Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok jó szovjet filmeket?

Ajánlanátok jó szovjet filmeket?

Figyelt kérdés

Beleástam magam a témába és nagyon lelkes lettem, külön öröm, hogy szinte mind elérhető angol felirattal a Moszfilm YouTube csatornáján jó képminőség mellett.


Tarkovsky művei eleve tervben voltak, de szívesen látnék olyan filmeket is, mint a Patyomkin páncélos (1925), a Arzenál (1929), Aelita (1924), A jégmezők lovagja (1938), Ember a felvevőgéppel (1929), Rettegett Iván (1945), Jöjj és lásd! (1985).


Szívesen hallok bármit, amit jónak ítéltek meg, lehet háborús, történelmi téma, romantikus film, és bármi más.


2020. ápr. 6. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a sci-fivel hogy állsz, de a Planeta Bur számomra alapmű. Igaz, tudományosan ma már elég nagy butaságnak tűnik, de amikor készült, akkor még nem rendelkeztünk azokkal az ismeretekkel, ami maitt a film alaptörténete végülis lehetetlen. De direkt nem fogalmazok érthetőbben, nem akarok spoilerezni, ha netán megnéznéd. :)
2020. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó pár évvel ezelőtt az M2-n éjjel 1:30 környékén vetítették a Lebegés című 1982-es szovjet filmet. Nem tudom, hogy nézte-e rajtam kívül bárki is ebben a sávban, de nekem nagyon tetszett. Volt valami különös hangulata, ami megfogott. Fogalmam sincs, hogy miért. :)
2020. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kétéltű ember
2020. ápr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ballada a katonáról( A zsűri különdíját nyerte az 1960-as cannes-i filmfesztiválon, elnyerte és a Brit Film- és Televíziós Akadémiától a legjobb filmnek járó díjat is (1962). 1962-ben Oscar-díjra jelölték a legjobb forgatókönyv kategóriában. )
2020. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld mindenki. Várok további ajánlásokat is. :)
2020. ápr. 6. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
A hazáért harcoltak is ajánlatos. Igaz, hogy sorozat, de a Fekete macska bandája is elég jó alkotás, na meg a Tavasz 17 pillanata.
2020. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!