Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az hogy a magyar...

Miért van az hogy a magyar filmekben a színészi játék legtöbbször csapnivaló, viszont a magyar szinkron világviszonylatban is kiváló? Mitől ez a kontraszt?

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert többnyire többször átrágott, agyon erőltetett szövegről van szó, ami nem illik az adott karakterhez vagy nemtom-
2020. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Részben a szövegírók hibája amiatt, amit az előttem lévő válaszolt, részben a rendezőé, ha nem megfelelő, nem elég tapasztalt színészt választ a szerepre, vagy nem magyarázza el jól a szituációt a színésznek. Vagy van amikor tényleg a színészi játék a gyenge. Ezt mostanában Magyarországon a fiatal, pályakezdő színészeknél, színészpalántáknál tapasztalom sajnos, hogy van ritkán egy-két tehetséges, de a legtöbb nem igazán tud játszani. Viszont a középkorú és az idősebb színészeink nagyon erősek.
2020. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ezen már én is gondolkodtam. Ha nem látom a tévét, akkor is tudom, ha éppen magyar film megy, csak a hang alapján. Azért furcsa, mert többnyire azok is furcsán hangzanak, akik remekül szinkronizálnak, vagy színházban jól játszanak. De biztos közre játszik, hogy a szinkronnal ellenben, a filmekben nem csak a hangjukkal kell játszaniuk, az egész arcuk, testük részt vesz a munkában, nehezebb mindenre figyelni. Illetve színházban is más, ott hangosabban kell beszélni, és ami ott természetesnek hat, az a képernyőn nem.
2020. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek, főleg a filmbeli színjátszás minőségének, több oka van (bár meg kell mondjam, őszintén, az elmúlt pár évben egyre több jó magyar filmet látok)

- sok rendező nem tud elvonatkoztatni a színházi színjátszástól, amikor filmet forgat, amikor színpadon egészen máshogy kell játszani, mint filmen, más a célja, más szempontoknak kell megfelelni... ráadásul amilyen kicsi a piac, szinte csak színházi színészek vagy színművészeti iskolát végzettek játszanak a filmekben is, és nehéz azért a színpadi manírokat levetniük magukról

- rengeteg filmben nem is képzett színészek játszanak, hanem egyéb celebek, mert ők éppen jobban be tudják vonzani a közönséget... meg ismerős ismerősei... vagy mert szépek / modellek... most nyilván sarkított példákat hozok, de nem csodálkozom azon, hogy egy Labancz Lilla pl. semmilyen szempontból nem tud minőséget hozni, vagy amikor egy kommersz filmbe kb. mindenféle random celebet behoznak (sportolók, valóságshow-hősök, Jáksó stb,)

2020. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs kontraszt. A szinkron is csak régen volt jó, amíg tisztességes színpadi szinésekkel dolgoztak a stúdiók, de akkoriban még a mahyar filmek is jók voltak.


A mai szinkron viszont már pocsék.

2020. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!