Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem jobb/szórakozta...

Csak szerintem jobb/szórakoztatóbb a Fallen (Támadás a fehér ház ellen) széria, mint a John Wick?

Figyelt kérdés
Szeretem, imádom a JW filmeket, de a Fallen filmek szerintem sokkal epicebbek és szórakoztatóbbak. Ha belegondolunk, a John Wick sztorija egy fokkal sem különb, mint a Fallen filmeké. A John Wick valamiért sokkal mainstreamebb alkotás lett az emberek szemében (IMDB 7,5), mint a Fallen mozik (6,4). Mike Benning számomra A nagybetűs akcióhős az elmúlt 10 évből, míg John Wicknél azért ennyire durván nem érzem ezt. Aki azt gondolja, hogy trash mozikat nézek, és odavagyok a pátoszos amerikai nyáltengerekért, közlöm nem. Die Hard trilógián, Pusztítón, Kobrán, Vörös Zsarun, Terminátoron és társain nőttem fel. Tudom, hol kezdődik a jó akció film. És bár imádom a John Wicket, a Fallen szérián mégis sokkal - sokkal jobban tudok szórakozni. Úgygondolom, hogyha a Fallen filmek folytatásai bőr lehúzások, akkor a John Wick moziké is. Hisz gondoljunk csak a Chapter 2 semmiből előrángatott semmilyen sztorijára...

2020. júl. 29. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából mindent leírtál. :)


Én nem vagyok nagyon nagy akciófilm kedvelő, így számomra sem a John Wick, sem a Fallen filmek nem kedvenceim.

Ha te úgy vagy vele, hogy számodra többet adnak/jobban tetszenek a Fallen filmek, akkor neked olyan az ízlésed.

Szerintem ezzel semmi baj nincs.


Nekem egyébként nem nyerte el a tetszésemet a John Wick széria, szerintem ez inkább csak amolyan nosztalgia hullámvasút vagy nem is tudom, hogyan írjam le. Fejlettebb techikával leforgattak egy pörgősebb 90-es évekbeli akciófilmet. Kb ennyi a John Wick. Látványos akciójelenet, kevés sztori egy kissé elfeledett, de annál kedveltebb színésszel a főszerepben, akit a nagyközönség megkedvelt.


Számomra a John Wick első része tetszett, a második és harmadik pedig pár új akció jelenettel megfűszerezve ugyanazt a szintet hozza, ergo kicsit feleslegesnek érzem, de mivel hozza a kellő pénzt és szeretik az emberek, így már 3 film is készült belőle.


Nekem a Fallen filmek összességében egy fokkal jobban tetszenek, de pl a második részében mérhetetlenül sok a káromkodás, mintha koncepció lett volna, hogy minden második mondatában káromkodjon Benning.


A hangulata/látványvilága a John Wicknek sokkal jobb, meg jobban koreografált akciójelenetei vannak, de mint mondtam nem vagyok akció fan, így én kevésbé tudom értékelni, mint mások, de ez nem vesz el a film értékéből, csak engem nem nyűgöz le.


Összességében a John Wick szériát jobbnak látom, de nem élvezem jobban.

Ha már imdb, Nekem 7-6-7 imdb-n a Fallen filmek és 7-7-6 a John Wick filmek (a harmadik már nagyon túlzás volt).

2020. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mike sokkal badasebb, remek egysorosokat kapott itt ott, míg John Wick nemszól semmit csak gyilkolászik, lövöldözik. Arról nem is beszélve hogy a John Wick esetében a bunyók is olyanok mint egy modern Jackie Chan filmben vagy nemtudom. A 3. végén is 20 percig verekszik azzal a két szerencsétlennel, szerintem ez egyáltalán nem szórakoztató. Meg ezek az erősen kiemelt színek, mindenki bérgyilkos.. Szóval jah azért ne legyünk ottsem elragadtatva. A Fallen filmek meg televannak feszült adrenalin dús jelenetekkel, gondoljunk csak a 2. részre mikor menekítik az elnököt. A 3. részt most néztem meg, és az is nagyon ütős a maga módján. Főleg mikor az alagút robbantó fater bekeményít az erdőben.. Szerintem hatalmas jelenet sor volt.
2020. júl. 29. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

De nem is szabad egy lapon említeni őket, oké, hogy akció mindkettő, de akció filmek között is van stílusbeli különbség. Értem, hogy neked nem tetszik, ennek hangot is adtál a kérdésben és most itt is. Mint írtam, az égvilágon nincs ezzel semmi baj. Ne érdekeljen, hogy imdb-n kisebb az értékelése.

Bár azt érzem itt a válaszodban, hogy mindenképpen jobb filmnek akarod beállítani a JohnbWick szériánál, ami szerintem felesleges, mert másnak pedig a John Wick fog sokkal jobban tetszeni és alá is tudja támasztani, hogy miért. Ahogy te is érvelst a Fallen filmek mellett. Neked az tetszik, valakinek pedig a másik. Én igyekeztem semleges maradni és mindkettőről elmondtam a véleményem, nem kell egyből támadni, mármint sem engem, sem a filmet. Ha neked az egysorosok és a rövidebb, de durvább akciójelenetek tetszenek, hát oké. :) A John Wick a megkompontált verekedős jelenetekkel operál és szolidabb stílust képvisel a beszédben.

2020. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az, csak este olvastam kommenteket hogy mennyire fikázzák a Fallen filmeket, és gondoltam megkérdem itt is, hogy miért van ez, és mitől jobb például a John Wick. Mert a JW filmekre alapból nagyobb a költségvetés, sztori igazából porfing, Keanu egyre jobban lassul, a verekedések szerintem nem élvezetesek, a 2-3. rész pedig már minden téren extrém túlzásokba esik, emlékszem hogy a 2. részben amikor azt a testőrt gyepálja, az legalább 1 órának tűnt. Bennem egyértelműen a Fallen filmek élesztik fel a régi motoros akció fant, a John Wicket pedig mindig szívesen elnézem, de egy fokkal sem gondolom jobbnak semmivel mint a másikat. Ha az érdemel 7,5-ös pontozást, akkor a Fallen is lazán megérdemelné. De persze a számok nem engem igazolnak illetve Keanu alapból egy mainstream nők bálványa színész, ráadásul ez a neonos sötét pörgő világ szerintem sokkal jobban vonza a mai embereket.
2020. júl. 29. 21:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Téged nem támadtalak, az elfogult részt nem neked címeztem. Te valóban pártatlan voltál, és ugyan az a véleményed is kb mint nekem
2020. júl. 29. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!