Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van arra lehetőség hogy egy...

Van arra lehetőség hogy egy letöltött sorozatot a hozzá letöltött felirattal meg tudjam nézni média program nélkül, tv-n is pendrive-ról ? A részleteket leírom a megjegyzésben.

Figyelt kérdés

Van egy adott formátumú sorozat/film letöltve a gépemre, általában .xvid formátumú. Le szoktam tölteni hozzájuk feliratot .srt formátumút. Így ezzel gépen tökéletesen elboldogulok, megnyitok egy média programot, ott elindítom a filmet, és a menüben minden programnak van olyan hogy felirat kiválasztása és be lehet tallózni hozzá, és kész. Viszont ha tv-n akarom megnézni így, és beleteszem egy mappába a sorozatot meg a hozzá tartozó feliratot, a tv menüjében a felirat menüben nem tudom kiválasztani úgy, mint mikor eleve feliratos filmet szedek le a netről, ott be tudom állítani a tv-n is hogy legyen-e felirat és ha igen melyik.

A tv-m nem okos tv, 8 éves 1080p-s, eddig nálam minden formátumot gond nélkül lejátszott.



#felirat #felirat beállítás
2020. jún. 4. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

ugyan az a film címe mint a feliraté?


film: enkicsiponim.xvid

felirat: enkicsiponim.srt


a legtöbb TV nem fogja neked betölteni a feliratot, ha nem egyezik

2020. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, így működik!

Viszont most felvetődött még egy probléma :)

A tv a feliratot fehéren, lenn középre nekem túl kicsi méretben írja ki.

125 cm-es a tv, 3-4 méterről nézem, zavaróan kicsi a felirat, plusz még az se ártana ha a fehér betűknek fekete háttere lenne.

Számítógépen a programokban van ezer féle beállítás hogy mekkora méretű legyen, milyen színű, stb.

Gondolom ez már tv-n múlik, az enyém egy 8 éves grundig, már akkor is az olcsóbb kategória volt.

Ha tv-n úgy szeretném nézni felirattal ahogy az én igényeimnek megfelel gondolom be kell ágyaznom a feliratot eleve a video file-ba, egyesíteni vagy hasonló, annyira profi nem vagyok benn.

Esetleg vannak ilyen programok amikkel ezt meg lehet tenni, ott a programban pedig beállítani hogy mekkora legyen a felirat, milyen színű, akarok-e neki fekete vagy szürke háttere ?

Az első választ mindenesetre köszönöm még egyszer !

2020. jún. 4. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:

sajnos ezt nem tudom, de hátha valaki meg tudja válaszolni


nekem lehet a TV-n ezeket állítani, 6éves Samsung és 2 éves LG

2020. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért köszi a késői választ ! :)
2020. jún. 4. 23:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!