Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Transformers jobb film mint...

Simon Petrikov kérdése:

A Transformers jobb film mint a Godzilla II - A szörnyek királya?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 8. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Miben? Kinek?
2020. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Leginkább azoknak a véleménye érdekel, akik egyik franchise-nak sem a rajongói.
2020. ápr. 8. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek hasonló bajai vannak. A címszereplő(k) háttérbe szorítása, érdektelen és erőltetett emberi cselekményszál, felesleges szereplők tömkelege, az akciójelenetek zavarosak, a vágás túl gyors, tele vannak idióta alpári humorral. Legalább a Transformers nem irtózik attól, hogy az akciót nyílt, világos fényben mutassa, de igazándiból mindkét filmből ki lehetne vágni jó fél-egyórányi anyagot, és máris nézhetőbbek lennének.

A fő különbséget a készítők hozzáállásában látom. Michael Bay utálta a Transformers-t és nem akarta elvállalni a filmet, csak miután Spielberg, a Paramount és a Hasbro ráerőltette. Nem érdeklik a rajongók, több oldalról is támadta a franchise-t, és a fanoktól halálos fenyegetéseket kapott már azelőtt, hogy a film elkészült volna. A Transformers rajongók jelentős része gyűlöli őt és az összes filmjét, és támadják azokat, akik szeretik. Michael Dougherty kiskora óta Godzilla megszállott, teljesen otthon van a filmekben és a rajongótáborban. A Godzilla fanok jelentős része isteníti őt és a filmjét is, és támadják azokat, akiknek nem tetszett.

Mindkét film nagyon átírta az alapanyaguk mitológiáját, de míg a Transformers készítői arra építettek, hogy a rajongók helyett a nagyközönséget hálózzák be, a Godzilla II szinte kizárólag a rajongóknak szólt. A Transformers-ben sok szereplőt a felismerhetetlenségig megváltoztattak, de azért volt pár újító ötletet is benne, amik azóta beivódtak a franchise-ba. Egy egészen új közönséget vonzottak be, és a látványvilág is olyan volt, amilyet korábban nemigen láttunk. A Godzilla II szörnyei felismerhetők, kevesebb az újítás, de a film nehezebben befogadható azok számára, akik nem jártasak a franchise-ban, és a látványvilágban sincs semmi érdekes, mert ma már a csapból folynak a hasonló világlerombolós blockbuster filmek. A legtöbb rajongó viszont nagyon, nagyon imádja, szóval ha őket kérdezed, akkor azt fogják mondani, hogy ez az ezerszer jobb film.

2020. ápr. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legelső tranaformersre gondolsz?


A legelső transformers szerintem jobb a Godzilla II-nél, DE...


A Godzilla II nagyon el lett rontva! Annyi mindent akartak benne megmutatni, hogy egy óriási katyvasz lett. Élvezhetetlen. Van egy-két jó momentuna és annyi. De azt is tegyük hozzá, hogy a Transformers film-sorozat legjobb részével hasonlítottuk össze (Ha az Űrdongót nem vesszük ide, mert az nem úgy csatlakozik hozzá, ahogyan a többi). A Transformers film-sorozat egyáltalán nem jó, én egyszer végignéztem 5 nap alatt az 5 részt, hogy felfrissítsem az emlékeimet és 3-4 nap múlva nem tudtam elmondani, hogy mit láttam benne. Nem köti le a figyelmet, unalmas annak ellenére, hogy élvezhetetlenné van vágva. A Godzilla univerzuma legalább még nincs elcseszve, ott az első godzilla még élvezhető volt, a Kong pedig szerintem jó is! :)

2020. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!