Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter és a halál...

A Harry Potter és a halál ereklyéinek a végén Narcissa miért szólítja Draconak Harryt?

Figyelt kérdés
Nem tudom a könyvben hogy van, de amikor a Tiltott Rengetegben Voldemort halálos átkot szórt Harryre akkor Narcissa megy oda hozzá és súgja neki hogy "Ugye él még Draco?" Ezt sose értettem hogy miért nevezi Draconak:D Meg egyáltalán miért ő ellenőriz egy ilyen fontos dolgot, miért nem személyesen Voldemort?

2020. máj. 21. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiát szólítja Draconak, ő érdekli, nem Harry.
2020. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi, ezt nem értem? A fia nincs is a közelben annál a jelenetnél. Harry fekszik a földön látszólag holtan és akkor megy oda hozzá és kérdi hogy ugye él még Draco?
2020. máj. 21. 11:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Harrytől kérdezi, hogy életben van-e a fia. Mi nem világos?
2020. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De miért azt kérdezi hogy Draco életben van-e? Mi történt akkor Dracoval? Nem az a lényege a jelenetnek, hogy ellenőriznie kell hogy Harry tényleg meghalt-e? Kérdezi tőle hogy "Ugye él még Draco?", aztán feláll és mondja hogy "Meghalt".
2020. máj. 21. 12:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor Harry bekapta a gyilkos átkot, akkor ugye nem halt meg és Narcissa ellenőrzi.

Ekkor kérdezi meg ugye, hogy „Ugye él még Draco? “ itt Harry bólint és ugye Narcissa tudja, hogy él a fia és él Harry is.

Utána feláll és azt mondja „Meghalt “, mert tudja, hogyha azt mondaná, hogy Harry él, akkor megölnék. Narcissa csak a fia miatt aggódott, de valamennyire Harry sorsa is érdekli, mivel, miután megtudta, hogy Draco él simán mondhatta volna, hogy „Potter él, kill him“.

2020. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát #5-ös vagyok.


Nem Harryt szólította Draconak, hanem Draco felől érdeklődött.

Olyan, mintha azt kérdezte volna, hogy „ A fiam életben van? “

2020. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, de még mindig nem világos, hogy miért Harrytől érdeklődik Draco felől? Egyáltalán miért volt oka ezt megkérdezni tőle, mit csinált Draco akkor hogy ez kérdés legyen?
2020. máj. 21. 12:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel egy hatalmas csata volt éppen a suliban, ahol a gyereke tanult elég valószínű, hogy érdekli mi van a fiával. :D

És azért kérdezte Harrytől, mert Dracot Harryék már megmentették, ha emlékszel.

És Narcissa nem is akarta ezt az egészet igazából. Nem akarta, hogy a fia halálfaló legyen stb stb.

Van még kérdésed? Óriási Harry Potter rajongó vagyok :D


#5-ös

2020. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jaj tényleg, erre nem is gondoltam hogy azért kérdezi, de így már világos köszi :D

Na akkor lenne még két kérdésem. 1. Voldemort miért nem ellenőrizte le maga hogy tényleg meghalt-e Harry? Elvégre ez számára nagyon fontos volt.. Ez nekem elég nagy bakinak tűnik, egy Malfoyra bízott egy ilyen feladatot és elhitte neki úgy hogy meg sem győződött róla? Meg amilyen nagy varázsló, nem igaz hogy "nem érezte" hogy Harry él igazából.

2. A filmből az jön le hogy Voldemort nagyon utálja a Malfoy családot, legalábbis Luciust biztos, szinte minden részben megalázza, elveszi a pálcáját a végén, kérdezi tőle hogy "Hogy bírod elviselni magad?" stb. Jó oké, sok mindenkivel ilyen, de vele különösen. Ennek mi az oka, mit csinált régen Lucius amiért ennyire berágott rá Voldemort?

2020. máj. 21. 12:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 Egyrészt Lucius hülyesége miatt veszítette el az egyik horcruxát, másrészt a minisztériumi csatát Lucius vezette és elvesztette, ami egy halálfaló életébe és sok szabadságába került.
2020. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!