Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a doramákat? Ha...

Szeretitek a doramákat? Ha igen, miket néztek, mely ország a kedvenc?

Figyelt kérdés
Én már nagyon-nagyon-nagyon régóta imádom a doramákat, azaz a távol-keleti sorozatokat. Japánnal kezdtem, de aztán néztem sok dél-koreait is (belőlük már sajnos kiszerettem), majd jött Taiwan, Thaiföld, Hongkong, Malajzia, most pedig a kínai sorozatokkal ismerkedem. Jelenleg ezeket szeretem a legjobban.

2020. máj. 28. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs velük bajom, de sosem kerestem kifejezettem doramát, amit nézhetnék. Most egy barátnőm rávett, úgyhogy a Mo Dao Zu Shi élőszereplős változatának kellős közepén vagyok - a véleményem (nyilván nem a teljes műfajra kivetítve, mert csak egy sorozatról van szó), hogy kicsit extra tud lenni, amitől néhol nehéz komolyan vennem (elsősorban CGI, wire stunt szinten), de összességében kreatív és élvezetes.
2020. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a jó, hogy a doramák között is rengeteg fajta van az akciótól kezdve a családin át a horrorig. A wuxia csak egy műfaja az egésznek, egy igen pici szelete. Bár tény, hogy Kínában az egyik legnépszerűbb műfajnak számít. Amúgy a The Untamed az én egyik nagy kedvencem. :)
2020. máj. 28. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Én koreai doramákat nézek. A romantikus sorozatoktól már kicsit csömöröm van, úgyhogy mostanság rákattantam az OCN-en futó krimi/thriller/horror sorozatokra. De egyébként mindenféle k-dramát nézek, romantikus, fantasy, történelmi, és a legbuggyantabb vígjáték egyaránt jöhet. Úgy vélem a koreai sorozatok többségében nagyon jók, igényesen vannak megcsinálva, a színészi játék kimagasló, a koreaiak nagyon jók abban, hogy átadják az érzelmeket, a látvány meg gyönyörű ezekben a sorozatokban, komolyan, egyetlen amerikai sorozatban sem látni ennyire szépen megkomponált jeleneteket.


Jó persze, van gagyi itt is, nem egyet félbehagytam már, mert nem tetszett, de többségében tényleg nagyon jók.


Az idei sorozatok közül eddig a Crash Landing on you, az Itaewon Class, a Kingdom és az Extracurricular a kedvenceim, a saját műfajában mindegyik abszolút kiemelkedő.

De ezeken kívül még rengeteg van, amiket szeretek, a régebbi sorozatok közül is.

2020. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!