Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ciel és Sebastian (Kuroshitsuj...

Ciel és Sebastian (Kuroshitsuji) mit éreznek egymás iránt pontosan?

Figyelt kérdés
Nem shippelni akarom őket, félreértés ne essék, de valamiért az a benyomásom, hogy szimpla érdekkapcsolatnál többről van szó. Mintha a látszat ellenére valójában törődnének egymással, azzal, hogy a másik épségben legyen és jól érezze magát, nem csupán azért, hogy be legyen biztosítva a vacsora (Sebastiannak) és/vagy a testőr (Cielnek). Csak az animét láttam amúgy, beleértve a Book of Circust, a Book of Murdert és a Book of the Atlanticot. Nem tudom, hogy a manga kánon további része is ilyesmiről árulkodik-e.

2020. márc. 23. 04:24
 1/3 A kérdező kommentje:
(A kulcsszavak között a Vettelt nem én tettem hozzá a Sebastianhoz, hanem a rendszer automatikusan. :D)
2020. márc. 23. 04:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdek kapcsolat, a lelkét ugyanúgy megkóstolgatná.


Tudod milyen ez?

Amikor fordított psz.-t hasznàlnak az emberen.


Az kell a legjobban, amit nem szabad, nem lesz a tied, te meg jobban sóvárogsz utána.


+

Van olyan fajta pszichés felállás, amikor pl elrabolnak valakit, de empátia alakul ki az elrabló vagy/és elrabolt személy közt.


Egy más szintű kötelék jön létre.


Mint láthattad egy idő után mindegyiknek megfelelt s tetszett a "jelen" felállás.


Neked is jó kérdések jókor merülnek fel 🙃


27/N

2020. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, a Stockholm-szindróma azzal jár, hogy az egyik (tipikusan a megalázott) fél a másikat jó embernek kezdi látni, a körülmények áldozatának, saját magát meg szinte hibásnak azért, amiért az elrablóját/bántalmazóját/akárkijét egy olyan helyzetbe kényszeríti, ahol annak kegyetlenül kell viselkednie, más választása nincs is "szegénynek". Na már most én ilyesmit nem veszek észre sem Cielen, sem Sebastianon, maximum a sóvárgást, amit ugye említettél már. Kb. arról van szó, hogy Sebastiannak kifejezetten Ciel lelke kell, mert ő különleges, Ciel meg minél ízletesebb lélekkel akarja jutalmazni Sebastiant. Egy olyan kapcsolatból, amelynek kizárólag az érdek az alapja, nem kellene következnie annak, hogy Ciel számára Sebastian a legkedvesebb nem e világi "dolog", vagy annak, hogy Sebastian elismeri Cielt egyéniségként, és nem kizárólag úgy hivatkozik rá, mint a vacsorájára. De mint már mondtam, nem olvasom a mangát, lehetnek eltérések simán.

Köszi a véleményt.

(21/L, ha ez számít)

2020. márc. 24. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!