Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Texasi Lánfűrészes lesz új rész?

Magasházy Ferenc kérdése:

Texasi Lánfűrészes lesz új rész?

Figyelt kérdés
Úgy ért véget az Örökség, hogy megtalálta a lány a levelet és az unotesóját, Bőrpofát..és úgy zárult le, hogy a levélben az volt, hogy a csajról kiderült hogy ő is Sawyer, Idyt Sawyer és csak Ő él meg a Börpofa (Jedidiah Sawyer)...A végleges zárás az volt, hogy...Idyt eljött a te időd..
2020. márc. 27. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a jogtulajdonosokon és a bevételeken múlik.Nem teljesített túl jól az új rész, ezért nem biztos, hogy a producerek (akik ugye a pénzt adják) belefektetnek. De nem lehet tudni. A cliffhanger (nyitot vég) a horrorfilmek egyik alap sémája, akkor is alkalmazzák, ha nem terveznek új filmet, mert ezzel nyitva tudják hagyni a kaput, ha mégis, pár év múlva összejön rá pénz, akkor megcsinálják.


De volt már rá példa, hogy teljesen új alapokra helyeztek sorozatot, pl a Friday the 13th sorozatnál. Az első négy rész konzekvens egésznek tekinthető, jött egy ötödik,ami ugye... (de nem lövöm le a poént), aztán a hatodik fejezetben egyszer csak visszaléptek párat és egészen a tizedikig azt az irányt vitték.

2020. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Letudnád nekem írni ezeket a pétek 13 részeket? igazán tetszik amit írtál és én eleve szeretem azt a filmet egyet kivéve Jason vs Freddy..de megnéztem a a 2009-est azt hiszem...ami nem tudom hova tartozik :DD
2020. márc. 28. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:

A jason vs freddy az már egy crossover, igazából nem is nagyon tartozik a sorozathoz.


ugye az 1980-as Péntek 13 az alap. Nagyon nagy siker lett, 550ezer dollárból forgatták és közel 80 milliót hozott!!! (1980-ról beszélünk ugye!)


Egyből jött a második rész, ami szintén nagy siker lett.


A harmadik részt 3D-ben forgatták (akkor lett újra divat a 3D, először az 50-es évek elején forgattak 3D-s horrorokat) ez ugye a piros-kék szemüveges 3D, nagyon látványos, pl kiáll a vasvilla nyele a képből stb...


a negyedik rész ennek a szakasznak egyfajta lezárása, kifejezetten jó lett. Az is lett a címe, hogy The Final Chapter, azaz a végső rész.


Az ötödik rész címe New Beginning -azaz új kezdet, de ez egy kakukktojás film - mint ahogy az első is bizonyos tekintetben, ha láttad, akkor tudod, hogy miben különbözik a többi résztől - nem fogom lelőni :D. Érdekes film, de... szóval ha megnézed tudod majd, mire értem.


Aztán ezután kicsit lejtmenet jön, DE maga Jason itt lesz überbrutálelpusztíthatatlan karakter, a 6. rész a Jason él, ez tekinthető új sorozatnak is a sorozaton belül, bár sokan a 7. 8. 9. részt tekintik új szériának a szérián belül. (ezekben már Kane Hodder játssza Jasont) elborult, de jó slasher filmek, sok halállal és Jason tényleg már egyre erősebb. 1993-ban jelent meg a 9. rész, ekkora már a slasher éra teljesen lecsengett, a horror nem volt már divat a moziban.


Aztán jóval később a Jason X (Jason 10) pedig már az űrbe kerül, igazából közepes lett, de ha rajongó az ember tetszik neki. Ez 2002-es.


A freddy vs Jason mint írtam crossover film,azaz összemossa a két karaktert, nézhető, de... na ja.


Aztán lett egy remake 2009-ben, de az nekem nem tetszett.


Én a 80-as évek slasher szériáit (horror sorozatait) ismerem nagyon, kedvenceim, sokat foglalkoztam velük.


Ezek a horror "sorozatok" futottak anno Halloween, a Péntek 13, Stepfather (személyes kedvencem), Slumber party massacre, Prom Night, Maniac Cop, Gyerekjáték, Silent Night Deadly Night (legjobb karácsonyi horrorok között van a sorozat), Sleepaway camp (Ennek ha még nem láttad az első filmjét, nézd meg, DE ÚGY, hogy nem olvasol utána semmit!), Rémálom az Elm utcában és sorolhatnám!


A 80-as évek a slasher horror évtizede volt, nagyon sok film jött ki a témában.

2020. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!