Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a jobb sorozat szerinte...

Melyik a jobb sorozat szerintetek, a Vikingek vagy a The Last Kingdom?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kissé elfogult vagyok, ezért a véleményem nem igazán objektív :D

A sorozatok indulását nézve, nagy különbség van ,ez tagadhatatlan. A Vikingek egy erősebb sorozat, jobb megoldásokkal, erősebb karakterekkel. Végig egyenletes, bár a 3. évadban fellelhető változás.

A The Last kingdom sorozatnál látszik hogy tipikus BBC sorozat, nekem az eleje nagyon "angol"

Az elején még szemmel látható a hátránya, de van egy előnye a sorozatnak. Minél többet nézed, minél előbbre halad az évad, annál jobban teljesít,annál erősebbek a karakterek. Lehet azért mert a netflix is beszállt vagy több lehetett a forgatásra szánt költségvetés, de minden kinőtte magát. A csatajelenetek nagyobbak, a színészek is hihetőbbek, és nem fogják vissza a látványt sem erőszakban, sem erotikában( a trónok harcánál bejött) Uhtred egyre szimpibb, keményebb,és azt vettem észre hogy attól tartok már hogy kiírják valamelyik kedvencem. Mert itt bizony megesik hogy néhány fej leesik. Hogy melyik jobb, nem tudom. De hogy melyik tetszik nekem jobban? Egyértelműen The Last Kingdom :D Bocs a terjedelmesség miatt. Nagyon várós az új évad. Destiny is all :D

2020. máj. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Én a vikingeknél tapasztaltam hasonlót, az nagyon bejött. A The Last Kingdom-ot még nem láttam de még akarok nézni:)
2020. máj. 30. 14:04
 3/5 A kérdező kommentje:
*meg akarom
2020. máj. 30. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Én mindkettőt szeretem, viszont a vikingek utóbbi pár évada már nagyon szappanopera. Túl van nyújtva, rengeteg az üresjárat, az elbarmolt történetszál. Az első három évadnál még nem volt ilyen. Utána jött Ragnar ripacskodása, amikor elkezdett laposodni, aztán szerencsére a jól felvezetett halála és annak következményei újra felhúzta a sorozatot. A fiai jó karakterek és viszik a sorozatot nélküle is, ebben zseniális a sorozat. Emellett viszont sok az olyan rész amin csak a fejemet fogom. Persze nem süllyedt még le a Trónok harca színvonalára, mert mindig amikor csalódok valami miatt (általában az évadok elején), utána történnek olyan dolgok amik újra felhúzzák a cselekményt.

A Last Kingdom évadról évadra jobb lett eddig. Az elején még érződött, hogy nincs akkora költségvetés ami megengedné hogy igazán nagyszabású legyen, viszont kihozta a maximumot belőle. Voltak persze kisebb-nagyobb hibák ezekkel az évadokkal, de mióta átvette a netflix, sokkal jobb. A 4. évad már közel tökéletes volt. Remek karakterek, jól működő dráma, intrika, látványos, hiteles csatajelenetek.

Mindkét sorozatot szeretem, de nálam a Last Kingdom a nyerő.

2020. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

SPOILER MIND A KETTŐ SOROZATRA


A Vikingeket imádtam, 1-3. Évadig majdhogynem 10/10 aztán most már ott vagyok, hogy rühellem ha arról beszélnek. Az ötödik és a hatodik évad eddigi része egy nagy nulla, Ragnar halálával a sorozat meghalt.

The Last Kingdom pedig a másik véglet, az első rész után majdnem abbahagytam annyira közepesnek ítéltem, de életemben nem csalódtam akkorát, imádom azt a sorozatot, Uhtred és Alfred kapcsolata valami csodálatos volt, és a harmadik évadra csúcsosodik ki, a 3x9 pedig talán az egyik legjobb sorozat rész amit valaha láttam (Uhtred és Alfred utolsó beszélgetése Anglia jövőjéről tökéletes volt, és ahogy két öreg barát megbocsátott egymásnak pedig kettőjük kapcsolatát valami olyan szintre emelte amilyen Ragnar és Athelstané sosem lehetett).

Összességében én is a TLK-t ajánlom, egyik kedvenc sorozatommá vált, nem beszélve arról, hogy sokkal történelem hűbb, mint a Vikingek ami már-már fantasy volt sem minthogy történelmi.

2020. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!