Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Sithek bosszújában Yoda és...

A Sithek bosszújában Yoda és Obi-Wan honnan tudták Sidious sith nevét?

Figyelt kérdés

Amikor nézik a biztonsági hologramot ahol Anakin lemészárolja a jedi ifjakat, akkor utána mondja Obi-Wan, hogy "Csak szólj és végzek az Uralkodóval, de Anakint nem tudom megölni", mire Yoda válasza: "Sidious nagyúr ellen neked nincs esélyed, túl erős."

Na most nekem nem rémlik hogy Palpatine sith neve bármikor is elhangzott volna beszéd közben a jedik közt vagy úgy bármikor máshol, nem tudták kiről van szó, nem tudtak nevet társítani hozzá, a sith nagyurat lelepleződése után is csak Palpatine nagyúr néven ismerték tudtommal. Sem uralkodónak, sem Sidiousnak nem nevezték addig sehol. Akkor Yoda honnan tudta a sith nevét?



2020. márc. 19. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, Dooku mondta el Obi-Wannak, (Klónok támadása), ő meg Yodának.


De amúgy ami ennél nagyobb kérdőjel az az, hogy Yodáék honnan tudták egyáltalán, hogy a Sithek mindig ketten vannak - a Legendsben erre is megvolt a válasz ugye, de mikor kijött a film senki nem tudhatta még.

2020. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Klónok támadásában emlékeim szerint konkrét név nem hangzik el, Dooku nem csak annyit mond hogy "Mi lenne ha azt mondanám hogy a Köztársaság régóta egy sith nagyúr irányítása alatt áll"? De lehet rosszul emlékszek.
2020. márc. 19. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Vagy valamelyik regényben-képregényben vagy a klónak háborúja sorozatban derül ki a jediknek palpi sith neve.
2020. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, rosszul emlékszel, Douku elárulja Sidious nevét is A klónok támadásában:)
2020. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Clone Wars sorozatban is van róla szó.
2020. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

„Mindent elmondtam amit tudnod kellett annak idején a Geonosison, Kenobi.” -Dooku

Dooku és Obi-Wan beszélgetése a Geonosison:

"Kenobi: Áruló.

Dooku: Ó nem, barátom. Ez tévedés. Szörnyű tévedés. Felháborító, amit veled tettek.

Kenobi: Úgy tudom, te vagy itt a főnök, Dooku.

Dooku: Ehhez semmi közöm nem volt, elhiheted. Követelni fogom, hogy azonnal engedjenek szabadon.

Kenobi: Remélem, gyorsan el tudod intézni. Ugyanis dolgom van.

Dooku: Vajon miféle dolga lehet egy Jedi lovagnak itt, a félreeső Geonosison?

Kenobi: Egy Jango Fett nevű fejvadász nyomában jöttem ide. Ismered őt?

Dooku: Tudtommal ezen a bolygón nincsenek fejvadászok. A geonosisiak nem bíznak bennük.

Kenobi: Azt nem csodálom, de ő itt van, abban biztos lehetsz.

Dooku: Sajnálom, hogy nem volt alkalmunk már korábban megismerkedni, Obi Wan. Qui-Gon mindig elismeréssel szólt rólad. Bárcsak ő is köztünk volna. Elkelne a segítsége.

Kenobi: Qui-Gon Jim sosem állna melléd, Dooku!

Dooku: Nem olyan biztos az, ifjú Jedi lovag. Ne feledd, hogy Qui-Gon egykor a tanítványom volt,

csakúgy, mint te az övé. Tudta, hogy korrupt a Szenátus és szembeszállt volna velük, ha tudta volna az igazat, amit én tudok.

Kenobi: Az igazat?

Dooku: Az igazat. Mit szólnál, ha azt mondanám, hogy a Köztársaságot a Sith Sötét Ura irányítja?

Kenobi: Nem. Az lehetetlen. Arról a Jedik is tudnának.

Dooku: Az Erő sötét oldala elhomályosította a látásukat. Szenátorok százait tartja befolyása alatt egy Sith Nagyúr akit úgy hívnak: Darth Sidious.

Kenobi: Egy szavadat sem hiszem.

Dooku: A kereskedelmi szövetség helytartója egykor lepaktált ezzel a Darth Sidious-szal. Hanem a sötét Nagyúr 10 éve elárulta a helytartót. Erre az tőlem kért segítséget. Állj hát az én oldalamra, Obi Wan! Össze kell fognunk! Hisz mi ketten legyőzhetjük őket!

Kenobi: Hiába próbálkozol, Dooku.

Dooku: Nehéz lesz elérni, hogy szabadon engedjenek."

2020. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!