Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Orphan Blackhez/Detroithoz...

Orphan Blackhez/Detroithoz hasonló sorozat/film?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben végigjátszottam a Detroit: Become Human című csodát, illetve bedaráltam az Orphan Black részeket (tudom látszólag nincs sok közük egymáshoz), és valahogy ezek a klónos/androidos témák nagyon felcsigáztak.

Szóval, a kérdésem az lenne hogy tudtok-e ehhez a 2 címhez hasonló sorozatot/filmet ajánlani?

Az Orphan Blacken belül is 2 téma érdekel.

Egyrészt a klónozós dolog, másrészt pedig ez a "vegyük fel más személyiségét és próbáljunk ahhoz alkalmazkodni, abban az életben élni" téma is rendkívül foglalkoztat (pl. Banshee jellegű kreálmányok)

Az sem baj ha kicsit sci-fisebb (pl. Detroit)

Válaszodat előre is köszönöm!



2020. aug. 6. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Humans

Robotok emberi tudatra ébredéséről és e nek erkölcsi hatterérőo szól.

2020. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ma este rá is nézek

2020. aug. 10. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
(bocsi, csúnyán elgépeltem...)
2020. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Westworld

[link]

Eddig 3 évad jelent meg.


A 200 éves ember

[link]

Robin Williams egy robot szerepében, aki emberré akar válni.


Automata

[link]

CGI minimális, a robotok valódiak benne, animatronics technológiával dolgoztak a készítők.


Én, a robot

[link]

Will Smith egy gyilkos robotot üldöz, nekem a Detroit játszásakor voltak dejavü-im, talán merített ihletet innen-onnan a játék belőle, helyszín, hangulat, kinézet.


A nő

[link]

Nem is robotos, de mesterséges intelligencia, egy operációs rendszer. Kicsit szürreális film. Vagy nagyon.


A.I. - Mesterséges értelem

[link]

Kisfiú robot, aki Pinokkióként keresi a tündért, hogy igazi kisfiú lehessen.


Szárnyas fejvadász

[link]

Ezt egyszer kezdtem el nézni félkómásan, de nem az a film, amit este lefekvéskor kell nézni félálomban, nem maradt meg sok belőle.


Szárnyas fejvadász 2049

[link]

Nem láttam még.


Chappy

[link]

Dél-Afrikában létrejött az első robot rendőrség, az állomány egyik tagját mindig lelövik ezért selejtezik. Az egyik programozó ellopja, hogy tesztelhesse az egyik új MI programját rajta, csak közben őt is meg a robotot is elrabolja az alvilág.


Rövidzárlat

[link]

Gyerekként imádtam, ma már... hm, gagyi. 😀 De kedvencem még mindig, csak nosztalgiából. Van második része is.

[link]


A lista egyes ajánlásai tudom, hogy köze sincs az általad elképzeltekkel, legközelebb a Westworld áll a Detroit-hoz.

2020. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!