazni az erővillámot? Ellenben Kylo miért nem használta soha, mikor ő egy sith. Ugye Vader tudtommal a ruházata miatt nem használhatta. Illetve az sem világos, hogy Kylo miért próbált a Vadertől segítséget kérni, hogy elmerűlhessen a sötét oldalban. Mikor a 6. rész végén Vaded megtért és ismét jedi lett! Akkor pont, hogy neki a világos oldal felé kelett volna az unokáját terelnie! És azt sem értem, hogy Anakin erő szelleme miért nem jelent meg a filmben! Illetve akkor Ren végűl Jedi lett újra? Ha igen akkor miért nem szólalt meg az után 1x sem a filmben miután vissza ált a Jedikhez. Miért csak a gonosz énje beszélt! És a Ren lovagjai ők ősi sithek voltak akik Sidiust szólgálták. Vagy ők azok a Jedik akiket Ren magával vitt, mikor Luke ellen fórdúlt? És Kylo volt olyan erős akkor mint Anakin, vagy erősebb. És azt sem értem, hogy Revan és még egy pár sith miért lett kánon? Akkor pl Malgus, Malak, Nihilus miért maradtak továbbra is legendák? Én pedig elképzelnék szivesen egy új Star Wars filmet amiben Nihilus, Sion a gonoszok! Csak kicsit másképpen mint ahogy a legendákban van. De megmaradhatna Nihilusnak az a rettentő ereje és az erőelszívás képesség. Revannal csak azért nem lenne már jó egy film mert Kylo róla lett mintázva! Max az még elmenne ha Revan lenne a Jedi pl Malakkal az oldalán. Sion meg Nihilus pedig az ellenség. Bár engem Darth Kreatról is érdekelne egy film!

A 9. részből azt hiányoltam, hogy Ren miután "vissza áll a jó oldalra" meg sem szólal. Illetve, hogy Anakin erő szelleme nem jelenik meg soha! Jobb lett volna ha Han helyett, Anakin erő szelleme jelenik meg és ő veszi rá Kylot, hogy hagyja ott a sötét oldalt. Mert ugye Han a 7. részben kudarcot valót.



2020. márc. 7. 04:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy akkor SW-ben Snoke ki is valójából?


-palpi egyik kreált lénye,akit hangokal irányított az exegolról,az volt a célja hogy kitanítsa vele kylót.


Amit tudunk az az, hogy Sidius vissza tért az életbe. Ez is egy kérdés részemről, hogyan tért vissza. Talán megtanulta valamelyik ősi sith pl Plageous vagy Vitate képességét, és így fel tudta támasztani magát? Nem hiszem, mert akkor szerintem nem úgy kelett volna visdza térnie mint egy zombi! És elvileg klonozta Snoket. Csinált belőle több másolatot! Azonban magát ha klonozhatta is, akkor sem kreálhatott egy másik nem létező testet.


-elvileg a szektások hozták vissza sith alkímiával,varázslatal(?),a teste meg túl gyenge hogy elbírja a nagy erejét.


Tehát akkor Snoke, Sidius titkos tanítványa volt már akkor amikor Vader meghalt vagy már előtte?


-vader után csinálta smokót.


És őlte ugye megőlte Kylo. De azt a Snoket klonozta le, vagy mi van?


-nem értem.


Mekkora ereje van amúgy is Snokenak, Sidiushoz képest?


-semmi,csinált villámokat meg telekinézis,a könyv szerint még egy jedinél is gyengébb volt.


Rye miért tudta alkalmazni az erővillámot? Ellenben Kylo miért nem használta soha, mikor ő egy sith.


-palpi lánya,és ez a dizni szerint ez elég indok arra hogy villámokat szórjon.


Kylo meg nem tanulta meg vagy ha megtanulta akkor nem látta célját a használatának.


Ugye Vader tudtommal a ruházata miatt nem használhatta. Illetve az sem világos, hogy Kylo miért próbált a Vadertől segítséget kérni, hogy elmerűlhessen a sötét oldalban.


-mert túl sok volt benne a jó,apja lázadó parancsnok,az anyja lázadó politikus/jedi.


Mikor a 6. rész végén Vaded megtért és ismét jedi lett! Akkor pont, hogy neki a világos oldal felé kelett volna az unokáját terelnie!


-palpi beszélt neki vader hangján az erőn keresztül.


És azt sem értem, hogy Anakin erő szelleme miért nem jelent meg a filmben!


-passz.


Illetve akkor Ren végűl Jedi lett újra? Ha igen akkor miért nem szólalt meg az után 1x sem a filmben miután vissza ált a Jedikhez. Miért csak a gonosz énje beszélt!


-elvileg ő nem tanult erő-szellem dolgokat.


És a Ren lovagjai ők ősi sithek voltak akik Sidiust szólgálták. Vagy ők azok a Jedik akiket Ren magával vitt, mikor Luke ellen fórdúlt?


-már előtte is léteztek ők,palpi szedte össze őket.


És Kylo volt olyan erős akkor mint Anakin, vagy erősebb.


-nem volt erősebb.


És azt sem értem, hogy Revan és még egy pár sith miért lett kánon? Akkor pl Malgus, Malak, Nihilus miért maradtak továbbra is legendák? Én pedig elképzelnék szivesen egy új Star Wars filmet amiben Nihilus, Sion a gonoszok! Csak kicsit másképpen mint ahogy a legendákban van. De megmaradhatna Nihilusnak az a rettentő ereje és az erőelszívás képesség. Revannal csak azért nem lenne már jó egy film mert Kylo róla lett mintázva! Max az még elmenne ha Revan lenne a Jedi pl Malakkal az oldalán. Sion meg Nihilus pedig az ellenség. Bár engem Darth Kreatról is érdekelne egy film!


-mert a dizni így akarta,old republic film meg nem lessz.



A 9. részből azt hiányoltam, hogy Ren miután "vissza áll a jó oldalra" meg sem szólal. Illetve, hogy Anakin erő szelleme nem jelenik meg soha! Jobb lett volna ha Han helyett, Anakin erő szelleme jelenik meg és ő veszi rá Kylot, hogy hagyja ott a sötét oldalt. Mert ugye Han a 7. részben kudarcot valót.


-jobb,de ugye han elválalta.

2020. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés egy teljes káosz. Revan nem kánon. Ki az a Rye? Kylo nem sith. Snoke nem klón. Nem is megyek tovább, az egész kérdés értelmetlen.
2020. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2, Revan kánon. A hivatalos, Star Wars: Skywalker kora művészeti könyv szerint Palpatine rohamosztagos légióit "ősi sithek" után nevezték el, az egyiket éppen Revan után.

Szóval jelenleg Revanról annyit tudunk, hogy egy ősi sith volt.



,,És azt sem értem, hogy Revan és még egy pár sith miért lett kánon? Akkor pl Malgus, Malak, Nihilus miért maradtak továbbra is legendák? Én pedig elképzelnék szivesen egy új Star Wars filmet amiben Nihilus, Sion a gonoszok! Csak kicsit másképpen mint ahogy a legendákban van. De megmaradhatna Nihilusnak az a rettentő ereje és az erőelszívás képesség. Revannal csak azért nem lenne már jó egy film mert Kylo róla lett mintázva! Max az még elmenne ha Revan lenne a Jedi pl Malakkal az oldalán. Sion meg Nihilus pedig az ellenség. Bár engem Darth Kreatról is érdekelne egy film!"



Honnan tudod, hogy a jövőben nem lesznek beemelve a kánonba? Jelenleg ezek azok a sithek, akik kánonként vannak elkönyvelve. Persze ahhoz, hogy Revan kánon legyen, evidens, hogy ahhoz Malakot, meg Vitiate-t is kánonná kell tenni, hacsak meg nem változtatják teljesen a karakter háttértörténetét.


Ha lesz Old Republic film vagy bármilyen kánon alkotás amúgy, és azt a legendákból mintázzák, akkor elkerülhetetlen, hogy ne legyen bizonyos fokig megváltoztatva a történet/bizonyos motívumok a történetben már csak egyszerűen a kánon/legendák közötti összeférhetetlenségek miatt is.

Viszont ha túlzásba viszik a megváltoztatásokat akkor meg megint népharag lesz.



Kylo a maszkján kívül SEMMIBEN, ismétlem SEMMIBEN nem hasonlít Revanra, mint karakter. Teljesen más a személyiségük, a karakterük felépítése, az erejük, a hozzáállásuk az erőhöz, a karakterútjuk, a történetük..

Ha van hasonlóság akkor talán az, hogy mindkettejükben megtalálható bizonyos fokig az erő mindkét oldala, de nagyon eltérőek ebben is, ráadásul ilyen alapon akkor Anakin is Revanról/Revan is Anakinról van mintázva...



Nem ide tartozik, de ennyit arról a baromságról, amit a fórumon hangoztattak páran még a 9. rész előtt, hogy Snoke erősebb mint Sidious, mert Andy Serkis azt mondta :'DDDDDD Meg úgy unblock ennyit az univerzumhoz egyáltalán nem értő, őt csak eljátszó karakterek véleményéről és véleményének fontosságáról meg hitelességéről

2020. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Lehet igaza volt snoke erejével kapcsolatban,csak ugye a dizni 123 szor változtatott a storyn meg mindenen.



Azon nevetek amikor azt hazudozza valaki hogy a dizni alatt egységes lett a kánon,az egyik könyv azt beszéli snoke ösi a másik szerint klón a harmadik szerint ő palpi mestere stb.

2020. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:

Akkor: a hivatalos kánon szerint a IX. részben szereplő Sidious egy klón; nem véletlenül kellett annyi szerkezet az életben tartásához. Snoke-ról csak annyit tudni, hogy ő is a császár alkotása -esetleg egy félresikerült klón lenne?

Rey ugye alapból erőérzékeny, ráadásul spontán képes volt erőtrükkökre; emellett Luke után Leia is tanította plusz rendelkezésére álltak a Luke-tól megmentett ősi jedi írások -nincs kizárva, hogy ezekben is szó esett az erővillámokról.

Kylo pedig nem volt Sith -nem is lehetett, hiszen mint tudjuk, azokból mindig kettő van (mester és tanítvány); az utolsó páros (Palpatine és Vader) egyszerre pusztultak el a VI. rész végén. Innentől a Sith rend nem létezik. Kylo csak egy sithesdit játszó vérpistike, akit a jó öreg Palpi állandóan hülyére vesz. A Sith filozófia mögött is több évezrednyi bölcsesség halmozódott fel, aminek láthatóan nem volt a birtokában.

Éppen ezért az ereje nem is említhető egy napon Anakinéval.

Revan pedig nyugodtan bekerülhet a kánonba; mivel ő a klasszikus SW-korban már 3500 éves történelmi régmúlt, ezért a legkisebb mértékben sem befolyásolja a Disney-féle idővonalat. És mivel a SW-rajongók körében az egyik legnépszerűbb karakter, így a Disney nyilván nem fogja kihagyni a benne rejlő lehetőségeket...

2020. márc. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tislerics Máté ***** válasza:
73%

Az új trilógiától nem érdemes elvárni, hogy logikus és átgondolt legyen, hiszen a Disney is bevallotta, hogy túl hamar által neki fogatni. Még a történet sem volt kitalálva. Nem hogy ezek a kis részletek.


,,Én hoztam a döntést az időzítésről, és ahogy visszanézek, azt hiszem, abban hibáztam - ezt vállalom -, hogy egy kicsit túl sokat akartam, túl gyorsan. Mostantól számítani lehet némi lassulásra, ami nem azt jelenti, hogy ne készülnének új filmek" (Bob Iger a Disney akkori vezérigazgatója)


Lucas módszerét akarták lemásolni, aki a Jhournal of the Whills-en alapuló filmeket a forgatás közben finomítgatta és átírogatta. Szóval a Disney azt hitte, hogy Lucas zsenialitása a menet közben megírt történetben keresendő. Nehéz elhinni tudom, hogy ennyire amatőrök lenének, de hát ezt sem én találtam ki. Kathleen Kennedy volt az aki direkt menet közben akarta kitaláltatni a történetet. Ezzel bizonyítva kontárságát és a filmek készítéséhez való totális inkompetenciáját. Nem hiába maradt mindig csak Lucas és Spielberg titkárnője... Lucas remélte, hogy valami ráragadt a sok éves kávéfőzés során, de Most már egyértelmű, hogy hiba volt őt javasolni a Lucasfilm élére...


A logikai hibákat és átgondolatlanságokból következő kérdéseket pedig könyvek, képregények formájában igyekeznek még mindig megmagyarázni. Nagyon kínosan és görcsösen. Amit meg kiadnak magyarázatként azt hirtelen kinevezik Kánonnak. Tehát az összes rajongónak el kell fogadni a Disney röhejes agymenéseit.


Fel kéne ismerni, hogy a Disney SW már nem SW. A logikátlanságból adódó kérdések teljesen természetesek. Nem kell elvárni, hogy a Disneynél olyan zseniális művészek dolgozzanak mint George Lucas. Még az Erő mibenléte sem derült ki a lezáró trilógiából, ami a lényege az egész Jhournal of the Whills-nek. Lucas a Skywalkereket csak karakterekként akarta használni, hogy bemutassa általuk egy lovagregény szerű űroperában az Erőt! De a Disney-t nem érdekelte a SW lényege. Ezért új karaktereket találtak ki, akiknek le kell zárni a skywakerek történetét. Ezt egy nagyon primitív módszerrel érték el: Fölöslegessé tették a Kiválasztott Anakin áldozatát úgy, hogy visszahozták a Császárt. Aki erősebb lett mint valaha. Ezzel oldották meg tehát, hogy Rey történetének legyen valami jelentősége is a Skywalkerek szempontjából és le lehessen vele zárni (újra) a történetüket. Az eredetileg az Erőt bemutató Űroperából tehát csináltak egy szappanopera szerű tinidrámát, kalandos kincskeresős elemekkel. Ami zárójelbe teszi az eddig hexológiát, hogy a jelentéktelen kis tinidrámájuk befejezésnek hasson.


Az új trilógia egy elkapkodott kikacsintás az Erő bemutatása helyett. Nem érdemes SW ként tekinteni rá. De még csak átgondolt trilógiakánt sem, mert semmit sem tesz hozzá az eredeti hexológiához, csak jelentéktelenné teszi azt, hogy legyen valamennyi súlya ennek a kitalált Rey-es szappanoperának.

2020. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Csak egy dolog, amit már egy másik fórumon is (IGN xDDD) leírtam:


Anakin áldozata a régi kánonban, a mai "legendses" változatban is feleslegessé vált ilyen értelemben, hiszen a császár ott is visszatért: A 9. rész Palpatineja gyakorlatilag a legendses Palpatine lebutított másolása.

Ráadásul a kánon-Palpatine egy lófing a legendseshez képest erő tekintetében; mondjuk erre a "minden sith ereje bennem van" dologra valami magyarázatot vagy pontosítást jó lenne már hallani a Disneytől, mivel nem csak hogy megmagyarázatlanul hagyták, hanem még logikailag hibás is (hiszen a Kettő Szabálya előtt is éltek Sithek, már a kánonban is), hacsak nem a fordítás volt rossz ugye, azt nem tudom :)


,,semmit sem tesz hozzá az eredeti hexológiához"


Ezzel viszont egyetértek; az eredeti és az előző trilógia együtt egy összefüggő, kerek, A-B-ig terjedő történetet mesél el. Ez az új trilógia egy folytatás, aminek az egyetlen értelme és célja az volt, hogy "legyen", meg hogy induljon el újra a Star Wars. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az Ébredő Erő forgatásának kezdetén a stábból meg úgy konkrétan a világon a kutyát sem érdekelte, hogy akkor itt most valamit el kellesz mesélni 3 részben, hogy itt most el is kell mesélni valamit. Abrams ezért játszott ennyire biztonsági játékot, mert mindenkit csak az érdekelt, mind a Disneynél, mind az embereknél, hogy "újra lesz Star Wars", viszont az egész trilógia már itt megbukott, már a franchisehoz való hozzáálláson, már akkor, amikor a Disney megvette a Star Warst Lucastól és mindenféle koncepció nélkül, "csak legyen valami" felfogással kezdték el forgatni az Ébredő Erőt. Abrams meg elkezdte ezt, behozott pár karaktert viszont konkrétan SEMMIT nem mondott a filmben. Az Ébredő Erő semmit nem mutatott abból, hogy mit szeretnének kibontani ezzel a trilógiával. Innen meg a lejtmenet a teljes tragédia felé garantálható volt


Lucasnak rengeteg hibája van amúgy (nagyon nem ugyanúgy gondolkodunk róla), de az biztos, hogy ő tudta, hogy mit, és hogyan akar elmesélni, hogy volt koncepciója az univerzumáról.

2020. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!