Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vetemedett odáig Ozai...

Miért vetemedett odáig Ozai hogy megégesse a saját fiát, Zukót. Miért tesz valaki ilyet a saját gyermekével?

Figyelt kérdés

Borzalmas lehetett Zukónak fájdalmas égési sérüléssel megalázottan fetrengeni a földön.

Egyébként Zuko lát rendesen a bal szemével?


Iroh miért nem lépett közbe, ő legalább szerette Zukót? Ehelyett csak elfordította a fejét.

Van olyan szereplő a sorozatban Iroh-on kívül aki sajnálja Zukót amiért ilyen kegyetlen dolgot tett vele Ozai.



2020. jún. 16. 23:00
 1/2 A kérdező kommentje:
És milyen hatással volt Zuko életére a trauma?
2020. jún. 16. 23:02
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az apja túlságosan nagyravágyó, rögtön miután rossz hírek érkeznek a gyászoló testvéréről (Iroh), a helyébe akar lépni.

Miután elérte célját, és ő a tűz ura, semmilyen fajta becsületsértést nem visel el, saját személye elleni tiszteletlenségnek veszi fia közbeszólását is.

Az hogy ilyen, és hogy képes fiával ilyet tenni, valószínű abból vezethető le, hogy neki sem a legjobb apa jutott, valamit, hogy szeretne minél jobban megfelelni, felülmúlni saját apját.

Azért is lehet fiával szigorúbb, mert ha ő kudarcot vall, az még rosszabb fényt vet rá mint uralkodóra.

Szerintem lát, de erről nem beszélnek. Gondolom ha nem látna, azt megemlítenék.

Abban a helyzetben Iroh is szinte tehetetlen volt, gondolj bele ha fia felszólalását tiszteletlenségnek vélte, és ez járt érte, Iroh mit kapott volna...

És akkor még lehet, hogy nem alakult teljesen azzá az Irohvá, akit ma ismerünk.

Az egyik részben börtönbe zárják Katara mellé, akivel miután beszélnek felajánlja, hogy segít begyógyítani sebét az északi víz törzsétől kapott varázs (nem tudom magyarul ez mi, de az amiben a koik úsznak) vízzel. Ez részben azért is lehet mert együtt érez vele, mikor megtudja, hogy ő is elvesztette az anyját.

Néhány epizód szereplő, akikhez közelebb kerül említik, hogy sajnálják, illetve miután az Avatar csapatba kerül, gondolom a többiek is együtt tudnak vele érezni.

(Ha engem kérdeztek, akkor én örültem volna ha végül ők ketten jönnek össze, de ez más téma.)

A trauma erősítette benne a megfelelni vágyást, és részben bűntudatot is kialakult benne, de ezeket az alap családi háttér váltotta ki.

2020. jún. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!