Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Disney-hatalomátvétel...

A Disney-hatalomátvétel (2014) óta készült filmes Star Wars-produktumokból melyiket tartjátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés

A Disney 2014-től vezeti a Star Wars világát, ezalatt ha jól számolom 8 filmes produkciót dobtak piacra (most videójátékokat, könyveket stb. ne számoljuk):

3 számozott film: Ébredő Erő (2015), Az utolsó jedik (2017), Skywalker kora (2019)

2 spin-off élőszereplős film: Zsivány egyes (2016), Solo (2018)

3 sorozat (a Klónok háborúja utolsó évadát ne számoljuk ide több okból): Lázadók (2014-2018), Ellenállás (2018-2019), Mandalorian (2019-)

Ezek közül szerintetek melyik a legjobb, amire azt mondjátok hogy a leginkább Star Wars, és melyik esetleg a legpocsékabb? Sorba rendezni is lehet őket, nem olyan sok.



2020. márc. 25. 23:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%

Személy szerint mindet szeretem azok közül, amelyeket láttam. Egyedül az Ellenállást nem láttam csak.


Ha sorrendet kéne felállítanom, akkor a következő lenne a helyzet. Ez kizárólag élvezeti érték szerinti összehasonlítás, más szempontot szerintem felesleges idevenni, mert sorozatokat nehéz filmekkel összehasonlítani, valamint egyes produktumok jelentősége kisebb, míg a többié nagyobb.


1. Zsivány Egyes

2. Az utolsó Jedik

3. Skywalker kora

4. Solo

5. Mandalorian

6. Ébredő Erő

7. Lázadók


Pocséknak egyiket sem tartom, és mindegyik ugyanannyira Star Wars. Még akkor is, ha emiatt most sokan le fognak engem pontozni :D

2020. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

1.Zsivány Egyes


A többi egy halom sár.

2020. márc. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a Mandalorian és talán a Zsivány egyes volt, amit jónak mondanék.

Nagy Star Wars rajongóként számomra csalódás volt a 3 számozott film.

2020. márc. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Tislerics Máté ***** válasza:
69%

A Ébredő Erő-t!

Bármikor megnézem újra. Nagyon bizakodó voltam akkor még, és egészen a TLJ első előzeteséig gyermeki áhítattal gondoltam arra, hogy milyen lesz a folytatás. A film végén, ahogy Luke ott áll a szikla peremén. Na ez számmora az epikus SW életérzés. De az egész filmnek van egy nagyon jó hangulata, amit imádok.


Aztán jött a kijózanító gyomros, majd a lezáró résszel a kiütést okozó bal-horog. Máig nem sikerült feldolgoznom azt, amit RJ művelt az SW vel. hogyan hagyhatták ezt és miért történhetett meg egyáltalán?! Alig tudtam végignézi a moziban. Vagy ásítottam, vagy fogtam a fejem a sok idétlen geg, vicc, trollkodás és értelmetlen fordulat miatt. JJ próbálta menteni a menthetőt a TROS-al, de nagyon kínos lett végül a próbálkozása. Mintha csak folytatta volna azt, amit elkezdett a TFA-val. RJ filmje viszont már átírta játékszabályokat. Ha a középső rész megmagyarázta volna Rey identitását, vagy felfedte volna a Császár jelenlétét, máris kerek egésznek hatna a trilógia. RJ filmje viszont kilóg a sorból és nagyon más irányba viszi a történetet. Szóval az egész egy nagy átgondolatlan katyvasznak tűnik miatta.


A zsivány jó volt, de számomra sok érdektelen szál is fut benne. A film végi pár perc az viszont olyan laza és gigászi, hogy mindent megbocsájtok miatta. Háttérben bármikor mehet, mert tényleg jó azért...


A Mandalorian is hasonló nekem. Sok az uncsi rész benne, de vannak olyan nosztalgikus és tényleg rajongók által rajongóknak készült részek, jelenetek, amik igazán megmelengetik a szívemet. Meg van egy 90-s évekre jellemző sorozatos (Sliders, Knight Rider, Xena, Herkules, stb...) beütése, ami tovább növeli a nosztalgia faktort. Újra nem nézném az egészet, de háttérzajnak ez is tökéletes lenne.


A lázadok, ellenállás egyáltalán nem érdekelt. Kicsit gyermetegnek tűnik. (bár ki tudja, lehet egyszer rászánom magam és elkezdem.)

2020. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
A Zsivány egyest. A többi vagy nem tetszett, vagy nem láttam.
2020. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%
A dizni csak a könyvek/képregények terén tudott újítani,a filmekkel bukott.
2020. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

"a filmekkel bukott"


Egyedül a Solo volt bukás pénzügyileg. Az összes többi nyereséges volt, a számozott részek pedig az előzménytrilógiát is túlteljesítették pénzügyileg, még az inflációt rászámolva is. Ez nem bukás, legfeljebb neked nem tetszett. De az nem egyenlő a bukással :)

2020. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
39%

Kövezzetek meg, de szerintem fantasztikus lett a Skywalker kora. Gyakorlatilag mindent megkaptunk benne ami egy jó SW filmhez kell.

Ami legkevésbé tetszett, az a Solo, de arra sem mondanám hogy rossz, csak épp nem volt annyira jó, mint a többi.

2020. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

A gazdasági bukás nem egyenlő a valós bukásal,de ezt egy diznifan nem értheti.


40 év múlva ki fogja idézni a Star wars 7-8-9 részekben szereplő mondatokat?,vagy egyáltalán ki emlékszik arra hogy mi volt az ep 7 története?

2020. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

"40 év múlva ki fogja idézni a Star wars 7-8-9 részekben szereplő mondatokat?,vagy egyáltalán ki emlékszik arra hogy mi volt az ep 7 története?"

Akik szeretik, nyilván.

2020. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!