Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne megszerettetni az emberekkel a némafilmeket?

Figyelt kérdés

Rengetegen tartanak a némafilektől, pedig rengeteg alkotás mind a mai napig időtálló és élvezhető maradt, sőt olyan is, ami kifejezetten látványos.


Néhány példa:

A Trip to the Moon (1902)

The Great Train Robbery (1903)

Intolerance (1916)

The Kid (1921)

The Phantom Carriage (1921)

The Cabinet of Dr. Caligari (1920)

Nosferatu (1922)

Safety Last! (1923)

Sherlock Jr. (1924)

Battleship Potemkin (1925)

The Gold Rush (1925)

The Phantom of the Opera (1925)

The General (1926)

The Lodger: A Story of the London Fog (1927)

Metropolis (1927)

Napoléon (1927)

Sunrise: A Song of Two Humans

The Passion of Joan of Arc (1928)

An Andalusian Dog (1929)

City Lights (1931)


A fent írt alkotások jelentős része viszonylag könnyen fogyasztható, szórakoztató és/vagy érdekes, esetleg látvágyos annyira, hogy megragadja az átlag néző figyelmét is.


2020. márc. 30. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Miért kellene megszerettetni? Akit érdekel az nézi, akit meg nem az nem. Ennyi. Miért kellene akár ezt, akár bármi mást ráerőszakolni az emberekre? Amúgy meg a mai kor emberének, aki Marvelen meg Star Warson nevelkedik a némafilm már nem szórakoztató.
2020. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megszerettetni valamit nem egyenlő a ráerőszakolással, a kettő messze áll egymástól. Mint az irodalomban és más művészeti ágakban, a mozgóképek világában is vannak olyan alkotások, amelyek kortalanok, és amelyeket nem szabad elfelejtenünk.


Szerintem sok ember kifejezetten élvezné ezen alkotásokat is, csak át kell lépni a megszokott komfortzónájukat. Ezt követően lehet kifejezetten élveznék. A Metropolis c. film nélkül pl. nem lenne Blade Runner, de a Tim Burton féle Batman is teljesen más lenne. Ráadásul Burton munkássága nem is biztos, hogy létezne a német expresszionizmus műve nélkül.

2020. márc. 30. 13:51
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Annyit még hozzátennék, hogy én is Star Wars filmeken nevelkedtem, de nem jelenti, de később változott az ízlésem, érdeklődésem, ezzel más is lehet így.
2020. márc. 30. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha valakit nem édekel valami, de te megpróbálod ráerőltetni, annak sosem lesz jó vége.
2020. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Még mindig nem eröltetésről van szó, sokkal inkább arról, hogy néhány alkotás nagyobb figyelmet kapjon, ezzel felkeltve az emberek érdeklődését.
2020. márc. 30. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem kíváncsi valamire, de te csakazértis meg akarod ismertetni vele, az erőltetés.
2020. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Szerintem rosszul látod, mi abban az erőltetés, ha valaki ír egy ismertetőt, amit megoszt másokkal, ha szimplán beszél róla?


Amennyiben valaki nem igazán ismer egy adott területet nem jelentheti ki biztosra, hogy nem érdekli, az én figyelmem is az keltette fel a némafilmek iránt, hogy láttam egy videót a Metropolis c.filmről, míg korábban egy számomra érdektelen terület volt. Amennyiben nem magam akadtam volna rá hálás lennék annak, aki megosztotta velem.


Népszerűsítés alatt nyilván nem arra kell gondolni, hogy olyan embereket próbálok rávenni, hogy nyissanak, akik már világosan kifejezték, hogy nem érdekli őket.

2020. márc. 30. 19:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne kijelenteni? Én például soha nem hallottam Justin Bieber egyetlen számát sem, viszont tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nem érdekel. Nem is akarom megismerni a számait, mert egyszerűen nem érdekel. Ha pedig valaki elkezdene kiselőadást tartani vagy ajnározni nekem, azt minden további nélkül erőltetésnek venném, hisz ha valami nem érdekel, akkor az sem érdekel, hogy akiket érdekel, őket miért igen.
2020. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Fura, hogy minden válaszoló már most úgy érzi, hogy rájuk akarod erőltetni ezeket a filmeket, és mielőtt még ilyesmi történne, tudatosan nem is akarják megérteni azt, amit mondani akarsz. Egy ilyen közeggel nem is fogsz tudni megszerettetni semmit. Érdeklődés és nyitottság minimum kell ezeknek a filmeknek a megismeréséhez és megszeretéséhez, de önmagában még ez sem elég.


A mai filmekhez szokott emberek nagy része nem is érti ezeket a filmeket, nem tudja követni, mert más fajta történetmeséléshez vagyunk szokva. Mint ahogy az ősfilmekhez szokott közönség többsége se tudná követni a mai filmeket. Ez nem butaság, egyszerűen csak más az, amit "megtanultunk".


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Azt gondolom, hogy egy olyan réteg képes megszeretni ezeket a filmeket, akik komolyabban érdeklődnek a filmtörténet iránt. Akik kíváncsiak arra, hogy mi miből lett, hogy hogyan épült fel az, amit most ismer. Ha ez megvan, akkor néhány némafilm megnézése után meg tudja látni ezeknek a filmeknek a finomságait. Kialakulhat egy érdeklődés az iránt, hogy a hang hiányában mit, hogyan tudtak csak képekkel átadni. És ezt bizony lehet élvezni.


És hogy mi a módszer, amivel rávegyél embereket erre? Hát beszélgess velük. Ajánld a filmeket és a hozzájuk tartozó szakirodalmat. Írj blogot. Csinálj videót.

2020. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Marketing, Möcsendájz, Pina és csöcs, robbanás, vér.
2020. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!